Maverick (1994)

Richard Donner a akční komedie, to šlo vždycky dohromady a v tomto případě se skutečně odvázal. Vtipné situace a hlášky ve filmu, který je téměř parodií na western. Je něco sladšího, než šibalský úsměv Mela Gibsona?

Svět podle Prota (2001)

Příjemný snímek o "takovém normálním mimozemšťanovi" je krásným příběhem o lidskosti. Strhující herecké výkony Jeffa Bridgese a především Kevina Spaceyho jen umocňují dobrý pocit z tohoto nenápadného a přece nezapomenutelného filmu.

Ledová bouře (1997)

Brilantní rodinné drama Anga Leeho, skvěle vykreslené postavy, jejich pohnutky - zásluhou vynikajících herců mají všichni lidský rozměr. Těžko popsatelný zážitek. Nejlepší Ang Lee, na nějž přeceňovaný Tygr a drak nemá ani náhodou.

Gallipoli (1981)

Peter Weir byl vždycky bravurní režisér, ani válečný film pro něj nebyl problémem. Mladičký Gibson ve strhujícím snímku, který nemá jediné slabé místo.

Tucet špinavců (1967)

Jak já miluji tyhle filmy z vojenského prostředí. Jo, Lee Marvin, to je něco.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Všechny filmy Petera Weira jsou tak nenápadné, že je snadné na ně zapomenout. Zcela neoprávněně. Weir je mistr režisér a tento film je úžasně natočený. Neokázalé téma a přeci tak strhující. Závěr filmu dojme určitě každého.

Rok ďábla (2002)

Petr Zelenka je zkrátka mistr mystifikace a především hlášek, které si prostě zapamatujete. Film, který vás dostane svou lidskostí a humorem.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Brilantní komedie, vycházející z téměř neznámých skutečností Shakespearova života. Tom Stoppard opět prokázal, že je vynikající scenárista a vytvořil fikci, která se bravurně protíná s shakespearovskými hrami. Jedním slovem - úchvatné!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Pro mne tento úžasně napsaný a především zahraný film, představuje to nejlepší, co v krimi žánru vzniklo. Jeden z filmů, které jsou mému srdci nejbližší. To není jen dokonale řemeslně odvedená práce, tento snímek je něcím víc, je natočen z lásky k filmařině a jako takový mě dostane při každém dalším zhlédnutí, což je zhruba každé tři měsíce.

Kouřové signály (1998)

Tento film se stal historicky prvním filmem, který byl natočen indiány a jde o snímek velmi nekonvenční. Nelze tenhle působivý film vidět a zůstat nepoznamenán, protože je založen na silném příběhu, který vás prostě nemůže nechat chladnými.