• Životopisný

Narcos (2015) (seriál)

Hodnotím první 2 série. Jakkoliv to je dobře natočeno a přestřelky i honičky v autech excelentní, dokumentární záběry dokreslující celou atmosferu, stejně se nemůžu zbavit dojmu, že ti Amíci v tom zas museli mít navrch. Jejich "hrdinové" z DEA běhají mezi náboji, nikdy nejsou zraněni, takoví supermanové uprostřed toho šílenství. Do toho vzorná manželka - lékařka, ach jo. Tohle mi bilo do očí. A taky Escobarovy útěky zadními dveřmi domu - do přistavených limuzín, s celou rodinou i ochrankou - zatímco vepředu zasahovalo ozbrojené komando - to jim asi nikdo neřekl, že dům může mít zadní východ??? Mimo logiky. Ale celkově seriál napínavý a obsažný

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Kýč, klišé převládají, ale není to úplně na ručník. Linka s maminkou v podání Daniely Kolářové je geniální, vtipná i uvěřitelná zároveň,  ostatní nic moc. Herecké výkony výborné, jen námět ze světa reklamy obehraný a stvořený pro pražskou kavárnu. Ne všichni tak ale žijeme

Paralelní matky (2021)

Dávám jenom 2*, jelikož jsem byla zklamaná. Příběh měl daleko větší potenciál, ale tady bohužel hlavní hrdinka ve mně nevzbudila vůbec žádné emoce, jelikož její "mateřství" spočívalo v tom, kam odložit dítě, aby se mohla naplno věnovat práci. Nevěřila jsem tam nikomu a hlavně mi přišlo, že film o mateřství by měl točit někdo, kdo o něm i něco ví a nejen o něm slyšel od kolegyň v práci. Druhá dějová linie byla jako pěst naoko, úplně mimo mísy...

A čo ja, miláčik? (1986) (TV film)

Dávam plný počet, pretože v dnešných sračkách je táto konverzačná minikomédia úplný skvost. Vtipný príbeh, herecký koncert 3 hlavných postáv - prerod Bobinka z ušliapnutého programátoríka na leva salónov nemá chybu

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Tento sfilmovaný príbeh ma úplne pohltil možno pred 30 rokmi a preto dávam plný počet. Asi jediný romantický film, ktorému nemám čo vytknúť, aj keď samozrejme dnes by som už tak nebola nadšená

Bolest a sláva (2019)

Sice výborne zahrané, ale jinak spíš reklama na heroín, než cokoli jiného

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Kniha vtipná, zábavná, film jsem hodnotila kdysi na 3*, ale dnes hodnocení snižuju. Taková amatérská flákotina se hned tak nevidí. Opravdu je to jen senilní slintání nad krásou ženy. Toporně strojená Fialová a melouch pro Lasicu, všechno tak umělé a blbé, že 1* dávám jen z úcty k Hrabalovi. Menzel tohle opravdu už točit neměl, jen se ztrapnil

Ke štěstí (2022) (pořad) odpad!

Křečovitá upocená nepřirozená snaha ukázat, jak prožít život přirozeně. Strnulá moderátorka, nesympatický manželský pár, všechno tak umělé, až mám husí kůži. Ještě odpornější než Všechno co mám ráda, a to je co říct. Česká televize udělala harakiri

Tmavomodrý svět (2001)

Taková ulepená vykalkulovaná slátanina, že člověk nemůže uvěřit vůbec ničemu, co se tam děje. Jedna hvězda za možnost oprášit angličtinu. A Svěráci by měli za tohle chodit kanálama!!!

Kolja (1996)

Normálně bych dala 4 ****, ale jelikož jde o vyjímečný kalkul ze strany autorů, tak ponížím. Příběh i herci OK, ale ty politické agitky směrované k 5 letému dítěti - obludné. Nikdo nepochybuje, do kterého zadku tvůrci toužili vlézt.