Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Jediné, co mi vadí, je to, že na začátku je to komedie, potom ztřeštěná komedie a potom drama. Chce to víc ..."zkompletovat". Jinak paráda!

Láska nebeská (2003)

Dlouho mi vrtalo hlavou, o čem vlastně Láska nebeská je. Ale hned po 15 minutách jsem věděl, že mě to bude bavit. Je to krásný pohodový film, který ukazuje svět takový, jaký je. Nádherně napsané postavy a pečlivě vybraní herci. Skvělá hudba. Milý i odvážný humor. Vynikající režie a scénář. Výborná kamera, střih a dekorace. Kéž by Richard Curtis natočil další film!

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Falešná hra s králíkem Rogerem byla a vždycky bude mým oblíbeným filmem. Vlastně si uvědomuji, že právě tento film mě v dětství dost ovlivnil. A Bobu Hoskinsovi tato role sedla jak ulitá. Největší dík ale samozřejmě patří Zemeckisovy.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

O kvalitách tohoto filmu nelze pochybovat. Herecký projev Jacka Nicholsona ( i když ho zrovna nemusím) v této náročné roli si zaslouží titul nejlepšího hereckého projevu všech dob. O Louise Fletcherové nemluvě! Vynikající režie, herci i scénář. Až na konec, který bych udělal trochu jinak. Je až neuvěřitelné, co Miloš Forman ve Spojených státech dokázal. Respekt!

Santa je úchyl! (2003)

"V base jsem byl jednou, ženatej dvakrát." Na poprvé jsem si říkal, že to je super komedie, ale průměr. Jenže pak jsem si to pustil podruhé, potřetí, počtvrté... A nemohl jsem přestat. A hlášky tohoto typu mě dostaly: Ty jeden Leonardo da Vinci! - Jak jsi mi to řek? - Řek jsem ti taliánskej buzíku z 15. století!

Film má pár nezapomenutelných scén, ale taky pár těch slabších. Celkově jsem se však rozhodl dát 5 hvězdiček, i když je to spíš 4,5. Vlastně 4 + originální nápad. Bavil jsem se, přestože za mnou v kině neustále jeden idiot opakoval každou hlášku. (otravoval s tím i jeho přítelkyni, pochybuju, že jsou ještě spolu). Komedie, ve které je tolik humoru, se nevidí každý den. Některé scény však překročili hranici dobrého vkusu, což bylo vidět i podle reakcí některých osob v kině.

Sám doma (1990)

Bez tohoto filmu si nedokážu užít Vánoce.