Hysteria (2014) (seriál)

Nudná podivnost, u které divák netuší, která bije a o čem to vlastně celé je. Obsazení je vesměs nesympatické, ženské postavy otravně hysterické a celé se to tváří provokativně a rádoby umělecky. Podle všeho to vypadá, že Amazon tomuhle seriálu zelenou nedá, což je z mého pohledu jen dobře. Pilot - 30%

Gotham (2014) (seriál)

Úvodní díl je dost rozpačitý, všechno tu působí až moc na efekt. A snaha představit nám co nejvíc postav má za následek poněkud roztěkaný děj. Ale i přes řadu výhrad (ach, ta klišé) ve výsledku spokojenost. Pilot - 70% Po trochu nemastném neslaném začátku se nám seriál slušně rozjel a přestože pořád trpí spoustou neduhů, jako zábavná oddechovka funguje takřka na výbornou. Za schválení druhé série jsem rozhodně ráda... První řada sice měla pomalejší rozjezd, ale nakonec se divákům trpělivost vyplatila. Gotham je třeba brát lehce s rezervou a nechat se bavit tímhle zatraceně zábavným komiksovým světem. Ostatně v tragikomickém finále tvůrci jasně dali najevo, že o pobavení diváka jim jde především a nebojí se ani komických vsuvek. 1. série - 80% Kdo by čekal, že se tvůrci ve druhé řadě takhle utrhnou ze řetězu? Myšleno rozhodně v dobrém. Už nesledujeme jen detektivku s komiksovými prvky, tentokrát nám tu servírují jednoho zajímavého záporáka za druhým. Ke konci už se skoro zdá, že postavami plýtvají, aniž by jim dali dostatečně velký prostor. Naštěstí víme, že spoustu postav uvidíme díky oživovacím experimentům Huga Strange i v další řadě. Právě ono oživování v druhé polovině sezóny možná některým divákům nevonělo, já si ho naopak užívala, protože se tím Gotham definitivně stal takřka čistokrevnou komiksárnou. A pokud u takového seriálu někdo příliš řeší logiku a "nemístné nadpřirozeno", je to jen jeho problém. Tahle sezóna byla prostě jedna velká jízda bez většího zaškobrtnutí, ačkoli finále mohlo být přece jen lepší. 2. série - 100% --- Pokud lze třetí řadě něco vyčítat, pak možná až moc dějových linek, které občas působí maličko nedotaženě a uspěchaně. U toho ale mé výhrady končí, protože i tahle série byla parádní bláznivá jízda, jež nenechala diváka ani na chvíli vydechnout. Alfred v akci mě vždycky potěší a tentokrát dostával spoustu prostoru. Stejně spokojená jsem i s definitivní přeměnou Edwarda v Hádankáře, postupným vývojem Bruce, a tak bych vlastně mohla pokračovat dál. Gotham ani ve třetí řadě neubírá na tempu, pořád se něco děje a divák si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek akce. 3. série - 90% Tvůrcům nedochází dech ani ve čtvrté řadě a od samého začátku to neskutečně rozjíždějí. Při sledování Gothamu si divák dávno zvykl na to, že je to občas hotový blázinec a byť je toho šílenství v některých dílech už přece jen moc, tvůrcům se stále daří balancovat na té tenké hraně příčetnosti, aniž by seriál spadl do parodie, což při řadě záměrně komických scén hrozí. Finále bylo opět úchvatné, ale vůbec mě netěší, že budeme čekat na poslední sérii až do příštího roku. A netěší mě ani fakt, že se s Gothamem budeme muset nadobro rozloučit. 4. série - 90% Závěrečná pátá řada nabídla v podstatě vše, co jsme měli na seriálu tolik rádi. Přiměřené množství akce, další vývoj jednotlivých postav i pár zvratů. Vše však směřovalo k tomu jedinému možnému vyvrcholení, kterým byl zrod Batmana v samotném finále. Zakončení samozřejmě skvělé, ale budu stále doufat, že se k tomu tvůrci třeba jednou vrátí a budou pokračovat i s Batmanem. Tenhle seriál mi bude chybět víc, než jsem tušila. 5. série - 90%

Slunečno, místy vraždy (2010) (seriál)

Ústřední hrdina dokáže podezřelé otravovat stejně úspěšně jako slavný Columbo, a řešit vraždy jakbysmet. Pro své nadřízené i kolegy je jako osina zadku, svým rošťáckým šarmem ale dokáže spolehlivě oslňovat ženy i diváky. Právě na sympatickém Mattu Passmoreovi tahle zábavná kriminálka stojí především. Bez takového hrdiny by šlo jen o tuctovou krimi, jakých je tu už víc než dost. The Glades je ale pohodovka, která vám vždy vyloudí úsměv na tváři, takže tady musím přimhouřit při hodnocení oko. 1. série - 80% Ve druhé sérii je Jim o něco drsnější (a vážnější) při jednání s podezřelými a už se tolik nemazlí ani se ženami a kolegy. Pořád je to ten sympaťák a jiskření mezi ním a Callie má své kouzlo, ale přece jen už není tím do morku kostí optimistickým správňákem a to vidím jako velké plus. 2. série - 80% Další řada se nese v duchu té předchozí, ale přece jen se tu příliš jede na jistotu (tedy stejné schéma), což nutně musí za čas diváka omrzet. 3. série - 80%

Národ Z (2014) (seriál) odpad!

The Asylum, nechvalně proslulá výrobna braků všeho druhu, útočí se svými zombíky na televizní diváky vlastní variací na The Walking Dead. Doufejme, že si nevybere moc obětí na vkusu seriálových diváků. Tupost na entou, která je sice místy nechtěně zábavná, ale čas tímhle rozhodně ztrácet nehodlám. Pilot - 10%

Forever (2014) (seriál)

Pilot zaujme od začátku, což je do značné míry zásluha okouzlujícího Ioana Gruffudda. Zatím se mi to velice zamlouvá i přesto, že ono vlakové neštěstí na začátku až nápadně připomíná snímek Unbreakable, a hlavní hrdina svými dedukčními schopnostmi nápadně připomíná Sherlocka. Pilot - 80%

Cizinka (2014) (seriál)

Prostředí je pro mě coby "skotofila" úžasné, i když je to na můj vkus celé až příliš romantické. Každopádně natočené je to poutavě a hudba mého oblíbence Beara McCreary nádherná. Škoda jen, že hlavní hrdinka mi tím svým neustále namyšleným výrazem strašně leze na nervy. První čtyři díly - 70%

66. Emmy Awards (2014) (pořad)

Jo, panečku, takhle se dělá show. Tohle je ten rozdíl mezi udílením Oscarů a Emmy. Televizáci si to umí užít, dokáží pobavit, vyvolat emoce (rozloučení Billyho Crystala s Robinem Williamsem mohlo nechat chladným jen toho největšího cynika) a nás seriálové maniaky naprosto odrovnat. Jeden z nejlepších ročníků. Ač se v případě udělených cen žádné překvapení nekonalo a Breaking Bad pobralo, co se dalo, byl to nezapomenutelný zážitek.

Legenda (2014) (seriál)

Trochu hektický začátek, ale rozehrané je to víc než zajímavě. Navíc Sean Bean tu rozhodně bude mít co hrát, jen doufejme, že tentokrát přežije až do konce seriálu. Pilot - 80% Není to sice vyložená pecka, klišé jsou sem tam otravná, ale proměny Seana Beana jsou prostě parádní a nemůžu se dočkat každého dalšího dílu... Tak po tom solidním rozjezdu následoval opravdu parádní dojezd a Legends tak ve výsledku velice potěšil. Škoda, že sledovanost je malá a další řady se nejspíš nedočkáme, protože po tom finále bych ji tuze moc chtěla. 1. série - 80% Zázraky se dějí, druhá série bude! --- Ve druhé řadě předvedli tvůrci skvělý restart, většinu děje přesunuli do Prahy a dovolili si na nás vybalit tolik flashbacků, až se z toho divákům zatočila hlava. Hlavně těm, kteří nejsou schopni udržet chvíli pozornost, což vedlo k nepříliš dobré sledovanosti a ukončení celého seriálu. Pro mě ale druhá série předčila tu předchozí a na takovou jízdu bych se mohla dívat donekonečna. Škoda. 2. série - 90%

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Velká očekávání byla hned v úvodu naplněna. Steven Soderbergh se s divákem rozhodně mazlit nebude. A Clive Owen se pro takovouhle roli snad narodil. Pilot - 100% Tak tohle je vskutku filmařská lahůdka. Nic pro slabé povahy a diváky neschopné vstřebat syrovou podívanou. A ten konec série... tomu se říká černý humor. Už se klepu na druhou řadu. 1. série - 100% Druhá řada je jedna velká deprese, ve které se většina kladných postav postupně ocitá na dně, ale ani ti "záporáci" na tom nejsou nejlépe. I když mohl v průběhu série divák nabýt dojmu, že je tu rozehráno až příliš mnoho dějových linek, v úžasném finále byly všechny parádně zakončeny, došlo k řadě překvapivých až šokujících momentů a bez problémů by takto mohl být celý seriál ukončen. 2. série - 100%

Satisfaction (2014) (seriál)

Krize středního věku, vděčné to téma. Rozjezd pilotního dílu není nikterak oslnivý, ale zhruba v druhé půlce se to zlomí. Oddechovka, která si na nic nehraje a dokáže solidně pobavit. Velice příjemné seriálové překvapení léta. První tři díly - 80% Většina ženského osazenstva mi sice vesměs lezla na nervy, ale jejich účast naštěstí vyvažuje sympaťák Matt Passmore v hlavní roli. K dokonalosti má sice Satisfaction daleko, ale jako žánrovka rozhodně potěší. Nemůžu se dočkat druhé řady. 1. série - 80% Začátek druhé řady vypadal velice nadějně. Bohužel po pár dílech následoval sešup dolů, jako by už tvůrci nevěděli, co vymýšlet. Děj se příliš rozmělňuje, zajímavých dějových linek už tu moc nenajdeme, a co hůř, spousta z nich je absurdních. Druhá řada nemá takový tah na branku a ke konci už je to čiré utrpení, takže ukončení vůbec nelituji. 2. série - 50%