• Krátkometrážní

Super Rhino (2009)

Zajímavý doplňek k filmu.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Velice průměrná romantická komedie, která se řadí vedle většiny ostatních filmů s Julia Robertsovou. Nehledejte v tom nic složitého, ale jako pozadí k žehlení by vás to bavit i mohlo. Fanoušci Robertsové si pošmáknou a já půjdu dál. O ději se nemůžu rozepsat, protože jsem na něj už jednoduše Zapoměl, což taky může trochu svěčit o mém filmařském zážitku z tohoto ,,veledíla". Ostatní herci hrají co umí, a nevychází ze zašlích kolejí. Takže, pokud si potřebujete trošku odpočinout, tak vám tohle asi nemůže nic udělat ;-)

Svatba o Vánocích (2012) (TV film)

Edge of Tomorrow pro ženy v domácnosti je sice stereotypní, ale jednoduše stravitelný výkvět Hallmark. Herecké výkony jsou na TV film ok a ani se nesnaží dělat něco výjimečného. To totiž z daného materiálu ani nešlo ;-)

Svatba podle Margot (2007)

Noah Baumbach je bůh a všichni to víme, jenom si to někteří z nás méně přiznávají. Nicole Kidman je bohyně a to si všichni rádi přiznáváme. Jennifer Jason Leigh je bohyně, škoda, že se nám ukázala pořádně až takhle pozdě. Jack Black není bůh, ale na každé 2 Gulliverovy cesty nám padne jeden Bernie nebo Škola Ro(c)ku, takže ho furt máme rádi. Velice silně to připomíná Allenovy Jasmíniny slzy, akorát taková více "indie" verze. Jeho filmy jsou přesně pro mě, ale rozhodně ne pro každého. Nebere si to servítky a dost možná to po 20 minutách vypnete. Nejedná se o jednoho z jednoduších Baumbachů, takže tady bych nezačínal, ale jestli stejně jako já milujete Jasmíniny slzy, tak tohle minimálně zkuste a uvidíte, jak se dá jeden film natočít dvakrát totálně jinak, dobrá režisérká studie.

Svědkem zločinu (2008)

Tohle je pro mě dar. Thriller, který je napínavý. 60-ti letá Basingerová běhá po lese a zabijí dvaceti leté kriminálníky. Teď si to řekněte nahlas, a povězte, že to nezní super. A ono to super je. Napínavé, kreativní vraždy, hudba i kamera. Film má dvě poselství: ,,Nikdy nedávat za stěrače vzkazy vražedně vypadajícím mladíků" a ,,Nenaháněj babičky, nebo ti narve šroubovák do hlavy".

Šéfové na zabití 2 (2014)

Oproti prvnímu filmu, je toto velice silný podprůměr. První film byl chytrý a vtipný, tohle bylo nudné a pomalé. Nejlepší postavou se stává Jamie Foxx, jehož vtipy byly jako jediné opravdu vtipné. Aniston bylo naprosto nevyužitá, a na to, že jsem ji považoval za jednu z nejlepších postav jedničky, tak tady se dostává spíš ke dnu. Opravdu zklamání, ale ne zas tak strašné.

Škatuláci (2014)

Studio Laika se bohužel stále zhoršuje :-( Jejich prvotní kousek, Koralína, byl skvost režírovaný Henry Sellickem a dostal se dokonce i mezi moje TOP 10 filmů. Druhý film studia (Paranorman) mě už tolik neuchvátil, a to díky tomu, že ve stejné době se u nás dával i Frankeweenie, který byl stylově dosti podobný, a po všech stránkách lepší. Třetímu počinu jsem se dlouho vyhýbal, skrze jeho špatné recenze. Potom byly Škatuláci nominovaní na Oscara a začal jsem se o ně znovu zajímat. Tak jsem se konečně odhodlal, a opravdu je to zatím nejhorší Laika film. Ale pořád to je slušný film, o tom žádná. Animace je dobrá, příběh hezký a charaktery propracované. Hudba není nic extra a tvůrci už si nehrajou tak zajímavě s kamerou jako ve starších kouscích. Nedoporučuji všemi deseti, ale stále jsem si to docela užil ;-)

Šmoulové 2 (2013)

Už od raného dětství tyhle modré potvory nějak nemusím. Možná, protože jsou furt tak veselí. Nicméně, první film mi přišel docela příjemný a oddychový. Kouknout na dvojku byl ale ohromný omyl. Humor ještě z-infaltilněl, efekty se ještě zhoršily, děj zdebilnil a herci se zhoršily. Nevím, co jsem si myslel. ,,Kouknu na to, jednička se mi stěží líbila a seriál nesnáším. Pro jistotu si o tom něco přečtu. Hmmm, píšou tu, že to je horší než jednička. Tak to musím vidět!". Ano, takhle to opravdu vypadalo a nedivím se výsledku. Dětem prosím ne a vám už vůbec! Tohle rozhodně není zábava pro celou rodinu!!!

Terapie láskou (2012)

Takhle krásný, chytrý a vskutku romantický film jsem už neviděl!

Terminator Genisys (2015)

Terminátor pro dnešní generaci teenagerů se velice povedla! Jak můžete vidět z mého hodnocení 1. a 2. dílu, znalost Terminátor filmů je pro mě nová zkušenost. A nebyl jsem z dosavadně viděných dílů moc nadšený. Upřímně jsem očekával mnohem víc. To jsem přesně dostal zde. Na rozdíl od originálů tu máme sympatické obsazení, dobře vyvážený poměr akčních a kecacích scén a poměrně jednoduché zápletky. S 2. dílem jsem měl hlavně problém s nepochopitelným dějem, který byl zbytečně přeplácaný na popcornovou zábavu. Největším překvapením nového dílu je velice povedené 3D, takže doporučuji, a zároveň na 3D a na velké plátno.