• Rodinný

Napálené celebrity (2003) (pořad)

Nechci se vytahovat, no uklidněte se, no tak mám kabelovku. Dobrý. Americká skrytá kaméééééééééééra.

Trainspotting (1996)

Britské filmy mi moc neříkají, ale tento je výjimkou. Je to asi jeden ze skvostů britské kinematografie. Danny Boyle je řežisér točící o drogové problematice, jako by sám prošel peklem narkomana (možná jo, redakce neuvedla), dvorní herec Ewan McGregor potvrdil svůj herecký um. Já myslím, že film s takovýmto prostředím a efekty nebyl natočen. Nemám rád drogy, tak proto dávám čtyři.

Pelíšky (1999)

Staré dobré časy, ale to všechno odnesl čas a my si je bohudík můžeme vychutnat jen ve filmech nebo dokumentech. Komedie, která nemá na dnešní české poměry obdoby. Jeden z mála českých filmu 90. let, u kterého jsem se upřímně a nenuceně zasmál. Jan Hřebejk pod svá křídla vzal pravé herce, ne jenom komediální loutky, jak to dělá celá škála tuzemských rádoby režisérů. Smekám a svůj širák odhazuji v dál.

Sedm (1995)

Dílo, které nelze hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Skvělá režie, bezvadný scénář okořeněný o herecké výkony Morgana Freemana a Brada Pitta. Temná atmosféra městečka, zatažená obloha, děšť, ponuré prostředí. Prostředí, jež by nemělo chybět ve filmech Davida Finchera, režiserá kvalitních thrillerů. Čísly měnící můj život jsou šest a sedm. "Šestý smysl" a "Sedm". Děkuji Davide, děkuji!

Nebezpečná rychlost (1994)

Napětí, akce, hladina adrenalinu vám stoupá. Jestli toto cítíte, tak se koukáte na pravý akční film první jakosti. Mezi ně patří i tento snímek. Dennis Hooper, Keanu Reeves, Glenn Plummer, co byste chtěli víc. Snímek, který vás přibyje do křesla a nepustí. Bohužel vrchol smutné herecké kariéry Sandry Bullock.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Film nebyl špatně natočen, byl to skvělý nápad s trochu divným scénářem. S častými pasážemi, které byli nudné , s trapným Keanu Reeves, role mu moc nesedlal. Ale mile mě překvapily některé záběry a postřehy s budíkem, nohy ve vodě atd. Nejvíce jsem byl potěšen zjištěním, že ta postavička, o které jsem si myslel, že je to milý chlapík, byla milá Hilary Swank. To vííííííííííííííšš Hilary! Film se mi líbil a snaha také, dávám čtyři.

Nebezpečný klient (1994)

Nudný thriller, při kterém sedíte v křesle a říkate se, aby už skončil, aby už neubližoval vašim představám o žánru jako thrilleru, nezesměšňoval ho a nepošpiňoval jeho pověst. Za celý film jsem neobjevil jediný záběr, který by ukojil mé filmové choutky. Nudně vypadající příběh, z nudně vypadající Susan Sarandonovou a z nudněji se jevícím Tommy Lee Jonesem. Joel Schumacher točí buď dobré nebo špatné filmy. Tento je z těch špatných.

Červený drak (2002)

Pomalý nudný začátek rozstřihaný na nezáživné dějové pásma, se začal pomalu rozjíždět až v polovině filmu, až na nějaké lekací zkraty. Šílené silácké dialogy, protřelé filozofickými frázemi, ale díky výkonu Ralpha Fiennese se toto dílko zvedlo, přičemž jako sabotéři zde vyčnívali Anthony Hopkins a Edward Norton, kteří svými výkony stahovali dólů celý dojem filmu. Některé scény ale byly mistrovské, a to mluvím o konečném zúčtování.

Honza málem králem (1977)

Pohádka, která se řadí do popředí naší pohádkové scény. Neni to taková ta naivní slátanina, co si myslí, že čím víc moderních efektů a různých rádoby vtipných scén, herců přilákala do kin přes jeden milion diváků. Bořivoj Zeman je dvakrát lepší než komerčně úspěšnější Zdeněk Troška, který při nedostatku inspirace se vrací k předešlím dílum

Mulholland Drive (2001)

Půl fillmu průměrná podívaná, směšné dialogii a né moc strhující scénky, legrační příšerky, ale poté se tento film rozjel a byl k nezastavení. Smršť lesbických scén, vášnivé doteky dvou krásných hereček a následné zvraty, motanice okolo Betty, Diana, Camila, záhandná skládačka a hlava se vám točí a točí a nepřestává, přemýšlíte o pointě, o nějakém inteligentním závěru. Davide co tím myslíš? TICHO! Ale na čtyři hvězdičky to přece bylo, i kvůli té bezvadné hudbě, pane uživateli DOE.