• Thriller

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Krásne spojenie 60 rokov, módy, prostredia, 2 agentov CIA a KGB. Vynikajúce režijné spracovanie, úchvatné sú 2 momenty, keď agent CIA sedí v kabíne automobilu, a s prepačením napcháva sa z piknikového košíka zatiaľ čo druhý agent sa naháňa loďou na vode a uháňa pred nepriateľmi a v tom momente hrá len hudba, či mnohé humorné scénky , najmä tanečná síce krátka ale výstižná verzia švédskej herečky a komedianta Armieho Hammera , či výsluch na elektrickom kresle, boli len dominantou toho veľmi pôsobivého filmu. Nádherné kostýmy 60 rokov, scenéria- tomu dali ten správny podtón. Už dávno ma tak niečo nepobavilo. Škoda možno tých pár tichých momentov :)

La La Land (2016)

Po dlhšej odmlke ( Moulin Rouge, Les Miserables,...) sa opätovne v kinách stretávame s veľmi kvalitne filmovým spracovaním La La Land ( muzikál ) a dovolím si povedať s veľmi úspešným spracovaním. Zaujímavé prevedenie, voľba kostýmov a scén, naozaj neuveriteľné a charizmatické herecké duo ( Ryan Gosling, Emma Stone ) , k tomu v hereckej roli prekvapí aj John Legend. Veľmi krásne hudobné prevedenie pod taktovkou skladateľa Justina Hurwitza . Neuveriteľná kombinácia piesní a hereckého prejavu, svetla a tmy ,jazz, nezabudnuteľné piesne City of Stars, Another day of sun ....už sa neviem dočkať originálneho soundtracku. Ryan Gosling hrajúci na klavíri . Možno v niektorých pasážach ešte trošku upraviť scenár a stopáž filmu a bolo by to úplne super. Myslím , že už to, že tu máme nominácie na Golden Globe Award 2017 je akousi predzvesťou o tom, že pravdepodobne získa aj nominácie na cenu Oscar :)

Lék na život (2016)

Veľmi zaujímavo spracovaný filmový kúsok s viacerými prvkami mysterióznych,romantických a hororových prvkov . Úchvatná a skvostná scenéria prírody, hradu , kamera, aj keď v skutočnosti natáčané v Nemecku. Herecké obsadenie veľmi zaujímavé , herečka , ktorá vypadá na 16 (r.n.1993) , už od začiatku budí dojem zvláštnosti, obdobne mladík Dane DeHaan či riaditeľ v podaní Jason Isaacs. Naozaj taký mix Shutter Island, novodobej série Hannibala ( pohľady kamery ). Prostredie kúpeľov k tomu celému dodávajú ten zvláštny podtón, Napätie sa dá krájať od začiatku. Mrzí ma len ten záver - neporozumela som tomu, prečo to napokon tak sadistický a zvrátene ukončili, keď aj tu by sa dalo trochu upustiť od pár momentov. A úplne na záver - jazda hlavných protagonistov na bicykli na konci filmu mi pripomína aj film E.T. a k tomu smile :) Bolo veľmi zvláštne sledovať situáciu v kine, keď od momentov , ktoré vo Vás vyvolávajú rešpekt, prídete k tomu, že sa vlastne na záver smejete. A to asi nie je dobré, napriek tomu si tento film rozhodne ešte pozriem a vychutnám.

Liga spravedlnosti (2017)

Niekedy aj veľká snaha vyjde na nič. Do 1 filmu natlačenie viacerých "marvelovských " postáv nemusí byť vždy dobrým nápadom, opätovne sa tu zvrháva aj zobrazené prostredie, aj keď herecky dobre zahrané a prítomné aj vtipné momenty, nezachráni to ten film, dovolím si povedať, že pre tých čo videli ostatné filmy s Batmanom (M.Keaton,.... Ch. Bale ) budú sklamaní . Nápad typu čo v najkratšom čase dajme týchto postáv dokopy najviac :) Film tak skôr do kategórie pre teenegers , mňa osobne veľmi sklamal a neteším sa ani na ďalšie pokračovanie .

LOVEní (2019)

Z pohľadu oddychového filmu, prečo nie . Bavila ma postava Jakuba, Ester , Evelyn ( až na ten vyšší tón hlasu), keď mali tak písanú postavu, prečo nie. Ostatné postavy to však ťahali dole vodou, výnimkou je postava Ondreja Malého ( tá jeho tvár a mimika je hereckým skvostom ) . Scenár však kopíruje mnohé známe filmy, až na pár výnimočností , a preto neprekvapil ani neohúril. Určite nie, keď porovnáme Ženy v behu - to bolo úplne iné tempo. A tie niektoré zbytočnosti , len viedli k zbytočnému úpadku filmu ( úvodná svadba, chlapík s narkolepsiou,...)- tu je práve vidieť tú prácu scenáristu a režiséra- ktorý to mohol uhrať trochu lepšie. Kostýmy v niektorých chvíľach tiež neboli zvládnuté , najmä u Ester. A postava Romany ? Akosi sa mi tam nehodila.

Lucy (2014)

Tento film bude mať určite veľa priaznivcov a zároveň aj veľa odporcov. Žiaľ, pre mňa zaujímavá myšlienka, kvalitní herci ( Scarlett Johansson - Ostrov , Morgan Freeman) a scenéria, ktorí však nezachránili ten nesúlad v dejovej línii s nepochopením potreby doplnenia niektorých postáv (hlavne francúzsky casting) a napokon si neudržania dejovej línie. Zaujímavá kamera, ale naozaj niektoré pasáže by bolo treba upraviť a postrihať. Môj názor je asi taký, že tento film si už nebudem chcieť znovu pozrieť, čo pre mňa znamená, že vo mne nič nezanechal, iba pocit, ... ,,čo to malo byť? " Asi tak ako každý v kine nad tým krútil hlavou. Videla som lepšie. Ale to je len môj názor.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Veľmi slušné prekvapenie po 10 rokoch, herci nám pekne zostarli, zaujímavý výber piesní, "sviežejšie, zábavnejšie ". Dejovo sa tu prelínajú 2 línie, v 1. Sophie otvára renovovaný hotel , v 2. línii sa dozvedáme niečo z mladosti Donny a jej príbehy zo stretnutí s Harrym, Samom, Billym. Slušný výber najmä v mladšej verzii Donny - Lily James (Popoluška ), ktorá svojím spevom a charizmom očarila bravúrne! Výber pesničiek - Mamma mia, Waterloo, Fernando. Amanda Seyfried nesklamala, ani Dominic Cooper ( Preacher), Najväčším zážitkom je však spev Cher v podaní piesni Fernando (+Andy Garcia). Pre mňa ešte lepšie - piesne One of us, Adante, Fernando...

Marťan (2015)

Veľmi krásny a nezabudnuteľný zážitok v 3D kine. Knižnú predlohu som mala prečítanú dávno a túžobne som čakala na jeho filmové spracovanie. O fyzikálnych a chemických zákonoch možno polemizovať, veľmi dobré herecké obsadenie, spracovanie, a dobrá minutáž. Myslím , že film mal dobré spracovanie podľa knižnej predlohy, a nenudili ste sa. Zaujímavé bolo použitie a oprášenie starých piesní. Dobre zvládnuté.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Pokiaľ hľadáte len oddychovku, nič nenáročné, film skôr určený ženskému pokoleniu, k tomu vianočná tematika, prečo nie. Raz za čas môže byť.

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Zvláštna miniséria, rôznorodosť , mystery? triler? Dej sa odohráva v arktickej krajine , pričom ticho, pokoj, naruší séria záhadných úmrtí . Veľmi zvláštny výber hl.postáv, na ktoré si však časom zvyknete, hlavne však postava šerifa - tu musím povedať, že veľmi zaujímavý výber, dejovo - od začiatku pátrate a dúfate, ako to celé skončí ? Skonči to primitívne ako niektoré pútavé začiatky seriálov alebo sa tvorcovia dostatočne vyhrali s námetom? V tomto prípade námet nesklamal, má to svoje ukončenie , čo sa mi páči, keď sa myšlienka dokončí. Miestami Vám to pripomína severské krimi, ale pozor, je tu viacej aj násilia, ktoré vyústi najmä v 2.sérii ! Tu spozorniete, kam tvorcovia museli zajsť? Napriek tomu, niečo jedinečné, iné, obe série ma prekvapili, v 2.sérii len žasnete nad vývojom postavy predch, šerifa :) Ńiečo ako Helix, Cardinal ...