• Životopisný

5 proti 5 špeciál (2012) (pořad)

Tak tento formát naozaj nie. Aj keď si divák časom zvykne na šaša Bičana, v podstate nič sa nedozvie, pretože akože odpovede Slovákov často nemajú žiadnu logiku, napr. otázka: aké starodávne písmo poznáte? Top odpoveď: biblia. Alebo odpovedi súťažiacich réžia niekedy odmietne, aj keď sú správne, len inak povedané, inokedy úplne scestné odpovedi uznajú. Je to proste nepredvídateľné a len o ľudovej zábave s Bičanom ....

Dobre vedieť! (2016) (pořad)

Konečně důvod zapnout Markízu !!! Zábavná relace, kde se divák pobaví a něco nového dozví, i když některé otázky jsou zavádějící. Moderátor je v pohodě, neokoukaný. Byť takových pořadů by bylo víc!!!

...kone na betóne (1995) odpad!

V porovnaní s prvým dielom totálny odpad!!! Pan Párnický nemá o východe ani páru, myslí si, ak namieša primitívny humor, sex a vulgarizmy, tak to bude ono. A miesto toho vznikla len nechutná žbrnda, akýsi mačkopes, kde nefunguje vôbec nič z prvého dielu - ani poetika, ani humor ani láska, ani sex.

Pásla kone na betóne (1982)

Vtipné, nadčasové a svieže zrkadlo východniarskej dediny so všetkými radosťami i strasťami. Autorom sa podarilo nespadnúť do lacnej žumpy troškovej dedinskej zábavy

Doktor Martin (2015) (seriál) odpad!

Tak takhle ne, pane Donutile!!! Ani na sekundu jsem neuvěřila, že to je nějaký doktůrek, pořád vidím Donutila v různých toporných situacích a nejtopornější jsou ty vztahové. Možná jsou autoři panu Donutilovi něčím zavázání a rozhodli se mu nějak revanšovat a napsali mu i roli tokajícího samce, ale proboha, proč sa my na to máme dívat???

Útěk v řetězech (1958)

človek by si myslel, že v dnešnej dobe je tento film prekonaný a neaktuálny, ale po 5 minútach sa nechá vtiahnúť do deja silou príbehu a nestačí žasnúť nad kvalitou dialógov a scén. Škoda, že dnes sa netočia filmy o cti, priateľstve, zrade, len o sexe.

Dům (2011)

Nemôžem ináč, ako dať tomuto nenápadnému komornému snímku plných 5 hviezdičiek. Práve za jeho minimalizmus, za atmosféru, ktorá tak dokonale vystihuje vzťahy v rodine aj bez slov. To sa dnes v dobe utáraných a uškriekaných filmov nenosí a práve preto je to tak unikátne. Zuzana Liová je bezosporu veľmi talentovaná režisérka, ale základom je jej skvelý scénar, ktorým dokázala svoj veľmi citlivý prístup a schopnosť empatie. Držím palce ďalej!!!!

Nestyda (2008)

Tak asi s krížikom po funuse- ale nedá mi to - neviem, čím by ten film zaujal, keby tam nebola obdarená Vica Kerekéš... Láske Vášáryovej a Macháčka uveril teda neviem kto. Dve hviezdičky za Babčákovú, Landovského a Ninu Divíškovú.

Divočina (2014)

Tak názov tohoto filmu je jednoznačne zavádzajúci. Divák očakáva návod na prežitie v divokej prírode, a nie trucujúcu slečinku, ktorá si zmyslí vyčistiť hlavu túrou cez USA. Tento film je psychologická sonda nevyrovnanej mladej ženy, ale s divočinou to nemá vôbec nič spoločné. Mne osobne tento film vôbec nič nedal. Úplne zbytočný film, nechápem tieto vysoké hodnotenia !!!

Room (2015)

Skvělé a ještě jednou skvělé!!! Člověk by čekal, že po návratu z "pokoje" domů se všichni vyobjímají, popláčou si a šlus. A tu místo sladkého happyendu - drsná realita, zobrazena velice citlivě a věrohodně - výborné herecké výkony a taky profesionálně natočeno - nejlepší film za moc dlouhé období v kině !!!