Léto k nepřežití: První den v táboře (2015) (seriál)

Jak se dalo předpokládat, je seriál ještě o něco šílenější než film, ale zároveň mi připadá dramaturgicky trochu uhlazenější. Jistě, pořád to vypadá jako sbírka skečů ze SNL, ale má to přece jen kompaktnější příběh. Pokud na seriál bude koukat divák bez znalosti filmu, absolutně se nebude chytat na ty tuny narážek, které seriál dělají tolik zábavným. Herecká sestava je prostě kouzelná. Pokud ve filmu byli všichni ti třicátníci v rolích teenagerů k popukání, v tomhle prequelu už jsou z nich čtyřicátníci, takže je to logicky absurdní až běda a o to více legrační. Navíc doplnění původních postav těmi novými, které jsou neméně hvězdně obsazeny, tomu dodává šťávu. Kdo by třeba čekal, že se tu objeví hned pět herců z Mad Men v čele s Jonem Hammem a Johnem Slatterym. Ale dávají si to parádně.

Léto k nepřežití (2001)

Ty drogy chci! Neskutečná blbina plná záměrně trapných scén, u které se ale slušně pobavíte, když přistoupíte na pravidla tvůrčí hry. A teď hurá na seriálový prequel, který už jen kvůli současnému věku herců v rolích teenagerů prostě musí být zákonitě ještě šílenější.

Lucifer (2016) (seriál)

Hodně milé překvapení. Tak moc vtipné jsem to vážně nečekala. A Tom Ellis si to neskutečně dává. Uvidíme, jak se to příští rok rozjede. Pilot - 90% Bylo to sice trochu jako na houpačce a jistou dobu jsem se vážně obávala, že seriál sklouzne k tuctové a nezajímavé komediální krimi. Naštěstí poslední díly dojem značně vylepšily a tvůrci ukázali, že když zahrají na temnější notu, dokáže být Lucifer neuvěřitelně zábavný. Tak doufám, že ve druhé sérii se už nebudou opakovat ty zbytečné propady a pojede se hezky od začátku do konce na plný pecky. 1. série - 80% Druhá řada byla opět příjemná podívaná, ve které by stálo za to ubrat na krimi zápletkách, ale jinak spokojenost. 2. série - 80% Třetí řada Lucifera se nese ve stylu předchozích sérií. Jde o zábavnou krimi komedii, které by rozhodně prospělo, kdyby se méně zaměřovala na často nezajímavé krimi zápletky a více se věnovala čistě postavám i nadpřirozenu. Po konci na Foxu se snad dočkáme trochu výživnějšího děje v další sérii, která už poběží na Netflixu. Lucifer by si temnější háv rozhodně zasloužil, a pokud se toho v jeho novém domově podaří dosáhnout, může být nakonec ukončení Foxem ta nejlepší věc, která neposedného ďáblíka potkala. 3. série - 70%

The Book of Negroes (2015) (seriál)

Pokud jste už pár filmů či seriálů s podobnou tematikou viděli, tahle šestidílná minisérie vám rozhodně nevyrazí dech, ale i tak jde o povedené dílo. A to i přesto, že toho patosu je tu místy příliš a herecké výkony až na pár světlých výjimek nejsou žádný zázrak.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Jasný favorit na nejlepší seriálovou novinku roku. Sice jsem čekala, že jakmile Wachowští vkročí na seriálové pole, bude to jízda. Ale rozhodně jsem nečekala, že mě tohle dílo, které natočili ve spolupráci se Straczynskim a za přispění dalších jejich osvědčených spolupracovníků Toma Tykwera a Jamese McTeiguea, tolik dostane. Od prvního dílu jsem byla pohlcena příběhy osmi lidí z různých koutů světa, kteří vzájemně sdílí své pocity, vědomosti a schopnosti. Originální nápad, úžasná atmosféra a odvaha bořit všechna tabu bez ohledu na to, zda s tím omezení diváci budou mít problém... Při sledování si nelze nevzpomenout na jejich snímek Atlas mraků, kterému se seriál v mnohém podobá. Možná právě díky této podobnosti s mou srdeční filmovou záležitostí byl pro mě Sense8 tak nepopsatelným uměleckým zážitkem. A stejně jako v případě Atlasu mraků jej považuji za vizionářské dílo, které zkrátka nedokážou někteří omezenci ocenit. Teď už jen zbývá čekat, zda Netflix odklepne druhou řadu. 1. série - 100%

Aquarius (2015) (seriál)

Natěšenost byla velká a po dvou epizodách zatím Aquarius očekávání naplňuje. Parádní atmosféra, šedesátkové songy... co víc si přát? Po oťukávacím pilotním dílu se tahle odschoolová krimi pěkně rozjíždí a já jsem spolehlivě zaháčkovaná. První dva díly - 90% Pár dílů to sice trvalo, ale to co zejména v druhé půlce řady následovalo, byla jedna velká jízda. Je fakt, že mladší publikum to asi neosloví, to si žádá nonstop akci a nějaké postupné budování příběhu i vývoj postav jde mimo něj (čest výjimkám). Já jsem ale nadmíru spokojená a těším se na druhou řadu. 1. série - 90%

Daredevil (2015) (seriál)

Kdo by řekl, že zrovna z Daredevila se stane nejpříjemnější komiksové překvapení roku na seriálovém poli. Nevinnému obličeji Charlieho Coxe jsem zprvu vůbec nevěřila, že by dokázal jako maskovaný mstitel nějak zaujmout, ale nakonec se tak stalo. Je trochu škoda těch některých zbytečně natahovaných scén, ale ty vám rozhodně zážitek nezkazí. Daredevil se od ostatních seriálových marvelovek trochu liší, není tak pompézní, sází na komornější prostředí a více se zaměřuje na vztahy mezi postavami. I kvůli jejich vývoji je jen dobře, že se dočkáme další řady. 1. série - 90% Nebýt Punishera, tak se u druhé řady asi unudím k smrti. Daredevilovy věčné moralisticky kecy už mi lezly v druhé polovině krkem, stejně jako stále stejný výraz Karen a hádky mezi celým ústředním triem. Elektra tomu moc nepomohla a úroveň ve výsledku pozvedali jen Punisher a Stick. Oproti první řadě kvalitativní sešup dolů. 2. série - 70%

Interstellar (2014)

Světelné roky před hypernudnou Gravitací.

Wolf Hall (2015) (seriál)

Kostýmní historické drama neláká na velká herecká jména (když pomineme Damiana Lewise), ani na nějakou rozmáchlou výpravnou podívanou. Jedná se spíše o komorní drama založené na dialozích a v případě hlavního aktéra Thomase Cromwella (v podání skvělého Marka Rylancea) na notnou dávku emocionálních scén, které se bez slov i obejdou. Není to nic pro netrpělivého konzumenta, který by měl pravděpodobně hodně velký problém tuhle místy až extrémně pomalou minisérii strávit. Milovníci historie i náročnější diváci si ale rozhodně přijdou na své. Doufám v další řadu, až autorka předlohy dopíše třetí knihu. 1. série - 80%

Velká šestka (2014)

Takhle odvařená jsem z animáku nebyla už hodně dlouho. Dokonalá animace, příběh obsahující přesně tolik klišé, aby vám to nelezlo krkem, pár dojemných scén, jež krásně vyváží všechnu tu akci... A k tomu velmi milé překvapení pro komiksové fanoušky v potitulkové scéně.