Nevěrná (2002)

Jediné, co je na tomhle thrilleru plném klišé zajímavého, jsou erotické scény. Ty Adrian Lyne ještě pořád zvládá na jedničku.

Resident Evil (2002)

Docela dobře udělané béčko. Vyvraždovačka jak se patří, která si bere z každého filmu něco. Ale "zambíci" byli fakt skvělí.

Stroj času (2002)

Není to sice nic světoborného a místy děj dost vázne a dialogy nejsou z nejinteligentnějších, ale přesto jde o docela slušnou hollywoodskou zábavu. Akční scény jsou velmi povedené, stejně jako scény samotného cestování v čase, které jsou natočeny příjmně nápaditě.

John Q. (2002)

Něco tak nudného, kde je každá vteřina ukázkou těch největších filmových klišé, jsem už dlouho neviděla. Divák si klidně může celý film dopředu odcitovat, protože snímek je od první do poslední minuty neuvěřitelně průhledný. K tomu je ještě nesnesitelně sentimentální a vy, místo abyste plakali, začnete dostávat nekontrolovatelné záchvaty smíchu. Nakonec si říkáte, že by byl dobrý vtip, kdyby Johnova syna (po úspěšné operaci srdce) přejelo třeba auto. Ano, až takový cynismus ve vás paskvil tohoto druhu může vyvolat. Jen mi nedochází, proč roli v téhle příšernosti vzalo tolik skvělých herců.

Dost (2002)

Tak tohle fakt ne. Zdá se, že J.Lo se rozhodla točit jeden strašnější film za druhým, prezentovat se jako žena, schopná být krasavicí i nekompromisní ženou, která se vyrovná i Rambovi. Tenhle film je tak průhledný, nudný, nenápaditý, že se z toho dělá divákovi špatně. Jestli Angel Eyes byl nesnesitelný film, tak tohle je hotový očistec. Bojím se, v čem bude hrát Lopez příště.

Česká spojka (2002)

Průměrný akční film, který je pro nás zajímavý hlavně tím, že se část jeho děje odehrává v samotné Praze. Rozhodně se nenudíte, i když té akce mohlo být mnohem víc. Příjemné je, že se film nese v uvolněnějším duchu a nechybí tu ani spousta vtípků.

Oscar a Lucinda (1997)

Příšerně nudný film, který je naprosto o ničem, ale snaží se tvářit vážně a zajímavě. Kupodivu i oba herci (jinak vynikající) v hlavní roli jsou tu přímo nepříjemní. Režijně absolutně nezvládnutý snímek.

Čtyři pokoje (1995)

Dvě závěrečné povídky jsou zkrátka dokonalé. Není se co divit, Robert Rodriguez a Quentin Tarantino - tihle dva nezávislí režiséři a přátelé moc dobře věděli, co chtějí natočit. Bohužel tvůrci dvou předchozích povídek jejich záměr ani trochu nepochopili.

Tváří v tvář (1997)

Nejlepší americký film Johna Woo. Dva protivníci, kteří si v průběhu filmu vymění identitu - to neuvidíte v každém druhém akčním filmu. Originální zápletka a dokonalé zpracování, především po té vizuální stránce. Jediný jeho film natočený v Americe, který se celý nese v duchu jeho nezaměnitelné hongkongské akce. Zběsilá akční jízda a pro mne nejlepší akční film hned po Skále.

Crossroads (2002) odpad!

Pokud byste tento neuvěřitelný a příšerný výpotek brali jako parodii na teenegerovské filmy, možná byste se i bavili. Ono to ale nějak nejde, už jen proto, že tento paskvil je míněn naprosto vážně. Příšerné dialogy, absence jakéhokoli příběhu, scén, které by vás vytrhly z letargie a také hereckých výkonů. Doufejme, že uctívaná popikona Britney Spears se už na plátně nikdy neobjeví. Když už jí musíme poslouchat v rádiu a sledovat ve videoklipech...