dkas

dkas

Daniel Kasal

Česko

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 11.12.2018  22:36
  Lynč (TV seriál) (2018)
  ***

  Nadějný počin, který se ztratil sám v sobě. Chvílemi to mělo celkem spád, ale ta nelogika hlavních postav je do očí bijící. Seriál řeší několik hlavních témat, bohužel nedořeší vlastně ani jedno. Posledním dílem to tvůrci zpatlali pořádně, samé před čtyřmi měsíci, po čtyřech měsících a tak pořád dokola, až to bylo spíš k smíchu a kdo se neztratil v ději, je fakt znalec. Několik dílů mělo přesto slušně našlápnuto, ale potenciál se opravdu ztratil. Mimořádně hnusnou roli pak měl pan Kříž (naneštěstí nedořešenou), pan Dvořák si taky užil svého vypatlaného zaporáka. Co bych měl ještě výhrady k času, kdy to ČT nasadila. Osmá mi přišla opravdu brzo. Shrnuto, chtělo to dodělat.

  • 9.12.2018  23:13

  To se takhle sejde patnáctimetrová gorila, dvacetimetrový létající vlk, padesátimetrový aligátor, co vyleze bez problémů na mrakodrap a do toho jim sekunduje nesmrtelný Dwayne Johnson. Prostě, "o zábavu postaráno". Příběh je celkem tupý, nelze čekat prakticky nic, čili je vše podřízeno digitálním efektům. Nicméně, třeba ten vlk vypadá dost divně. Pokud člověk nechce řešit příběh, na bezmozkovou zábavu to celkem ujde.

  • 26.11.2018  23:21

  Není to špatné, ale nějak to není ono. Ano, najde se pár vtipných míst, ale celkové vyznění je tak nějak do prázdna. Technicky brilantní, možná chvílemi až moc tmavé, jen se člověk prostě nějak nemůže ztotožnit s žádným s hrdinů, alespoň tak to platilo u mě.

  • 26.11.2018  23:14

  Konverzační thriller, který hodně pracuje s lidskou fantazií. Tedy záleží na každém, jak film ve výsledku vyzní. Film má i jeden zásadní zvrat, kdo viděl, ten ví, který celé dosavadní snažení posune na jinou kolej. Jen ten závěr byl takový poněkud uspěchaný. Jinak ale výborná podívaná, teda spíš fantazírování...

  • 17.11.2018  21:08

  Zajímavý námět. Hodnotím s odstupem a musím říct, že to ve mě zase tak hlubokou stopu nenechalo. Zahrané je to fajn, až po soud dobré, ale je konci to vyjde tak nějak do prázdna.

  • 12.11.2018  19:55
  Rango (2011)
  ****

  Úžasná grafika, která je opravdu velmi detailní. Skvělé, vtipné scénky. Naneštěstí příběh je to, co film sráží. Je to tak velká směsice všeho, že si to vzájemně překáží. Ale ty odkazy na westernové klasiky, to jsem jim žral.

  • 11.11.2018  22:47
  Ostrov (2005)
  ***

  Docela překvapení. Námět je dobrý, řeší složité téma, jak dalece jsme ochotni zajít, abychom si prodloužili život. A co je etické a co už ne. Nicméně konec to trochu kazí, protože je šíleně klišoidní. Náhlé prozření několika postav, v čele s elitním zabijákem, který se neptá a najednou mu je líto jednoho blonďatého produktu. Další mínus je naprosto šílená kamera v akčních scénách. Vypadá to velmi lacině, aby zamaskovali některé chyby, co tam určitě byly. Škoda.

  • 29.9.2018  00:37
  Slídil (2014)
  ****

  Celkem slušný blázen, ten hlavní hrdina. Film zdařile kritizuje hyenismus rádoby novinářů, kteří udělají nakonec cokoli, aby měli něco navíc.

  • 18.8.2018  23:39

  Hodně nadupané tempo, které v podstatě od začátku nepolevuje až k vygradovanému závěru. Film funguje v podstatě ve všech pasážích, ať už je to nahánění pirátů (člověk by neřek, že může být zajímavá honička obří lodi), následné přepadení i samotný únos. Závěrečná scéna na ošetřovně je pak skvělým koncern, kdy ta slečna nebo paní je fakt na pěst :-) Výborný Hanks.

  • 16.8.2018  23:29
  Úkryt (2011)
  *****

  Hodně hutná atmosféra, která navodí pomocí nočních můr a halucinací velmi znepokojivou náladu. Jak jde čas, hlavní hrdina si postupně uvědomuje, že musí svůj stav řešit a hlavně, svěřit se. Těžké si přiznat před lidmi, že něco není v pořádku. Herci hrají výborně a dotváří tak skvělý film.

  • 12.8.2018  23:46

  Vizuálně i zvukově úchvatné. Příběhově mě to totálně minulo. Vlastně jsem nepochopil to hlavní, o co tu šlo :-) Ale jinak jsem si to užil. Některé scény byly fakt výborné, stejně jako hojně zmiňovaná honička. Je to ale bohužel takové pozlátko, protože motivy dvou hlavních hrdinů mi opravdu unikly. Škoda.

  • 11.8.2018  23:59

  Problém tohoto filmu je, že když se nudí hlavní hrdina, patrně se budete nudit taky, v horším případě budete spát. Je to hodně pocitové, ale vyznění je takové, no, zvláštní. Třeba mi to jen nedošlo, ale úplně mě to nechytlo.

  • 11.8.2018  00:37

  Masakr. V podstatě hned od začátku vám to napálí kulku někam do těla, pak to na chvilku zvolní, ale pak to kulkou více či méně otáčí a zjevně se v tom vyžívá. Film je hodně drsný, hlavně nic nepřiklášluje, na druhou stranu se nevyžívá v tom, jak jednotliví členové jednotky umírají. A že jich je opravdu hodně. Líbily se mi také, zřejmě autentické, projevy v rádiu, když útočili, bylo to na odvěkého velkého nepřítele, který je už 500 let utiskuje. Po obratu ale domlouvají mír se svým velkým sousedem. No prostě válka nemá logiku.

  • 9.8.2018  23:22
  San Andreas (2015)
  **

  Co teď? Zas ho vybudujem... Do toho zní oslavná hudba a rozvine se americká vlajka. No kýč jako blázen! Celý film je jeden velký kýč! Bohužel i triky, na které se člověk u tohoto žánru těší, vypadají jako z počítačové hry. Nejlepší scéna je bohužel odbyta hned v úvodu při záchraně zapadlého auta. Zbytek pak jde bohužel z kopce a valí se jeden nesmysl za druhým, do toho se řeší rozvod, nerozvod, nový milostný vztah a tak dále. Je to slabé.

  • 3.8.2018  23:45
  Útok žraloka (TV film) (2009)
  odpad!

  Další z nepovedené série žraločích hororů. Teda, horor je to spíše zpracováním, hereckými (ne)výkony, opravdu hnusnými triky, popřením fyzikálních zákonů. Sem tam se člověk zasměje nějaké extra blbosti, ale to za to nestojí, se na to koukat. Jen pro opravdové sebetrýznitele...

  • 3.8.2018  23:35
  Pračlověk (2018)
  ****

  Taková oddychová zábava, která je plná většinou podařených vtípků. Sice nebudete umírat smíchy, ale zvláště pokud máte rádi fotbal, budete se celkem solidně bavit. Některé narážky na současné fotbalové hvězdy jsou prostě výborné. Absolutní vrchol to není, ale pořád je to nadprůměr.

  • 16.6.2018  21:15

  Průměrný film. Několik příjemných gagů, ale nic světového nečekejte. Ke konci se to příjemně rozjede, aby se během chvilky vyřešili všechny staré spory, no... Ale jinak dětem se to prý líbilo, takže v pohodě.

  • 10.6.2018  00:07
  Do neznáma (2016)
  **

  Zajímavé, psychologické sci-fi drama, které obsahuje celkem hodně faktických chyb, ale psycho hlavního hrdiny nastíní celkem věrohodně. Nicméně, zůstává to na půli cesty a nakonec to vyšumí bez kýženého efektu. Škoda

  • 22.4.2018  10:41

  Po pravdě, trochu zklamání. Nejdřív zápory. Jak už tu mnohokrát zaznělo, plukovník Kurtz je jen jeden, takže sorry Woody. Ostatní lidské charaktery vlastně neviditelné. Teď k opicím. CGI většinou výborné, ale některé scény jsou celkem odfláknuté a je z nich cítit animace jako z Cesty do pravěku (nejvíc to na mě působilo, když Caesarův syn mlátí vojáka v jeskyni), dále nový opičák vypadá jak z pána prstenů, že si na chvíli odskočil, dementní armáda, co přišla zničit základnu a lavina, která to celé vyřešila... A klady? Road movie opic je zdařilá, i když zase, jak sledují armádu na kousek od nich, že by je přeci museli vidět! A kdy vlastně zajali ostatní opice? Když jim byla v patách tlupa čtyř a opice šli jinam nebo ne? No nic, je to zajímavé, ale hodně klišé...

  • 22.4.2018  10:22

  Velmi pomalá, hutná sci-fi s výbornou atmosférou a hudbou. Mě se to líbilo. Rozvíjí to původní film a řeší to zajímavé otázky typu, jsem to já nebo ne? Naprosto úžasná pak také byla ta milostná scéna. Pan režisér se zase vytáhl.

  • 22.4.2018  10:14
  Zpívej (2016)
  ****

  Z morálního hlediska hrůza, vždyť hlavní hrdina je podvodník jak vyšitý a všechno mu projde, trest je vlastně jen myčka, další hrdina napomáhá bankovní loupeži a nic z toho pro něj není, myš, co okrade ruskou mafii a další charaktery jsou také minimálně sporné, ale překvapivě to celé funguje. Písničky jsou zvolené celkem dobře, ničím nepřekvapí, ale dohromady sedí. Takže celkově fajn.

  • 12.3.2018  19:12
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  ****

  Ale jo. Atmosféra výborná, občas by člověk nabyl pocit, že Šumavu by měl ze svých dovolených plánů radši vynechat. Nicméně, až na to, že je hlavní hrdina občas až moc chytrý, tak je to velmi zajímavý příběh, který nakonec řeší i poměrně ožehavé téma. Stačí vzpomenout, co se stalo v Jugoslávii a že to byly vlastně jen léta zapomenutý spory někdy z druhý světový války... Herci taky fajn, jen znělka je dost podobná Pustině, ale to zase tolik nevadí.

  • 9.3.2018  21:57

  Ten příběh. To je vykradená polská Sexmise! Ta ale byla zábavnější. Tohle je celkem nuda, ani děti se nesmály, animace je fakt taková hnusná. Vypadá to jako hraný film, ale není.

  • 24.2.2018  21:40

  Zjevně autoři berou nějaké silné drogy, jinak nechápu, kde se tolik blbostí ne jenom místě bere. Je to tak moc ulítlé, že to člověka překvapuje, ale zase ne tak moc aby se u toho smál.

  • 26.1.2018  21:17
  Mnichov (2005)
  *****

  Mrazivá, tak trochu chladná atmosféra, která ukazuje postupné rozpolcení hlavních "hrdinů". Výborná kamera, která podtrhuje sedmdesátkový look. Chvílemi syrově drsné, což ale výborně dokresluje atmosféru.

  • 21.1.2018  11:56

  Trochu vykrádačka Transformerů, trochu Pacific Rim. Občas dobrý vtípek, kočka jako ultimátní zbraň, ale bez nějakého výraznějšího wow efektu.

  • 21.1.2018  11:47

  Po všech stránkách průměrný film. Občas zajímavý vtípek (důchodci), ale žádný úlet se nekoná. Chvíli dokonce moralizuje (je přece lepší mít opravdový přátele, než jen čumět do mobilu), aby to v závěru film zase popřel (nikdo mi nikdy nevyjádřil tolik emocí, jako ty jedním smajlíkem). ^_^

  • 21.1.2018  11:35
  Ozzy (2016)
  **

  Útěk z vězení, Vykoupení z věznice Shawshank a asi i něco ze Zelené míle. Taková vykrádačka vězeňských filmů, s celkem předvídatelným dějem, s ošklivou animací. Pro děti přijatelné, pro dospělé tak trochu za trest. Zkrátka, ničím nezaujme, ale přežít se to dalo :-)

  • 25.12.2017  23:06

  Problém tohoto filmu je hlavně jeho nesourodost. Dva hlavní hrdinové chvíli vystupují jako vypravěči, chvíli dej prožívají, aby se za chvíli děj pauznul a zase začali vyprávět a tak dále. Moc mě to nenadchlo, i přesto, že se to snaží. Ale humor není nijak excelentní, hlavní záporák je taky slabý, takže je to jen na občasný úšklebek.

  • 16.12.2017  22:57

  Docela milé, malinko strašidelné, ale i pro děti pořád koukatelné. Animace celkem retro, ale příjemně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace