• Pohádka

Tiché místo (2018)

Zajímavý nápad natočit film se 4 herci, 3 komparzisty, s minimem zvuků a asi 5 dialogy. Jen mi to většinu času přišlo spíš jako rodinné drama než horor, ten pterodaktyl křížený s vetřelcem mě moc nebral.

Pluto Nash (2002)

Nechápu tak slabé hodnocení, je to úplně standardní Murphyho komedie, má jen dva problémy, přepálený rozpočet a to že přišla po sezóně Murphyho vlny.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Velké překvapení, původně jsem ani neměla v úmyslu se na tenhle koprodukční počin dívat, německá díla mě vždy spíš spíš odrazovala, ale tohle se opravdu povedlo. Velmi výpravné, nádherné kostýmy, lokace, zajímavé postavy, některé opravdu skvěle zahrané, překvapil me Vojta Kotek, který zahrál šarmantního Františka Štěpána skvěle, trochu slaběji hodnotím hlavní představitelku Marie Terezie . Jistě, není to dokument, ale jako přiblížení se době Marie Terezie to zafungovalo velmi dobře. Jsem ráda, že tak historicky významné postavy tu byly vyobrazeny jako lidé z masa a kostí se svými touhami, emocemi, zklamáními a ne jako ploché strojené osoby, mluvící historickým jazykem.

Čertí brko (2018)

Myslím, že už je načase se s mířit s tím, že pohádky jako Tři oříšky pro Popelku a Jak se budí princezny se už u nás netočí, koneckonců jsme o 40 let dál. Točí se moderní pohádky, jako třeba tahle zábavná politická satira, která pobaví jak dětské, tak dospělé diváky. Rukopis tvůrců Tondy Blaníka je znát, ale pohádce to jen přidává body. Markétka Judit Bárdos i Bonifác Honzy Ciny jsou milí, zloduch Jana Budaře naprosto skvělý, i ostatní postavy, zahrané známými herci, tam mají své opodstatnění. Morální přesah má perfektní, myslím, že tohle téma bude bohužel pořád aktuální. Hodnocení 3,5 hvězdy.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Velmi milá a vtipná pohádka, výborný casting, sice Matouš Ruml nevypadá jako nějaký silný neohrožený drakobijce, ale svou roli poctivého, dobrosrdečného a neohroženého vesnického burana, který je převychován na muže vybraných způsobů zvládl hezky. Egon Jakuba Prachaře a svatý otec Martina Myšičky jsou naprosto perfektní. Snad jen trochu slabší kostýmy a celkově je vidět, že se šetřilo, třeba na počtu komparzistů, spousta scén je venku....

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Hodně jsem se rozmýšlela, jestli dát odpad nebo jednu hvězdu, nakonec jsem se rozhodla pro hvězdu, odpad dávám nerada. Zdenka Zelenku mám ráda jako autora televizních detektivek, bohužel pohádky mu moc nejdou, jako jeden z mínusů je i že do každé pohádky nacpe Jiřku Bohdalovou. Na téhle pohádce jsou ale naprosto nestrašnější postsynchrony, pohádka má tak strašně umělý zvuk, že se to prakticky nedá poslouchat. Námět je stará klasika, ale dalo se to zpracovat mnohem líp. Už jen to, že Bohdalová a Satinský jsou ve věku spíš prarodičů než rodičů. Pohádka je celkově spíš nezajímavá, nevtipná, skřet až příliš iritující.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Jednu hvězdu dávám za hezké kostýmy a lokace, ty se opravdu povedly. Námět není špatný, ale jinak je pohádka nudná, rozvleklá, dialogy jsou opravdu hloupé, pokusy o vtip vůbec nefungují. Černokněžník působí trapně a Martin Kraus se sice podobá Belmondovi, ale bohužel vůbec neumí hrát. Postsynchrony to taky vůbec nevylepšují.

Špindl 2 (2019) odpad!

Panu Balašovi bych doporučila držet se Stardance a choreografie, to mu jde mnohem líp. Film je bohužel opravdu špatný, nudný scénář, hloupé dialogy, absentuje jakýkoliv humor, kromě trapností. Výkony herců jsou slabé. Navíc nechápu, proč si někteří tvůrci filmů myslí, že když k průměrným hercům přidají neherce jen proto, že mají známou tvář, že to nějak zvedne kvalitu a atraktivitu filmu? Tak to nefunguje, jen to posune už tak špatný film do amatérské roviny. Navíc je film plný okatého product placementu - sice chápu, že je těžké sehnat na film peníze, ale vypadá to, že se za chvíli místo filmů dočkáme 1,5 hodinové reklamy.

Playgirls (1995) odpad!

Nemám ráda Páralovy knihy a vše co vyprodukoval Vít Olmer po revoluci je víc než tragické (bohužel). Pokud k tomu ještě připočteme neumětelství Chytrové, Adamcové, Kornové, Kuklové, Bahůla a ostatních (ne)herců, je výsledek katastrofou.

The Perfect Kiss (2018) odpad!

Tak předně chci napsat, že hodnotit film, který člověk neviděl, je nefér. Proto jsem shlédla v rámci objektivity i tenhle film celý. Bohužel jsem při tom neskutečně trpěla. Že je Martina Adamcová špatná herečka se už tak nějak ví, ale teď je jasné, že je ještě mnohem horší scénáristka a režisérka. Nicméně patrně nějakou přednost má, když sehnala peníze i na tak strašné dílo. Největším problém tohoto filmu je, že je prostě neskutečně hloupý. Hloupý a trapný. Tak trapný, že se mi jeho sledování kroutily palce u nohou. Těžko se může líbit divákovi, který má IQ vyšší než 40, a i ten bude mít své pochybnosti o kvalitě. O nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeči, díky otřesnému scénáři, hloupým dialogům a naprosto debilním postavám a situacím by film nezachránila ani účast Streepové a Nicholsona, natož druhořadých herců včetně Vondráčkové. Adamcová patrně nemá žádnou vlastní myšlenku, vzhledem k tomu, že neumětelsky vykradla řadu cizích filmů a pře(pi)tvořila je do The Perfect Kiss. Původně jsem z milosti chtěla dát aspoň jednu hvězdu za hezké zasněžené záběry a vánoční výzdobu, ale scéna, kdy Vondráčková tančí zamilovaně kolem kandelábru mě přesvědčila o tom, že tenhle film si nezaslouží nic jiného než odpad. "Třešničkou na dortu" je už jen šílený skřehotavý dabing vlastní postavy Lucie Vondráčkové.