Tropická bouře (2008)

Po letech jsem se konečně dostal k této komedii, kterou mi doporučil bratr. Až na pár scén a hlášek zmatená nuda.Zklamání.

Chappie (2015)

Nechápu některé nízké hodnocení, i když od zakomplexovaných nul jako je třeba Verbal se nic jiného čekat nedá. Film je nejen řemeslně provedená, krásná zábava. Za mě 75%.

Hon na čarodějnice (2011)

Zlátý film oproti "Jeníčkovi a mařence". Tady kupodivu používali normální meče a ani rotační kulomet v závarečné scéně tu nebyl. Normální a rozhodně nenudný film, který si na nic nehraje, ale pobaví. Za mě 65%.

S tebou mě baví svět (1982)

Mijuji české komedie, ale tento film jde tedy silně mimo mě. Naprosto chápu, že se někomu může líbít, každý má jiný vkus. Ale zvolit tuhle dětskou uřvaninu, komedii století......to byl ultra úlet. Srovnávat tuhle normalizační nudu s velikány jako je " Jáchyme hoď ho do stroje, Rozpuštěný a vypuštěný, Jára Cimrman ležící spící, Ducháček to zařídí, Vrchni prchni, Tankový prapor, Černí baroni.....mohl bych dlouho pokračovat a stále bych vypisoval o třídu lepší komedie než S tebou mě baví svět. Komedie století.....boha jeho....

Slimák (2006)

Humorný, triky celkem slušný, obecně je dost znát, že na béčko dali dost peněz. Film uteče jako voda a nudou to rozhodně nebude. Pohodových 60%.

Jupiter vychází (2015)

Díky brutálnímu rozpočtu je film hodnocen jako propadák a poprávu....Ale, když člověk opomene ty doláče, tak se jedná o pohodově koukatelný film, který umocní HD rozlišení na TV. Díky hodnocení na ČSFD se jednalo o celkem příjemné překvapení. Hlavní "akční" hrdina mi do role sednul, stejně tak obsazení a herecké výkony zákeřáků. Ovšem asi největší problém je v hlavní roly. Tak nesympatickou hlavní hrdinku jsem už dlouho nezažil....když to srovnám s Milou z Páteho elementu.....Kdo ji vybral? Nesympatická, asexuální a nevěřil jsem jí ani slovo. Za mě 60%.

Město 44 (2014)

Čekal jsem akční snímek s pubošema, který bude vložen do pohnuté doby Varšavského povstání. Začátek tomu i odpovídá. Najivní krásní mladí Poláci si jdou hrát na vojáčky, kde ovšem po zradě Rudé armády rychle prozřou. Film střídá slabší okamžiky s velmi silnými. Zastřelení malého brášky hlavního hrdiny, mnou jako otce dvou prcků docela otřáslo. Akční scény postupem filmu gradovaly. Dal bych filmu jen tři hvězdičky, ale scény s vojáky z divize Dirlewanger (36 divize waffen SS), byly pro mě neuskutečné. Nevím, kde filmaři sehnali typologicky tak skvělé vojáky, ale lépe vykreslit tyto neskutečné vrahy ani nešlo. Mrtvolné, bledé obličeje, kterým bylo všechno jedno. Mimochodem, ty masky opravdu tato divize nosila. Při potlačování povstání se chovali tak brutálně, že to bylo moc i na Himmlera, který pak divizi stáhnul a nechal některé členy potrestat. Velitel divize, trestal její členy opalovním nad ohěm, kdy voják visel hlavou dolů nad táborákem.....na konci války jej údajně takto popravili vlastní vojáci.... Tohle hned tak někdo nenatočí, ale těm náckům z "města 44" jejich brutalitu věříte. Pěkný film. Za mě 75%. EDIT: jen dodám, že převaha mladých lidí ve filmu není náhodná, stačí si něco o Varšavském povstání přečíst.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Jedničce jsem z úcty k Troškovi dal jednu hvědičku, teď už diplomat nebudu. Ani jsem ten hnůj nedokoukal.

Babovřesky (2013)

Tu jednu hvězdičku jsem dal z úcty k Troškovi. Na nic si nikdy nehrál a netajil se jaké komedie točí. Série Z Hoštic nebo z Týna nad Vltavou si své diváky našla. Čekal jsem něco podobného, malebnou vesničku "alá Hoštice" prokladanou jedním kameňákem za druhým. Nic art, jen pouhé pobavení.... Jaké bylo překvapení.....nuda, scuhý vtip za suchám vtipem, který by nepovalil ani děti z mateřké školy a to stále dokola. Troška se s humorem zastavil v 90 letech.....nechápu, jak se mohla ještě natočit dvojka a trojka. Téhle hrůze se vyrovná jen nejnovější Kamenák, který ovšem Troška již nerežíroval.....za mě 15%.

Velká šestka (2014)

Já i syn jsme se pěkně bavili. Kvalita animací, scénář, akce, myšlenka.........pěkných 80%.