Divergence (2014)

Tak jo, po zhlédnutí tohoto snímku jsem dospěl k jedinému závěru. Režisér Neil Burger je Divergentní. Zhruba tak z 50% patří k frakci pejsků a z 50% k frakci kočiček. Tyto jeho vnitřní frakce mu v hlavě uvařily pekelný dort, který se nakonec rozhodl přivést do reality. Do tohoto dortu namíchal něco málo z Hunger games, něco málo z Battle Royal, okořenil to nudou a nesmyslným dějem a výsledek? Za mně protrpěných 30%.

Na hraně zítřka (2014)

Tak jsem právě na hraně zítřka, tedy ve 23:57 hodin, dokoukal tuto skvělou sci-fárnu a jeden z nejlépe koncipovaných blockbusterů poslední doby. Ve filmu "Na Hromnice o den více" mají sviště, tady máme o něco mírumilovnější Mimicy. Skvělý příběh, brilantní herecké výkony hlavního dua, precizní efekty, nenudící akce, ..... nezbývá než se zeptat, jestli se někde nedá sehnat krev nějaké té Alphy, abych si ji mohl napumpovat do žil a užívat si tento jedinečný filmový zážitek pořád dokola. Takže, včera bylo dnes, dnes bude zítra a já filmu uděluji 94%.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Tak milé děti, pokud chcete vědět, jak by mohl vypadat upír ve 21. století, zapomeňte na to, co vám tlačili do hlavy v Twilight sáze a koukněte se na The Strain. Myslím si, že kdyby Bella potkala jednoho z infikovaných z letadla společnosti Regis Air, určitě by s ním dítě mít nechtěla. Seriál ukazuje, že i téma jako jsou upíři se dá brát vážně a snaží se nám ukázat pro nás pochopitelným způsobem, co jsou ti upíři vlastně zač. Herecké výkony, efekty, kamera, to vše je na výbornou. K tomu si připočtěte skvělý příběh s několika prozatím nepropojenými dějovými linkami, svět na prahu apokalypsy a nezbývá vám, než dát seriálu minimálně šanci, kterou si zcela jistě zaslouží. Po prvních 5-ti epizodách mi tedy nezbývá než seriálu udělit upírských 93%. PS: Pokud nejste fanoušci předmětného žánru a líbí se vám spíše hororové příběhy v podání Rosamunde Pilcherové, z hodnocení uberte 90%.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po velkém zklamání ze třetí řady American Horror Story zde máme opět vysoce kvalitní hororový seriál. Dokoukal jsem celou první sérii a jsem nadšen. Krom vynikjících výkonů hlavních představitelů (tedy s vyjimkou doktůrka Frankovky, který mi tam moc nesedí) to má hutnou atmesféru. Seriál kombinuje několik klasických hororových témat od úpírů, přes vlkodlaky, Frankensteinovo monstrum a jeho nevěstu až po exorcistu. Z hereckých výkonů bych pak vyzdvihl skvělou Evu Green, která je přesvědčivá od začátku až do konce a především v díle s vymítáním byla prostě boží. Seriál si mě získal nejen příběhem a skvělými výkony herců, ale také dobovým zasazením a perfektním zpracováním. Pro mne jeden z nejlepších seriálu svého druhu v současnosti. Nemůžu tedy jinak, než dát krví potřísněných 92%.

Noe (2014)

Tak jo. Film je třeba hned ze začátku rozdělit na dvě části, a to část před a po nalodění na archu. První část je celkem svižná, akční, mystická, tedy docela fajn.Člověk má dokonce pocit, že nesleduje klasický biblický příběh, ale příájemně lazené fantasy. Vizuální zpracování je poté také velmi pěkné. Co však film totálně zabíjí je jeho druhá část, kterou bych zhodnotil jedním slovem - nuda. Od filmu jsem očekával mnoho, dostal jsem málo a tak mu uděluji potopou spláchnutých 52%.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Tak zde máme po sci-fi s názvem kriminálka ANDĚL další český pokus o krimi seriál. A nutno říct, že o seriál tak nebývale kvalitní, že jsem z toho ještě teďka v šoku. Jednotlivé případy krásně poukazují na práci orgánů činných v trestním řízení, od prvotního příjezdu hlídky, po převzetí případu výjezdem, ohledačky a složitého zjišťování osob pachatelů, které, jak v seriálu vidíme, mnohdy závisí i na souběhu několika náhod. Rovněž se mi líbí, že seriál krásně vykresluje generační pohled na jednotlivé případy. Jinak by případ řešil starý mazák Polívka, jinak relativně horlivý a mladý Blažek. Také zde vidíme jak je práce hacena a komplikována někdy až hyenistickým přístupem médií. Snad si díky tomuto velmi kvalitnímu počinu veřejnost uvědomí, že práce kriminalistů není vždy jednoduchá a pachtelé, až na vyjímky, se jim nechodí sami udávat. Co se samotného zpracování týče, výkony herců, kamera i scénář jsou na velmi vysoké úrovni. Za mne štubáckých 92%.

Avengers (2012)

Takže ze začátku musím říct, že jsem velký fanda komiksů, ať už Marvelovských, DCčkovsých, či jiných. U Avengers jsem měl obavy, schválně jsem se na film netěšil a to jen proto, abych pak nebyl zklamaný. Ovšem tyto obavy byly zcela zbytečné a mně se dostalo epického filmového zážitku. Nejen, že se v jednom filmu potkávají mi oblíbení superhrdinové, ještě ke všemu (s vyjímkou Hulka) je hrají herci, na které jsem zvyklý z jednotlivých Marveláckých filmů. Má to humor, má to hlášky, má to akci, efekty jsou na výbornou a tak se ptám sám sebe, co může chtít člověk víc? Možná vidět mezi Avengery mého oblíbence Spider-Mana. Ale to už bych chtěl asi moc. Každopádně, pro fanoušky komiksů povinnost, pro ostatní skvělá popcornová akce s vtipnými hláškami. Dle mého názoru doposud nejlepší Marvelovský film všech dob. Za mne superhrdinských 97%.

Ďáblův uzel (2013)

Společně s Prisoners další kvalitní krimi, tentokrát podle skutečného příběhu. Film nám v reálu vykresluje přísloví o tom, že kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Parta rádoby satanistů je obviněna z vraždy malých kluků a to i přes to, že důkazy mnohdy mluví v jejich prospěch. V zájemném souboji zákona a práva s předsudky jasně na plné čáře vítězí druhé zmíněné. Film má vynikající atmosféru, tempo je pomalé, ale vyhovující. Jediné, co mi pokazilo skvělý filmový zážitek byl samotný konec filmu, který byl odfláknutý pár větami. Být film o 10 minut delší, bylo by vyšší i mé hodnocení. Takto bez předsudků uděluji 72%.

Zmizení (2013)

Po dlouhé, a tím myslím skutečně dlouhé době zde máme opět skvělou krimi. Film si již od začátku navazuje skvělou atmosféru, kterou udržuje až do svého konce. Scénář, kamera i herecké výkony hlavních představitelů jsou vynikající. Především Hugh Jackman řešící morální dilema toho, kam až jsem schopen zajít pro záchranu svého dítěte, se pro tuto roli snad narodil a vyloženě si ji užívá. Samotné finále filmu je poté již pohou třešničkou na dortu. Jediná věc, kterou mohu filmu vytknout, je český dabing. Jinak za mne 91%.

Crossbones (2014) (seriál)

Tak jsem právě dokoukal poslední díl první a bohužel poslední řady tohoto seriálu na pirátské motivy. Nyní tedy budeme hodnotit. Zápletka je větvitá, od hlavní dějové linky je spousta menších či větších odboček, které však díky tak rychlému konci seriálu zůstávají nedořešeny (např. Nena a její pozemky, ponorka, maorští bojovníci). Hlavní charaktery Černovouse a Thomase Lowa jsou jedním slovem vynikající. Oba intrikují a je těžké dopředu předvídat, k čemu jejich počiny směřují. Poslední, tedy finální, epizoda se snaží vše narychlo vysvětlit a ukončit což, se jí však nedaří. I přes to mne však seriál po celou dobu bavil a tak mu dávám pirátských 75%.