• Pohádka

Sněhurka a lovec (2012)

Temná fantasy, která má s původní pohádkou pramálo společného. Postavy nesympatické, konec úplně debilní. Snad jen některé triky byly fajn.

Já, knedlíček (2018)

Taková americká pohádka o tlusťoučkých Popelkách bez prince. Docela milé, jen trochu neoriginální a malinko nudné a Jenifer Aniston jsem tu matku fakt nevěřila.

Zrádci (2020) (seriál)

Osobité zpracování, které je typické pro režiséra Tauše. Námět byl zajímavý, ale zpracování mě ve výsledku spíš zklamalo. Rozkmitaná kamera s detailními záběry tváří mě prudila. Zvuk stejný jako u ostatních Taušových výtvorů strašný, střídající se tiché, místy až nesrozumitelné dialogy se řvoucí hudbou. Záběry typu: Někdo někam jede v autě, pak vystoupí, pak někam jde a to trvá dlouhých 5 minut - zbytečně natahovaly děj, jen aby vyplnily čas pro všechny díly. Postavy mi byly nesympatické, nedokázala jsem fandit nikomu. Některé věci jako policejní stanice v kostele měly jen ozvláštnit seriál, ale působily tak nevěrohodně, až to bylo směšné. Některé věci zůstaly nevysvětlené (nebo mi unikly?), jako třeba vražda hlavních Vietnamských zloduchů. Forma by neměla vítězit nad obsahem.

Místo zločinu Ostrava (2020) (seriál)

Průměrný detektivní seriál, kde hrají stále stejní herci jako ve všech ostatních. S povděkem jsem kvitovala aspoň náznak humoru, spojený s postavou, kterou hraje Štěpán Kozub. Oproti Případům 1 .oddělení slabé a slabší i než Kriminálka Anděl.

Teroristka (2019)

Původně to vypadalo na psychologické drama, které přerostlo nejdřív na tragikomedii, pak na taškařici jako od Leslie Nielsena a závěr byl až absurdní, ale od půlky jsem se docela dobře bavila a Janžurová a Hofmann hráli skvěle. Morální přesah filmu hodnotím kladně.

MasterChef Česko - Série 3 (2019) (série) odpad!

Hnus, nemám ráda vyhrocené a konfrontační soutěže, manipulovativní a urážlivé komentáře a tady jsou navíc vrcholem nesympatičtí porotci. Všechny ty novácké soutěže a reality show stají za starou belu. Nemluvě o tom, že na Nově nedokážou nic vymyslet sami, všechno je převzaté.

Peče celá země (2020) (pořad)

Nemám moc ráda soutěžní pořady, ale tady se mi líbí, že to není vyhrocené, konfrontační, soutěžící si dokonce pomáhají a ještě se dozvím zajímavé recepty.

Specialisté - Z dobré rodiny (2020) (epizoda)

Nové obsazení seriálu se mi moc nelíbí, nové postavy nesympatické, suché, bez vtipu, slabé herecké výkony, tváří se pořád stejně. Zlatý Štáfek a Zadražil.

Kluci z hor (2018)

Tak jistě, potenciál to mělo velký, stejné téma jako Rain man, Fany, Václav, Co žere Gilberta Grapea ..., ovšem to zpracování, to zpracování je celý Magnusek. Zdlouhavé, patetické, nudné dialogy, strašné ne/herecké výkony. Je fajn, že Magnusek zaměstnává i téměř zapomenuté herce nebo neherce, ale je opravdu těžké se na to pak koukat. A ten pořád dokola omílaný hudební motiv poslouchat.

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Nechápu nízké ohodnocení. Je to talkshow, která jen neklouže po povrchu, moderátor nezesměšňuje ani neztrapňuje hosty, má vážnější témata a snaží se problém vysvětlit ze svého psychiatrického a psychologického hlediska. Jistě, panu Honzákovi není 20 a ani jeho talkshow není vhodná pro nejmladší publikum, ale zas tak strašné to není.