• Fantasy

Odyseus: Cesta do temnoty (2008) odpad!

Antické báje jsou mým hobby, dokážu přivřít oči nad jejich volnějším zpracováním, ale co udělal Terry Ingram s tímhle scénářem, to překousnout nemůžu. Když opominu logické nesmysly (např. kdo probodl Homěra oštěpem? Harpyje to určitě nebyly a co tam vůbec Homér dělá), objeví se Athéna s obviněním, že Persefona je ve skutečnosti padlá bohyně, která touží ovládnout lidstvo. To už bylo moc. Persefoné si takovéhle nestydaté prznění svého charakteru nezaslouží a být režisérem, tak bych se bála pomsty obou bohyň za pomluvu a nespravedivé nařčení. Pro mne jasný odpad.

Jurský svět (2015)

Film je samozřejmě postavený na obvyklém klišé - láska, napětí (ale ne až tak moc) , krev, dobrý konec. Postrádám ale plynulost děje a lépe postavenou zápletku. Jako kdyby to bylo všechno narychlo. Koukat se na to sice dalo, ale na žádný ze Spielbergových křídových potvor zdaleka nemá.

Forever (2014) (seriál)

Příjemně odychový seriál, který byl ukončen dřív, než se mohl pořádně předvést. Nechápu proč, ale je to z mého pohledu škoda.

Helix (2014) (seriál)

Nějak tomuhle seriálu nemohu přijít na chuť.

Ztracená archa (2015) (seriál)

Není to oddechový seriál, jak už tady někdo napsal. Má to spád a grády, ale chápu, že se nebude líbit každému.

Pevné pouto (2009)

Snové vize, které se střídají s realitou, prosím, ale tady to nefunguje. Okamžiky slušného napětí se střídají s vysloveným kýčem.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Patřím k těm, co mají rádi historické filmy podle "pravdy", ale tenhle seriál je výjimka. Výběr herců je z mého pohledu hodně dobrý, takhle si je klidně představuji. Dokonce mi nevadí ani trochu pozměněná Mylady de Winter. Ano, jsou to vymyšlené příběhy, které používají historické osoby a události jako kulisu. Ale docela šikovně, ne jako většina amerických slátanin typu Troja a stejnojmenný seriál. Určitě to je tím, že tohle natáčejí britové. Mušketýři supermani, luští záhady, ochraňují slabé, čistí zrno od plev. Tohle ztvárnění slavného románu je odlišné, ale osvěžující, naivita poříběhů mi nevadí, jistá nelogičnost také ne. Je to čistá zábava a oddechovka a mě se to líbí. A pak - nádherné interiéry a přírodní lokace, opravdu máme krásnou zemi. Dávám za 4. P.S. Proč by proboha nemohl být Porthos míšenec? Moc mu to sluší.

Agent Carter (2015) (seriál)

Moc se mi líbila dobová atmosféra včetně hudby. Doufám, že bude pokračovat.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Po pilotu zatím nedokážu posoudit - nevypadá to ale zle. Jestli to bude v tomhle duchu pokračovat, zařadím seriál na svůj watchlist. Ale nevím, nevím. Po první sérii už vím. Zařadím.

Roswell (1999) (seriál)

Seriál, který je zjevně určený teenagerům. Asi proto, že jím už nejsem,otravovaly mě scény typu -"máš mě rád, nemáš mě rád", "nechci s tebou být, nemůžu bez tebe být" a "hlavně mě líbej", kterých tam bylo na můj vkus opravdu, opravdu hodně a zabíraly značnou stopáž.