Zpětná reakce (1996)

Film mi připomněl Tmu Ondřeje Neffa a myslím si, že jsme všichni kousek od toho, abychom se vyvraždili kvůli půlce rohlíku. Atmosféru to mělo dobrou, seděla jsem skutečně celou dobu jako přišpendlená, ale moc velká škoda toho konce - v poslední minutě to bylo fakt k popukání, ještě lepší by to asi bylo, kdyby se hlavní hrdina probudil zpocenej vedle své roztomile znovu těhotné manželky a sladkého robátka. Fakt si myslím, že to ti režiséři v Americe dostávají direktem - neuděláš hepáč, nedáme ti prachy - aby neměli lidi deprese. Taky ještě , zřejmě ze stejného důvodu, přesto, že všechno zkolabovalo, perfektně funguje záchranka. Kam je pak vozí? do té přeplněné nemocnice? Ještě k tomu tempu filmu, někomu to mohlo připadat moc zdlouhavý, ale myslím si, že to bylo dobré z hlediska hodnověrnosti, když vidím v jedné minutě stopadesát mrtvol a nerozbitný hlavní hrdiny, kteří běhají stovku za deset vteřin, tak vím ,že je to jen jako, ale takhle by se to fakt mohlo stát. A když vidím Kyle Mc Lachlana, tak přidávám hvězdičku, i kdyby byl jen nakreslenej.

Bez střechy a bez zákona (1985)

Depresivní film, jako stvořený pro nevlídný podzim - odlidštění , lhostejnost, bezvýznamnost lidského života.

BrainStorm (2008) (TV film)

Skvělý Brzobohatý, ten člověk má charisma i ochrnutej. Spousta inteligentních hlášek, Trojan dobrej jako vždy. Dobrej scénář bez hlušiny.

Záhada Blair Witch (1999)

Film se tváří jako domácí video. Poznáte to podle toho, že se celou dobu třepe tak, že je vám špatně a tři herci - studenti, autoři projektu Blairské čarodějnice nám ze začátku nastíní problém. V lese u městečka Burkittsville v Marylandu žije nerudná čarodějnice, která žere malé děti. Kdo za ní přijde, toho rozpáře. Rituálně a zaživa. Je hnusná, chlupatá, smrdí (pozor, není to kupodivu chlap!), nechodí po zemi a ukáže se jen když chce. Naši hrdinové to mají na háku. Mají dvě kamery, spoustu baterií, jídlo na dva dny, blbou mapu, buzolu, o které tvrdí, že je kompas a nemají (!) mobilní telefon. Vím, že většina z diváků (ano, já jsem taky dostala nový mobil k vánocům) to nechápe. Ale je to tak. Čarodějnice jim napřed staví legrační výstražné domečky-hrobečky z kamení a po stromech věší vúdú, ale když vše cynicky filmují, vytasí se s těžším kalibrem. Ošálí jim buzolu, sebere mapu a jednoho kamaráda. Zbylí dva pak dospějí ve zbytku roztřeseného (a teď i rozječeného) filmu k neodvratitelnému čarodějnickému hepáči. Takže všem milovníkům Arnieho: Švarcik tam nehraje, není tam vidět ani kapka krve (pomineme-li ty osmičky v cárech košile), hodní nevyhrajou, auto nechali stát na kraji filmu a nikdo z hrdinů nemá ani notebook. Tak. Film je prý kultovní a najdete ho na internetu, do lesa mě nedostanete ani heverem (ať žije cukroví a televize). P. S. Prý to všechno byla pravda!!!

Znamení (2002)

Co mě naštvalo: 1. Premisa zlého úmyslu emzáků. Když nechtějí Zemi přímo zničit, chtějí si vzít pár našinců "do sbírky"? Co když je chtěli vzít jen na výlet? 2. Patos. Kdy se to konečně ti Američani odnaučí - Shaymalan je asi už dobře domestikovaný v USA, když místo efektního závěrečného záběru malého děvčátka ve formalínu na palubě odlétajícího létajícího talíře do nás pere popis III. doby porodní, zatímco na půdě dupou mimozemšťané, a věty typu "Jak já tě nenávidím,táto" spolu s flešemi rozpůlené jasnovidné manželky. Co mě příjemně překvapilo: Myslela jsem si, že můj cynismus dosáhl už takového stupně, že se v kině dokážu už jen smát, ale teď jsem seděla jak přišpendlená. Bohužel si nemyslím, že by za to mohl sex-appeal Mela Gibsona, ten pravděpodobně i v Mad Maxovi hrál lépe než zde. Ostatně, všechny postavy jsou tak dokonale čitelné, že jim moc prostoru na hraní nezbývá. Ale není to na škodu věci. Hloubka a psychologizování by zřejmě filmu sebralo grády, které Shaymalan natlakoval velmi kvalitně. Režisérovi všechna čest - myslím, že film válcuje Vyvoleného a nebojím se říct, že i směle konkuruje 6. smyslu. S potěšením kvituji také totální absenci přehlídek mužských svalů, ženských poprsí a bojových umění všeho druhu. Jo, a ani krev tam není. To, že je vidět ufon, se mi na rozdíl od skalních scifistů líbilo, i když byl poražen poněkud naivně.

Něco na té Mary je (1998)

Na tenhle film jsme šli omylem, ale nebýt toho, že jsem se blbě podívala do programu, nikdy bych nevěděla, jak se čistí trubky, co s přiskříplým pytlíkem a jaké je nejlepší tužidlo na vlasy :-))). Jo a resuscitace psa......to taky nemá chybu

Bratr z jiné planety (1984)

Škoda toho naučného protidrogového podtextu. Jinak pěkné. Zvlášť maminka, která vede dlouhý monolog, zatímco mimozemšťan léčí klukovi po e.t. -ovsku koleno

Parfém: Příběh vraha (2006)

Bohužel jsem před filmem četla knihu, jinak by to bylo pět hvězdiček. Nicméně je to odvaha zfilmovat knihu, která je na první pohled nezfilmovatelná. Škoda, že navynalezli čichový film, pak by to bylo jistě za 5( hvězdiček:))

Skála (1996)

Těm, kteří postrádají opravdovou kvalitu, bych tento film chtěla obzvlášť doporučit. Režisér Michael Bay natočil akční pecku, ve které vyždímal ze schématu maximum. Ve filmu je všeho akorát, má švih, napětí, humor, vše je okořeněno trochou sexu, hrstkou zdravého patriotismu a několika hektolitry krve. Setkáme se s kvalitními hereckými výkony. Sean Connery, který dokáže přežít tolikrát, že by mu to nula nula sedmička jen tiše záviděla, Ed Harris, který se svými kamarády v pěti minutách vystřílí stopětatřicet lidí. Jediným hereckým zklamáním pro mě byl můj do této chvíle oblíbený Nicolas Cage, který nedokázal svou partnerku v jedné z nejromantičtějších scén fimu přivést k orgasmu. Prostě film byl skvělý a já jsem nelitovala peněz ani 136 minut strávených v přítmí kina. Jediné, co mě rušilo, bylo šustění sáčků od bonbónů okolosedících lidí, kvůli kterému jsem přeslechla, proč se tomu chudákovi, jehož hlava skončila rozmašírovaná pod kusem vzduchotechniky, tak strašně dlouho třepala noha. Nevíte to náhodou někdo? p.s. Dala bych jednu hvězdičku, ale to byste mně asi ukamenovali.