Nepovedené operace (2013) (seriál)

Velká síla!! Tohle to bych u hororu komentoval, jako věc pro okrajové publikum. Univerzální varování na začátku zní tak prázdně, ale je na místě (a to jsem největší kapacita v autovymývání mozku, pomocí Reality TV, takže vím o čem mluvím) Celkem dobře složené epizody, funguje to pořád konzistetně a respektuhodně. Příběhy hrdinů a hrdinek ve mě nebudí chuť jim zapálit domy, jako to bývá u většiny ostatních pořadů TLC, ale kupodivu respekt. Někteří pacienti jsou smolaři (ženská co jí vypadali skoro všechny zuby a záněty ji zdeformovali čelist) a někteří dělali všechnon pro to, aby se dostali k těmhle mistrům skalpelu a dalšího wehrcajku (frajerka co si nechala uřezat pupek na turecký veterině a teď vypadá, jako by ji někdo trefil zboku do podbříšku nábojem 7,62 x 54 R s průbojně zápalnou střelou, tedy např. 7,62-PZ 59). Ty doktoři v podstatě dělají zázraky, bez cenzury a jakéhokoliv šlehačkování. Fakt lahodnejch záběrů je tak akorát, nejsou nijak nepříjemně dlouhé, ale taky to nejsou žádné flashe do krvavého čehosi. Pacienti přicházejí se zoufalstvím v očích a odcházejí s pokorou v srdcích. Ale nic se netahá za vlasy, není potřeba. Když se přihlásí o pomoc pipka, co ji vyrazil nějaký vtipálek zuby kladivem, protože crack byl ten den velmi osvěžující, bylo by zbytečné a urážející přidávat teatrálnosti. Das Besten aus Reality TV

Podivná barva slz tvého těla (2013)

Těžko se na film soustřeďuje, když vám hučí v klacku z toho fetiše :D nedostatek krve v mozku Vám znemožní soustředění a proto je potřeba to vidět znovu a znovu a znovu a znovu a klidně kurva milionkrát. A stejně si pokaždé nejdete detail, který při předchozích promítáních Vašim smyslům uniknul. Je to dokonalé dílo. Božské, nadpozemské, orgasmické, podmanivé, dráždivé a já nevím co ještě všechno.. mistrovské dílo! Klobouk dolu. :)

Vraždy královen krásy (2013) (seriál) odpad!

Slabota, tohle moje děti sledují místo Sezamový ulice.. Mnohdy nešlo o nic hrůzného..obyčejné vraždy. Že oběť byla krásná ve mě nebudí žádný soucit, ani mě to víc nešokuje. Bohužel s dokumentem to má málo společného, protože jsou zde zcela očividně vypouštěna fakta a dramatizace je tak decentní, že i můj pes se po pěti minutách sledování pozvracel. Pes svoje zvratky zase snědl, ale takhle jednoduše James Adolphus a spol. svoje znečištění (zprznění?) nenapraví.

Zabil bych pro tebe (2013) (seriál)

Informative Murder Porn ve své nejlepší formě. Peter Mullen věděl o čem referuje, když se snažil varovat South park před sračkama tohohle ražení. Vůbec ničím to neupoutá, úroveň kabelovky je vizuálně drahá a kvalitní, jenže obsah je katastrofální. Slovo dramatizace se stalo sprostým už dávno, právě díky těmto pořadům.

Kachní dynastie (2012) (pořad)

Jeden ze současných největších taháků History Channel, který divákům nenabídne absolutně nic kromě pár výbuchů a pár stupidních hlášek idiotsky vyhlížejících i vystupujících synů Louisiany. Dvě hvězdičky jsou za prsatou manželku Korie a spoustu věcí běžné spotřeby v barvách lesní kamufláže :)

Můj 300kg život (2012) (pořad)

Hardcore za hranou všeho! No není nad to, točit morbidně obézní lidi, jak chodí na hajzl. Hrůza, co se nedá ve střítzlivém stavu sledovat, bez sebezpytujících výronů zoufalství nad vlastním obžerstvím. Je pravda, že nesním k obědu fritovaný obsah popelnice na komunální odpad, ale takový ty vyžranci taky kdysi nebyli...

Odhalení: Mimozemské spisy (2012) (seriál) odpad!

Nikdy jsem netušil, že existuje tolik mimozemských ras, které touží po vyhlazení lidstva :D

Pokrevní příbuzní (2012) (seriál)

Podivné příběhy, kostrbaté, klopotné.. Selský rozum diváka je atakován píčovinama jak dělo úplně v každém díle.. nedej bože, hledat v tom logiku.. Všechny spáchané vraždy na světě nejsou zajímavé, opak je pravdou. S tímto faktem je třeba se smířit a ne to vyvařit, pozměnit fakta (to aby divák náhodou nedostával něco reálně reálného) a pod tlakem se to nažene do kabelovky. Jako zvuková kulisa pro hospodyni je to ideální.. ale i ta se tam bude občas hledat a nenajde se, naopak se bude sama sebe ptát, jestli z ní občas nedělají náhodou tak trochu kundu..

Temné charisma Adolfa Hitlera (2012) (seriál)

Držme se faktů, stejně jako tento velmi povedený dokument. Stručně a k věci, pánové. Heavymane asi by ses měl trošku vzdělat v dějinách. Jestli si myslíš, že Dolfa a Jehova byly jediný dva, za kým šli masy lidí, podezřívám tě ze studia obráběčstva kovů...

The ABCs of Death (2012)

Velmi slušné, rychle odsýpá, slabší kousky nestihnou začat nudit a ty silné ukážou prostě maximum během chvilky. Víc takových filmů bych uvítal, někdy je totiž v tomto žánru dlouhá (obvyklá) stopáž na obtíž a dobré krátkometry musíte hledat, respektive se prokousávat hromadou sraček z dílen zfetovaných a nezkušených studentů (nic proti nim, začínat se nějak musí) bez rozpočtu. Jinak kamera Karima Hussaina a režie Srdjana Spasojeviče je jasné lákadlo a je v podstatě povinností to vidět.