Král a pták (1980)

Nechápu jak mě mohla až doposud unikat takováto parádní Francouzská podívaná.. Skoro se ptám, jak to že ještě nikdo nenatočil hraný film.. Tomu nechybělo snad vůbec nic..Pro mě jasných 5*..

Pokání (2007)

Romantické drama které nikam nespěchá a pouze pomalu ubíhá.. Měl jsem trošku strach z toho jak se takovéto role dokáže chopit James McAvoy, ale musím smeknout, protože to zahrál naprosto bravurně.. Nejdrsnější osud měla dvanáctiletá holka Briony.. Nejdříve jsem ji hrozně nenáviděl, ale jak film ubíhal, tak se u mě nenávist změnila v lítost..

Prázdniny v Římě (1953)

Nádherná, romantická klasika.. Kam se na tohle hrabou dnešní romantický filmy.. Audrey a Gregory byli parádní dvojice, kterou trefně doplňoval fotograf..

Ucho (1970)

Drsná, depresivní a temná podívaná, která zachycuje skutečnost jaká u nás v té době panovala.. Cokoliv kdo a kde řekl, mohlo hned znamenat kriminál..

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Oldschoolové sci-fi, na které se dá podívat i v dnešní době a ikdyž je staré téměř 50let, tak dobře pobaví.. Na svou dobu nadčasový materiál.. Byl zde nádherně ztvárněn vztah mezi Klaatuem a malým klučinou..

Amadeus (1984)

Naprosto grandiózní podívaná, to co se povedlo "panu režiséru" - Miloš Forman v tomto filmu je naprosto úchvatné.. Dokonalé spojení dobových kostýmů a vůbec všeho co patřilo kdysi k císařskému dvoru s hudbou malého génia.. Když jsem zjistil že má Amadeus 3hodiny, tak jsem si říkal aby to nebylo zbytečně dlouhé a nudné, ale opak je pravdou, za celé tři hodiny jsem si na čas vůbec nevzpomněl a hltal jsem film až do konce..

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Výborný příběh, výborné herecké obszení a k tomu Woody Allen za kamerou.. U tohoto filmu naprosto ideální spojení.. Neskutečně jsem se bavil..

Earth (2007) (TV film)

Úžasná podívaná, to bylo něco tak nádhernýho, že nevím co bych k tomu dodal více.. Toto se prostě musí vidět, slovy se to nedá vyjádřit..

96 hodin (2008)

Paráda, Liam Neeson vypadá jako kdyby už mu pomalu docházel dech, ale jen do té chvíle než mu unesou milovanou dcerku.. Škoda že to bylo tak krátký, na to bych se vydržel dívat ještě tak hodinku:-) Dalo by se říct: klasický děj kdy unesou dceru a otec ji jde hledat. Ale to neplatí o tomto filmu v tomto podání.. Luc Besson mě opět nezklamal..