REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Premýšľala som či dať 3* alebo 4*. Musím uznať, spracovanie filmu a kamera sú veľmi dobré až perfektné. V neposlednom rade Leonardov výkon bol fenomenálny. Lenže mi to nedá - treba hodnotiť aj samotný film. Bohužiaľ ten by si u mňa zaslúžil ledva 2*. Myslela som že to bude moja šálka kávy, ale dej filmu bol až priveľmi jednoduchý. V podstate: jeden urobil druhému niečo zlé, bol zranený, snažil sa prežiť a samozrejme sa mu potom pomstiť. Nič hlboké tam nebolo. Škoda. Ale v kocke - z hľadiska spracovania a hereckých výkonov to bol jeden z lepších filmov, čo som v poslednej dobe videla.

Miluj souseda svého (2014)

Ako to napísať čo najstručnejšie? Toto je presne ten typ filmu ktorý bol do kolonky "komédia" zaradený buď omylom, alebo prešpekulovane, aby si ho pozreli aj ľudia čo o drámu bežne nezakopnú. Za hlavného hrdinu by mal byť považovaný malý Oliver a nie Vincent (Bill Murray), lebo podľa mňa je to film o ňom - ako vníma svet, ako bojuje s neprajnosťami, ako sa učí zvládať svet. Ale koniec filmu ma dostal úplne. Považovať za svätca Vincenta bol asi vrchol. Nie som žiaden "svätuškár" to nie, ale podľa mňa to bol jasný výsmech celej kresťanskej ideológii.

Nespoutaný Django (2012)

To ako bola poňatá problematika otroctva ma fascinovalo. Dej bol vyšperkovaný perfektnými dialógmi medzi Djangom a dr. Schultzom, ktorý si k sebe našli cestu. Aj napriek sebeckému dôvodu obohatenia (keďže bol lovec ľudí) dr. Schultz si vezme Djanga pod svoje ochranné krídla a veľmi mu tým pomôže. Film mal jednoznačne niečo do seba... Napríklad film ako 12 rokov otrokom sa podľa mňa s týmto nedá porovnať. Je mi jasné že otázka otroctva a černochov je stále citlivá téma, ale film by mal byť aj o niečom inom ako len o pointe.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Je až fascinujúce ako sa režisér s kameramanom pohrali so scénami, ktoré sa dajú natočiť veľmi nezaujímavo. Trailer k filmu už napovedal že film bude dobre spracovaný. Presne pre to ako boli scény poňaté si ma tento film získal. Dej a zápletka boli pozerateľné aj keď nič prehnane extra, ale bolo to vynahradené tým prostredím scén kde sa film odohrával. Film jednoducho vyšiel... Keď Ben Stiller išiel dole po ceste len na skejte - miestami som mala pocit že ja si oškriem dlane v zákrute. A tak to má byť - vtiahlo ma to úplne do filmu.

Kandidát (2013)

Rozhodne som nečakala, že ma môže baviť slovenský film až natoľko že si u mňa zaslúži plný počet hviezdičiek. Vďaka tomuto filmu mám pocit že slovenská kinematografia ide "hore". Film presne opisuje dnešné praktiky našej spoločnosti. To ako je vysoká politika popretkávaná s reklamnými agentúra od ktorých chcú získať výsledok aký si zaumienia a teda aký je pre nich potrebný. Hold peniaze vládnu svetom - čo netvrdím že je zlé (aj keď niekedy je), lebo keby som v ich situácii, uvažujem možno podobne. A vlastne to ako je pomocou médií možné votrieť do priazne prakticky čokoľvek, je až fascinujúce.

Havran (2012)

Hercov ako John Cusack a Luke Evans všeobecne "môžem". Preto som sa tešila aj na ich kombináciu. Doba v ktorej sa dej filmu odohráva má vždy niečo do seba - keďže je úplne oslobodená od výdobytkov nášho storočia. Pochmúrne vedená kamera, ulice zahalené do hmly a hlavne pointa filmu - vydierania spisovateľa Edgara - si ma získali od prvej minúty filmu. To ako boli na vraždy použité ako predlohy jeho vlastné napísané knihy, bol výborný námet. Spracovanie a efekty boli na jednotku. Pre mňa jednoznačne 5 hviezdičiek.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Konečne trochu iné spracovanie Drakulu ako sme zvyknutí. Presne preto som sa od deja nemohla odtrhnúť. Keďže to nebola klasika ktorú poznáme, nevedela som čo mám čakať. Aj keď proti Dakulovy s Gary Oldmanem samozrejme nič nemám, tento si tiež zaslúžil skoro plný počet hviezdičiek aj pre svoje spracovanie. Práve Luke Evans bol správna voľba na hlavného hrdinu. Má presne ten výraz ktorý bol pre postavu potrebný.