• Krátkometrážní

Anděl zkázy (1962)

Můj vztah k Buñuelově tvorbě osciluje mezi obdivem a znuděním. Tohle je zrovna ten druhý případ. Na téměř dada dialogy jsem u Buñuela zvyklá, ale na spoustu zbytečných scén nikoliv. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Tajemství jejich očí (2009)

Představitelé ústřední dvojice jsou sympaťáci, tudíž je jich škoda pro takto dýchavičný film. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Barmská harfa (1956)

Morální poselství tohoto filmu je nezpochybnitelné, bohužel stejně tak je nezpochybnitelné afektované herectví a přehršel sentimentu. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Dáma s kaméliemi (1981)

Morriconemu nelze vyčítat nudnou hudbu, k nudně chladnému snímku se jen hodila. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Cizí oběd (2013)

Poněkud jsem se obávala, že ve filmu se bude opět křepčit v barevných hábitech, ale naštěstí na tuto oblíbenou činnost indických filmů nedošlo. Došlo na zádumčivý a poetický snímek o dvou osamělých lidech. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Cyklo (1995)

Bizarní lyrická báseň pojetím oscilující mezi Bongem a Caraxem. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Bílé noci pošťáka Alexeje Trjapicyna (2014)

Tam, kde se zastavil čas, se snoubí poetika s nostalgií a provází nás krajinou krásnou a zároveň drsnou. Tam všude má šeplavý Aljoša své známé, které evidentně nezná dokonale. Dvě nezapomenutelné scény: návštěva rozpadlé školy, v níž doznívaly písně Alexejova mládí, a vzlet rakety. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Ďáblova past (1961)

Vláčilovo až pohádkově vyznívající mene tekel před slepou vírou má úžasný vizuál, se kterým se jak šlahouny vína proplétá Liškova hudba. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Nábřeží zlatníků (1947)

Dobře zahraná primitivní kriminálka, na které je nejzajímavější koukat se na Bliera, který tou dobou měl ještě skoro všechny vlasy.

Poslední mlčení (2010)

Ke konci již sice film trochu ztrácí na tempu, ale není se co divit, když hodinu a půl spurtuje. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II.

Časové pásmo bylo změněno