Modrý Max (1966)

Leteckých filmů z tohoto válečného období minulého století není mnoho. Tento film je podobného ražení jako Stíhači na start tentokrát z německého pohledu, ale daleko více romantizuje první leteckou válku. Nechybí však tak trochu Remarquovský konec hlavního hrdiny. Pro obdivovatele dvou, či trojplošníků je toto povinné filmové dílo a ani nebude vadit ta šíleně dlouhá stopáž. Pro ostatní ... nevim, nevim.

Dravci (1999)

Film je romantickým příběhem, kdy se v jedné vojenské pevnosti v krásné krajině Sierra Nevady zamilují její někteří obyvatelé do nezvyklé, blahodárně až uzdravujícím způsobem působící kulinářské přísady (mj. dušené a lá major Knox).... Oceňuji nezvyklost úchylného příběhu, napětí, překvapivé vsuvky, hromadu českých jmen v titulkách (to se muselo určitě točit nedaleko) a zejména hudbu. No nic... dokoukal jsem originální verzi (ne tu česky nadabovanou hrůzu s panem Čechem) a jdu si dát čevapčiči... dobrou chuť.

Hornblower III - Povinnost (2003) (TV film)

Třetí (opět dvoudílná) série dle mého neztratila nic z předchozích dílů. Mě se dokonce líbila o trochu více než ta druhá. Hornblower se od partičky karet dostane postupně opět do bitevní vřavy, kde se setká se zradou a plno tupými žabáky. Jak tohle asi dopadne?... Tohle píšu v roce 2008 a obávám se, že už se asi žádných dalších pokračování nedočkáme.

Hornblower II - Odplata (2001) (TV film)

Druhá série, resp. dva další, na sebe navazující díly, jsou po slabším čtvrtém dílu zase na výborné úrovni. Jde o život na moři, krásné exteriéry, trochu toho válčení, vzpouru a velký soudní proces se "vzbouřenci". Od všeho něco - dobrou chuť.

Hornblower - Důstojnické zkoušky (1998) (TV film)

Tento studijní druhý díl je trochu slabší než první, ale pořád na velice dobré úrovní. Jen mi vadilo, že v závěru se pořádně nedozvíme, jestli zkoušky vlastně udělal a jestli ten Foster podříznul toho druhého admirála, či naopak ...

Dexter (2006) (seriál)

Po shlédnutí obou sérií tohoto netradičního krimi seriálu s výbornými černými hláškami a tvrdě sprostou mluvou, které vévodí Jennifer Carpenter, chci, moc chci dát pět hvězdiček. Uznání si hlavně zaslouží to, že po dech beroucí první sérii je ta druhá neméně tak dobrá, za což se musí před tvůrci hluboko smeknout. Přesto je tam pár věcí, které se mi nezdály: hudba - pro mě špatný, otřesné herectví (spíše neherectví) seržanta Doakse a ukňouranej projev Julie Benz, který mi po pár dílech začal docela vadit. Děvče, co ji doufám jednou bude dabovat do češtiny je pro mě už teď lepší než originál ... Jinak jsem nadšen a ještě jednou děkuji za trochu dávek napětí, apatie hlavního hrdiny, černý humor a velmi dobře zvládnuté dějové linie.

Collateral (2004)

Závěrečná honička a souboj v metru mi trošililičku pokazil dojem z jinak velmi zdařilého filmu. Tom Cruise je jedna z mála hvězd, kterou bych v takovéto roli čekal, přesto pro mě obstál na výbornou. Jeho chladnokrevnej, cynickej zabiják ("Já ho nezabil, jen jsem po něm vystřelil. Zabily ho kulky a pád z okna...") ve mě evokoval vzpomínku na Banderase v Nájemných vrazích + i ta podobnost s jízdou v taxíku - jen to tentokrát neřídil Stallone :-)

Štěstí ve hře (2007)

Teda - golfový švih Erica Bany není nic moc, přesto na 78 úderů zahrát hřiště v takovém kvapu je hodně dobrý ... :-) Jo a je to také o pokeru a vztazích. Sice méně "akčnější" než Rounders, ale pokerové partie jsou pěkné. Ten kdo však nerozumí Texasu Holdemu (a má raději třeba sex a vztahy), na Štěstí ve hře nekoukejte a pusťte si Kinseyho, dostanete něco podobného v lepším obalu.

Irina Palm (2006)

Když jsem v kině na poslední chvíli vybral zrovna tenhle film, tak jsem opravdu nevěděl o čem to bude. To co se pak odvíjelo na plátně mě pak neuvěřitelně překvapilo, chvílema velice rozesmálo a chvílema donutilo se naladit na vážnější notu. Výbornej námět, skvělí herci, dialogy a režie (jen ta hudba mě zas až tak nezasáhla). A zase jsem o pár pro mě nových anglických výrazů bohatší :-)) (ten "tttenisovej loket" a "honící vdova" se fakt povedly). Rozhodně doporučuji, velice příjemný film.

Lásce na stopě (2001)

Po nějaké hodině si říkáte: "No to snad už ani nemůže být možný, že jsou zase takový kousek od sebe a přitom mimo"... ten konec mě ale dostal. Filmeček, který naladí do hodně příjemné nálady. Jo a Kate Beckinsale - na tu se mi bude koukat vždy pěkně (ženský máte tam takovýho toho Cusacka). Jasný čtyři hvězdičky, ani o fous míň.