Vlk (2009)

Po Belle a Sebastianovi som čakal silnejší príbeh. Toto bola čistá tragédia.

Ant-Man (2015)

Už sa teším, ako otvorím dvere na skrini a s pomocou narnie sa dostanem do sveta, kde superhrdinovia bojujú so zubným kazom. Film ma bavil, plynul rýchlo ale jedna oliva obed nerobí.

Věž (2012) (TV film)

Pre mňa celkovo prekvapenie. Ku kvalitnej dráme tomu čo to chýba. Hlavne vierohodnosť niektorých postáv je rozpoluplná, hlavne súdruh chirurg Richard, či jeho súdružka manželka. Na druhej strane sa mi páčili dialógy ohľadom "všimného", kde sa bavili o krytine na strechu...nuž keď v obchodoch nie sú topánky, obutím päťstokorunáčky problém nevyriešiš.

Most (2011) (seriál)

Veľmi kvalitná severská kriminálka.

Amundsen versus Scott (2014) (TV film)

Hodnotiť z gauča a z pohľadu dnešnej morálky, kroky a rozhodnutia výnimočných ľudí je veľmi jednoduché.

Mladý papež (2016) (seriál)

Jude to dáva s prehľadom. Príbeh je veľmi silný a aj napriek 21. storočiu, stále isto veľmi na hrane, až sa čudujem, že niekde nehoria hranice za exhumáciu tvorcov z cirkvi.

Habsburkové (2016) (seriál)

Oceňujem, že tvorcovia precestovali skutočné miesta dejinných udalostí. Na druhej strane v tej záplave všetkých mien šlachty, pánov sa divák stráca.

Tenkrát na Západě (1968)

Nebyť tých siahodlhých záberov nemých tvárí, zvraštených obočí mohol byť film kratší aj o hodinu, ale hlavne by bol dej dynamickejší. Obrovský superlatív filmu mi uniká.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Michael ponúka výbornú akciu, ani dĺžka filmu nevadí. Trocha zamrzí, že občas divák nevie, ktorí sú naši a ktorí proti nám - ale to zrejme v ten moment nevedel nikto.