• Thriller

Dámský klub (2018)

Skvělá oddychovka. Když jsem si přečetla obsah, byla jsem dost skeptická, ale za mě super.

Kadáver (2020)

Námět byl zajímavý, ale absolutně mě to nechytlo, nebavilo.. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc.

Kočičky (2020)

Kolem tohoto filmu byla vyvolána naprosto zbytečná panika. Zkuste se někdy podívat na TikTok některých dvanáctiletých slečen a najdete tam to samé, co je zobrazeno tady (no možná ještě horší věci...). Tenhle film pouze zobrazuje smutnou realitu dnešních dětí. Ty odpady rozhodně nejsou na místě, film je vydařený a naprosto realistický (a to po všech stránkách příběhu).

Asi to ukončím (2020) odpad!

Film, který mi vzal dvě a čtvrt hodiny mého života. Jiný pohled na to nemám. A ne, nezvýším hodnocení jen proto, že je autorem Kaufman. Dlouho jsem nebyla takhle zhnusena. Jinak oficiální vysvětlení příběhu znám a nic to nemění na mém názoru, že je to naprostá nelogická blbost.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Woow..doporučuji nic si o tom nečíst a rovnou se podívat na film. Mě to teda celé připadalo spíš jako slabší průměr, ale závěrečná pointa to vytáhla na čtyři hvězdičky.

King Kong (1976)

Ty scény, kdy drží obrovský King Kong v ruce malou Dwan jsou úžasné a krásně vizuálně propracované (např. scéna u vodopádů). Naopak na zabití King Konga jsem se nemohla ani dívat, jak mi ho bylo líto. To je asi všechno, co si časem z tohoto filmu vybavím. Jinak mě to ale nechytlo, nebavilo mě to. Film se strašně pomalu rozjíždí, zaujalo mě to až když přišel na scénu King Kong. Konec mě ale opět velmi zklamal, proto hodnotím takhle. Nicméně musím zde vyzdvihnout, že efekty ve filmu jsou na tehdejší dobu téměř dokonalé.

Emelie (2015)

Tak tohle mě fakt chytlo. Atmosféra v první polovině filmu je mrazivá a nepříjemná (např. scéna s křečkem a hadem), napětí postupně graduje a má to i skvěle vykreslenou psychologickou stránku (příběh chůvy). Zhruba v polovině se to změní v typickou žánrovku, kde se Jacob snaží uchránit své dva mladší sourozence před onou narušenou chůvou a snad ani nejde nedržet mu palce, takže o napětí je postaráno. Vzhledem k tomu, jak mě to vtáhlo do děje nemůžu hodnotit jinak. Připadá mi, že jsem viděla úplně jiný film, než ostatní uživatelé.

Temné lesy (2020) (seriál)

Tahle depresivní detektivka se mi vryla pod kůži už od prvního dílu. Děj mě ani na chvíli nenudil a toho si u TV seriálů hodně cením. Velmi příjemné překvapení.

Časové pásmo bylo změněno