Šťastný a veselý vrátného Metelky (1982) (TV film)

Shlédl jsem před malou chvílí. Skvělá televizní komedie v hlavní roli s Vladimírem Menšíkem. Téma ze života. Skvělé herecké výkony. Ještě, že existuje ČT3. Dávám plný počet bodů.

Pan Tau (1971) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob.

Impresionisté (2006) (seriál)

Skvělý seriál. V hlavní roli Claude Monet. Okouzlující. Geniální. 90%

Lemmy Forever (2010)

Ano. 100%. Lemmy je nesmrtelná legenda. Vždy ho budu poslouchat.

Melodie mého srdce (2007)

Tenhle film byl pro mě srdeční záležitostí letošních vánoc. Silný příběh. Výborná hudba. Chytne vás za srdce. Pokud ovšem ještě nějaké vůbec máte. 90%

Hledá se táta! (1961)

Velmi silný lidský příběh s prvky komedie i dramatu. Pro mě naprosto nedoceněný film. Vladimír Menšík opět výborný ve všech polohách. Srandičky, srandičky a potom najednou prásk a pád na dno lidské tragiky. Menšík to nehrál. On v tomto příběhu žil. Pravda. Ostatní herecké výkony nejsou tak excelentní. Pouze výkon Gabriely Vránové je výborný. Všichni ostatní mi připadají jako statisté. Na chvíli to sice zachrání Sovák, Brodský a Sloup. Ale jejich role jsou pouze okrajové. 76%

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Hodně slabý rozjezd. Zato finále bude velkolepé. Vše tomu nasvědčuje. A vtipnost hereckého dua Neužil - Trojan jen umocňuje kvalitu tohoto seriálu. 75%

Hořící keř (2013) (TV film)

Ano. Opravdu skvostný film, který by měl vidět každý. Zvláště pak ti, kteří tady nostalgicky vzpomínají na staré dobré časy a chtěli by zpět komunisty. Staré časy byly všelijaké, ale rozhodně nebyly dobré. Tento film se opravdu povedl. Je nutno vyzvednout i skvělé herecké výkony. A zvláště pak herecký výkon paní Jaroslavy Pokorné v roli matky Jana Palacha, který je podle mě hoden Oscara. Ve filmu výrazně vyniká také Táňa Pauhofová v roli doktorky Dagmar Burešové. Dokonce i Vojtěch Kotek, kterého vůbec nemám rád a považuji ho za totálního neumětela a neherce mě tentokrát velmi milé překvapil v roli Lubomíra Holečka (ve filmu Ondřej Trávníček, nechápu proč, je přece demokracie). Ivan Trojan jako vždy výborný! To je bez diskuzí! Také mě zaujal Igor Bareš v roli odporné estébácké svině. Zahrál to výsostně. Výborná hudba. Vynikající kamera. Režie na výbornou. Jedinou vadou filmu tak zůstává, že se nedržel přesně historických událostí. Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů 21. století , který je zároveň mementem i výzvou pro budoucí generace. 90%