Poslední semestr (2018)

Celkem zajimava a trochu matouci smesice dramatu a komedie. Nejsem si jisty, jestli by to stalo za zhlednuti bez Deppa. Je to lepsi nez na 3*, ale na 4 to asi nemelo.

Bojové nasazení (1986)

Neni to kdovijaky zazrak a ja tu nebudu hodnotit zvuk, ani hudbu ani strih a podobne picoviny, co ted frci. Je to super 80kovy film se vsim vsudy. Proste nemam ani jak komentovat dej - doporucuji zhlednout. Mladsi generace tam samozrejme najde prehrsle nesrovnalosti a nesouvislosti a dalsich milion proti- a nelogicnosti, ale tohle jsou 80ky, decka. Sorry jako - preneste se pres to a okomentujte, nebo to v pulce vypnete a reknete si "..ale, wtf..".

Avengers: Endgame (2019)

Tak kazdopadne jsem rad, ze to mam za sebou. Super kostymy a masky, lacine triky a hlavne kulisy - ty byly jak z 80. let (come on, jsme v 21. stoleti!). Stopaz brutalne prepalena, tohle mohlo byt do 120 minut vcetne titulku, protoze ten scenar ocividne varil z vody. Ale hlavne, ty vole, jakoze vazne od 123. minuty vykrada Silvestri sam sebe z Predatora?! Nedokazu pochopit, jak nekdo jako Alan Silvestri muze vsadit svoje jmeno na to, ze nikdo po vice jak 30 letech nepozna zcela jedinecnou temu z kultovniho filmu. Predpokladam, ze tech recyklaci je tam vic, ale vzhledem k tomu, ze Predatora znam jak svoje boty, nemohlo mi to uniknout. Nejlepsi scena filmu byl Starkuv pohreb, hlavne proto, ze to budi dojem skutecneho konce cele serie, a to bych vazne ocenil. Tahle agonie tahnouci se takovou dobu musi chte nechte dojit konce. Vyslednym mym rozpolozenim je znechuceni a uleva. 2*

The Wire - Špína Baltimoru - Série 5 (2008) (série)

Proste pecka. Politicka hra na vysoke urovni s koreny hluboko v policejnim i justicnim systemu. Super McNultyho napad, ktery tvoril hlavni cast cele serie. Malicek v roli starosty bezkonkurencni.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Vlastne to nebylo nijak inovativni ani nicim zvlast vyjimecne, ale me to bavilo. Mozna ta obecna myslenka ohledne kyborgu, to bylo trochu jedinecne (pomijim ted Blade Runnera, protoze to je zanrove i kvalitativne uplne jiny level). Jsem pln ocekavani na prokracovani, snad si to minimalne udrzi kvalitu a Rodriguez nezacne vymyslet picoviny, jak je u nej zvykem vzdycky v posledni tretine jeho filmu.

Creed II (2018)

Proste porad na jedno brdo. Nebylo to uplne zle, ale co tady chcete vymyslet noveho? Bylo to hezky koukatelne a hlavne, jak je v serii Rockyho zvykem, ve vsi slusnosti a bez zbytecneho "fuckovani". Rovne 3*.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Je tu jeste vic romantiky nez v predchozi serii, nebot nasi mladi hrdinove mezitim ponekud zestarli. Nicmene zapletka nenudi, ma to hlavu a patu, ma to koule a kupodivu jsme se museli rozloucit s nekterymi oblibenymi postavami. To trochu pridalo na kvalite, protoze happy end se vsemi hlavnimi prezivsimi by asi moc dojmu neudelal. Uprimne muzu rict, ze jsem hltal kazdou minutu a jsem moc rad, ze se tvurci rozhodli natocit tuto serii. Vzhledem k zaveru se ovsem obavam, ze se chystaji tocit serii ctvrtou a z toho uz mam trochu obavy. P. S. Winona Ryder, ktera v kazdem okamziku vypada, ze zdrhla z lecebny pro choromyslne ma sve puvabne kouzlo.

Madisonské mosty (1995)

Popravdě jsem do toho šel hlavně proto, že to natočil Clint Eastwood a že to má dobré hodnocení, jako ostatně cela řada dalších jeho filmů. Nevěděl jsem ani pořádně, co od toho čekat. Je to romanťárna jako prase, zcela mimo moji oblast zájmu. Nicméně musím ocenit výkony hlavních herců, to zase jo. Takže suma sumárum takové lepší 3*.

Souboj s rodinou (2019)

Nebudu tady komentovat wrestling jako takovy, protoze to bych hodnotil hodne nizko. Film je slusna podivana pro siroke spektrum a ma slusne obsazeni. Hlavni herecka hraje skoro vyborne, Nick Frost je srandovni jako vzdy a zbytek je takovy standard, hlavne Vince Vaughn - nechapu, jak to ten clovek dela, ale on se ve vsech filmech tvari a chova stejne a porad mu to vychazi. Lepsi 3*.

Nesmiřitelní (1992)

Vyborny Hackman a takovy trochu zvlastni Eastwood, ale to mi tak prijde nejspis proto, ze jsem to videl az ted, po novejsich Clintovych dilech. Kazdopadne slusna zanrovka, ve ktere mozna chybelo vic akce.