Transformers: Pomsta poražených (2009)

Asi ne každý bude souhlasit s mým hodnocením a následně i s přidaným komentářem, ale od toho tady to hodnocení máme:-)) Po delší době jsem byl uchvácen filmem ve kterém byla na prvním místě triková digitální kamera a zručnost toho pána co za ní seděl:-)) Ostatní herci se snažili až někde na druhé koleji připomenout že tam vlastně jsou také.. Od Megan jsem si tady sliboval hodně, ale.... zdá se, že má ještě dost daleko do dobré herečky.. Co se týče výkonu Shia LaBeoufa, tak ten se hodně snažil a bylo to i vidět a jeho jsem ve filmu nepřehlédl:-) Můj názor je takový, že by se nenašel nikdo lepší na ztvárnění tohoto žánru filmu.. Michael má vše dotažené do maximálního detailu, takže z toho většinou vznikne pompézní podívaná, až s nechutně úžasným audiovizuálním prožitkem.. Druhý díl nesmírně dobře sekunduje prvnímu dílu.. Samozřejmě že jednička byla o trochu lepší, ale většinou nikdy nebude pokračování lepší než první nápad.. Abych nepěl pouze ódu na samá pozitiva, tak tady je pár věcí které se moc nepovedly: Skoro otřesná hudba (zaslechl jsem tam snad jen "Limo párky" a na konci snad "Gríňáky"), občas jsem nevěděl kteří jsou ty zlí:-))

Strážci - Watchmen (2009)

Jedním slovem - SUPER. Už dlouhou dobu jsem si takhle žádný film neužíval. Pro mě jeden z nezapomenutelných filmových zážitků letošního roku(možná bude ten nejlepší:-)). Snad jeden z nejlepších filmů podle komiksu.. Samozřejmě nesmím opomenout pochválit výbornou hudební kulisu po celý film.. Já nevím, pořád chválím a chválím a snažím se najít nějakou kritiku, ale prostě mě to nejde.. Tenhle film mě prostě tak dostal, že ho nemůžu a ani nechci nijak kritizovat:-) Byl to prostě audiovizuální zážitek, u kterého byl ztvárněn příběh který měl hlavu a patu..

Smrt čeká všude (2008)

Tak tahle ženská má snad koule:-) Natočit dobrý válečný film z pohledu ženy mě vždy přišlo jako naprostá utopie.. Ale jak je vidno, tak se sen stal skutečností.. Naprosto nejlepší film z prostředí zmítaného válkou a konflikty Iráku.. Měl jsem strach aby se celý film neřešily pouze vztahy a pocity mezi pár vojáky v jednotce.. Naštěstí tomu tak vůbec nebylo a akce střídala akci.. Kathryn - smekám před Tebou..

Perný den (1964)

Jojo, co naplat, Beatles ve své době platili za to nejlepší co vůbec bylo k vidění a slyšení.. A asi jen tak je někdo nepřekoná.. Klobouk dolu..

Yes Man (2008)

Konečně komedie dle mého gusta.. Jasně, každý si řekne že to byla taková normální komedie podle nastaveného klišé typu: chlapa opustila holka, je zdrcen vlastním životem, pak se něco stane a on se úplně změní, najde si holku a vše skončí happy endem.. Jasnačka všechno tady je, ale pro mě se tenhle film stal přesně tím že to klišé překonal a sám se jím stal, a proto všechny následující filmy tohoto typu budu srovnávat s tímto.. Je to subjektivní pocit, prostě se mě trefil do noty.. A hlavně famózní výkon Jima Carryho ve vrcholové formě tomu dal prostě značku: příjemně strávených 104 min..

Kuťáci (1976)

Neuvěřitelná dvojka:-)) Už od prvního dílu bylo jasné, že to bude nářez.. Byl, je a bude to jeden z nejoblíbenějších seriálů.. Zbytečný něco dalšího dodávat..

Geriho hra (1997)

Nádhera, škoda že jenom 4minuty..

Star Trek (2009)

Ani nevím co pořádně k tomuhle filmu napsat.. Byla to pastva pro oči a lahodící pochoutka pro uši:-) Jediné slabé míso to mělo a to bylo setkání Spocka z budoucnosti a Spocka z přítomnosti.. Vždycky jsem si myslel že se nikdo nemůže potkat sám se sebou v jiné časové linii.. Pokud by se potkali, tak jeden z nich by přece musel okamžitě přestat existovat.. Toto je snad první film kde se setkali a nic se nestalo.. Jinak není co bych dále hodnotil, protože už by to byla jenom a jenom chvála.. Takže si to zasluhuje jasných 5*.

Milionář z chatrče (2008)

Dlouho jsem čekal než jsem se na tento snímek podíval, a mohu říct že čekání se vyplatilo.. Oskarové ocenění za film roku nosí oprávněně.. D.B. se povedlo do snímku nacpat vše co se do něj vešlo, je zbytečné něco jmenovat, protože na spoustu věcí bych zapomněl:-) A ještě ke všemu skoro se samými neherci.. Indie je drsná, chudá země, ve které dokázat skloubit chvílema nelidské prostředí se štěstím chudého mladíka a ještě ke všemu do toho vpravit jeho životní lásku, to už chce opravdu dobrý scénář, schopného producenta a hlavně výborného režiséra.. V tomto případě si myslím, že se to povedlo na jedničku..

Železný obr (1999)

Po shlédnutí filmu The King and the Mockingbird to je další parádní 2D animovaná podívaná.. Takovouto hračku by si asi přál každý malý kluk, samozřejmě včetně mě:-) Každopádně Brad Bird dokáže tímto počinem zaujmout jak mladé, tak už dospělejší publikum..