• Pohádka

Policajt ze školky (1990)

Spojení Reitmana se Swarzeneggerem musím dát aspoň 3 hvězdičky. Pro Arnieho mám prostě slabost ( i kvůli skvělému dabingu) i když si musí poradit s mrňaty ve školce.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Bizár, jinak nemá cenu k tomu něco psát. Snad jen, že by Jára Soukupů měl už konečně navštívit psychiatra.

Po čem muži touží (2018)

Příjemná komedie, která pobaví, nehraje si na nějaké umění, zbytečně nemoralizuje a převyšuje úroveň většiny rádoby komediálních filmů poslední doby Langmajer byl ve své roli cynického šovinisty perfektní, až mi bylo líto, že úvodní pasáž trvala tak krátce. Ale skvěle hráli i Hádek a Anna Polívková, která hodně připomínala svého otce Jistě, některé detaily trochu drhnou, že by zrovna šéfredaktor Playboye a lovec žen nevěděl, jak se má obléknout jako žena, dloubal se v nose a řezal podpatky? ?:-) Ale chápu, že to mělo přinést další komické situace, takže odpouštím, není to holt Hollywood.

Třetí táta (1988) (TV film)

Uff pane Vlk, to jsem si naslzela do nedělního žehlení, že jsem ani prádlo kropit nemusela. Docela milý rodinný film od matadora dětského filmu minulého století Ludvíka Ráži, pěkné záběry přírody, příběh o rodinných vztazích, hezká Hapkova hudba. Když to srovnám s dnešní tvorbou pro děti, co dávají třeba na Nickelodeonu, měla bych těch hvězdiček dát možná i víc.

Jsem božská (2018)

Jako film k odpolednímu žehlení to šlo.:-) I když moc vtipu to nepobralo. Ale pointou není to, že díky sebevědomí byla hlavní hrdinka víc sexy, ale byla jen mnohem víc průbojná a lecos ukecala nebo znásilnila.:-)) Což je ovšem pro mnohé ženy taky docela dobrý návod, ne?:-))

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Dvě hvězdy za vynikajícího Preisse a roztomilou Kubařovou. Možná bych ještě překousla pitvořící se Hrušínského a Bohdalovou, ale připitomělá postava Vojty, ještě ke všemu špatně zahraná (bohužel František Skopal nezdědil po svém otci ani charisma, ani talent) to vše vrhla do temnoty.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Oblíbená pohádka mojí dcery, což je možná důležitější než jak jí hodnotím já, protože je přeci pro děti. Ale stejně si neodpustím - slabé triky a šílené herecké výkony Krause a Tenorové ( ta byla ještě ke všemu jako princezna nesympatická)

Hodinářův učeň (2019)

Další z řady pohádek, které neurazí ani nenadchnou. Na můj vkus trochu příliš zkarikovaná postava zlé sudičky, která ale bohužel neposloužila svému účelu, v kině se smál málokdo, i když dvojice Plesl a Neužil byla roztomilá a snažila se o sto šest. Za největší hvězdu byl ale tradičně Viktor Preiss. Na filmu je nejzajímavější barevné ladění, valná většina filmu je natočena netradičně na podzim. P.S. Proč zrovna jméno Urban?

Modelky s.r.o. (2014) odpad!

Marně jsem celý film hledala alespoň jednoho aktéra, který by byl schopen alespoň trochu hrát. To byl jediný důvod, proč jsem ho dokoukala, i když s přestávkami, ale rozhodně bych to podruhé nechtěla absolvovat znovu, dokonce ani kdybych za to byla placená. . O absenci nějaké rozumné myšlenky, nápadu prostě čehokoliv, co by odůvodňovalo vznik tohohle filmu ani nemá cenu psát. Tady musím opravdu ohodnotit bez jediného zaváhání jako odpad.

Báječná Angelika (1965)

Celá filmová serie o Angelice je vizuálně krásná a výpravná, nádherné kostýmy, skvělé kulisy, hezká hudba a naprosto famózní dabing, který to celé pozdvihuje o třídu výš (o takovém dabingu už si můžeme jen nechat zdát) a je to jistě báječná pohádka pro (některé) ženy k snění na dlouhé osamělé večery. Osobně mi byla Angelika spíš dost odporná, taková manipulativní, sobecká, podlá, promiskuitní a vypočítavá mrcha.:-)