• Thriller

Zkáza paní Grace (2020)

Celkem příjemné překvapení se zajímavými zvraty v ději. Dlouho jsem váhala mezi 3-4*, protože mě to bavilo, ale nakonec ponechám ty tři, absenci logiky ve filmu přehlédnout už asi neumím.

Tiché doteky (2019)

Hodně jsem váhala mezi 3-4*, ale nakonec to nechávám na průměru. Bavilo mě to hodně, ale děj filmu a jednání postav nedává až do titulkového dodatku téměř žádný smysl. Stejně jako ostatním komentujícím tady mi vadí také množství nezodpovězených otázek. Jednání hlavní postavy jsem absolutně nechápala. Ale herecký výkon Elišky byl skvělý a atmosféra taky.

Sestra (2018)

Když vás horor uspává tak je něco špatně. Hodně špatně. A ty lekačky mi přišly dobré leda tak pro děcka.

Srdcová královna (2019)

Spoilery:  Chudák kluk...Divím se, jestli potom Anna dokázala s něčím takovým žít, protože mi zlá nepřipadala a on si to fakt nezasloužil, už to, jak krásně se choval k těm holčičkám a jak ho měly rády. Anna byla dobrá právnička a tak přesně věděla, co dělat... Její motiv ale pochopit nedokážu. Někteří lidi mají všechno a přesto jim to nestačí. Na tak inteligentní ženu, jakou se prezentovala mi její chování přišlo opravdu hloupé a nesmírně sobecké. Kdyby přemýšlela, došlo by jí, že její jednání akorát všem zničí život, včetně sebe. A proč? Aby zažila trochu vzrušení? Film je ale bezesporu velmi kvalitní, konec mě zrovna tady trošku naštval, možná jsem přála Anně, aby to celé prasklo, ale myslím, že manžel už měl pochybnosti i tak (viz. závěrečná scéna). Trine byla herecky skvělá, ale na ženu, která svede puberťáka se mi vůbec nehodila.

Umění tančit v dešti (2019)

Tyhle "psí" filmy mě prostě vždycky strašně dostanou, nemůžu si pomoct. Konec filmu mě opět neskutečně vzal (i když jsem toto viděla už víckrát v jiných filmech), takže když mám hodnotit srdcem nemůžu jinak než dát plný počet.

Dívka (2018)

Teda, až po přečtení profilu filmu tady jsem se dozvěděla, že hlavní postava je kluk. To pro mě bylo obrovské překvapení, při sledování filmu mě to vůbec nenapadlo. Tím pádem pro mě byla Lara naprosto autentická a opravdu jsem jí věřila její roli. V její situaci by nechtěl být asi nikdo z nás, opravdové peklo, ale v závěru to pro ní dopadlo řekla bych ještě dobře. Film mě nedostal do děje natolik, abych mohla udělit čtyřku, ale trojka opravdu zasloužená, za mě velmi kvalitně udělaný film.

Ve vysoké trávě (2019)

Začátek vypadal nadějně, ale postupem času se z toho začala stávat čím dál tím větší nelogická blbost. Tohle se nepovedlo.

Climax (2018)

Nebýt těch erotických scén, pouštěla bych tohle dospívajícím ve škole jako prevenci proti drogám. Naprosto realistické a ano, tím pádem i hodně drsné (rozhodně nic pro slabší povahy), ale takový je život, když se někdo rozhodne zkusit drogu.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Co si budeme povídat, je to o dost slabší než jednička.. Ale to jsem očekávala, takže zklamaná nejsem. Dějová linka mě bavila, nenudila jsem se ani chvilku, celý film je provázen kvalitním humorem. Verneuilovi a jejich dcery a zeťové jsou moje srdcovka, takže bych klidně uvítala i trojku. Účel to splnilo a já jsem moc spokojená.

Vítej doma (2018)

Souhlas s Dzeyna, vůbec nechápu kritiku k tomuhle filmu. Za mě povedený thriller.