dkas

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.4.2018  10:41

Po pravdě, trochu zklamání. Nejdřív zápory. Jak už tu mnohokrát zaznělo, plukovník Kurtz je jen jeden, takže sorry Woody. Ostatní lidské charaktery vlastně neviditelné. Teď k opicím. CGI většinou výborné, ale některé scény jsou celkem odfláknuté a je z nich cítit animace jako z Cesty do pravěku (nejvíc to na mě působilo, když Caesarův syn mlátí vojáka v jeskyni), dále nový opičák vypadá jak z pána prstenů, že si na chvíli odskočil, dementní armáda, co přišla zničit základnu a lavina, která to celé vyřešila... A klady? Road movie opic je zdařilá, i když zase, jak sledují armádu na kousek od nich, že by je přeci museli vidět! A kdy vlastně zajali ostatní opice? Když jim byla v patách tlupa čtyř a opice šli jinam nebo ne? No nic, je to zajímavé, ale hodně klišé...

• 22.4.2018  10:22

Velmi pomalá, hutná sci-fi s výbornou atmosférou a hudbou. Mě se to líbilo. Rozvíjí to původní film a řeší to zajímavé otázky typu, jsem to já nebo ne? Naprosto úžasná pak také byla ta milostná scéna. Pan režisér se zase vytáhl.

• 22.4.2018  10:14
    Zpívej (2016)

Z morálního hlediska hrůza, vždyť hlavní hrdina je podvodník jak vyšitý a všechno mu projde, trest je vlastně jen myčka, další hrdina napomáhá bankovní loupeži a nic z toho pro něj není, myš, co okrade ruskou mafii a další charaktery jsou také minimálně sporné, ale překvapivě to celé funguje. Písničky jsou zvolené celkem dobře, ničím nepřekvapí, ale dohromady sedí. Takže celkově fajn.

• 12.3.2018  19:12
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Ale jo. Atmosféra výborná, občas by člověk nabyl pocit, že Šumavu by měl ze svých dovolených plánů radši vynechat. Nicméně, až na to, že je hlavní hrdina občas až moc chytrý, tak je to velmi zajímavý příběh, který nakonec řeší i poměrně ožehavé téma. Stačí vzpomenout, co se stalo v Jugoslávii a že to byly vlastně jen léta zapomenutý spory někdy z druhý světový války... Herci taky fajn, jen znělka je dost podobná Pustině, ale to zase tolik nevadí.

• 9.3.2018  21:57

Ten příběh. To je vykradená polská Sexmise! Ta ale byla zábavnější. Tohle je celkem nuda, ani děti se nesmály, animace je fakt taková hnusná. Vypadá to jako hraný film, ale není.

• 24.2.2018  21:40

Zjevně autoři berou nějaké silné drogy, jinak nechápu, kde se tolik blbostí ne jenom místě bere. Je to tak moc ulítlé, že to člověka překvapuje, ale zase ne tak moc aby se u toho smál.

• 26.1.2018  21:17
    Mnichov (2005)

Mrazivá, tak trochu chladná atmosféra, která ukazuje postupné rozpolcení hlavních "hrdinů". Výborná kamera, která podtrhuje sedmdesátkový look. Chvílemi syrově drsné, což ale výborně dokresluje atmosféru.

• 21.1.2018  11:56

Trochu vykrádačka Transformerů, trochu Pacific Rim. Občas dobrý vtípek, kočka jako ultimátní zbraň, ale bez nějakého výraznějšího wow efektu.

• 21.1.2018  11:47

Po všech stránkách průměrný film. Občas zajímavý vtípek (důchodci), ale žádný úlet se nekoná. Chvíli dokonce moralizuje (je přece lepší mít opravdový přátele, než jen čumět do mobilu), aby to v závěru film zase popřel (nikdo mi nikdy nevyjádřil tolik emocí, jako ty jedním smajlíkem). ^_^

• 21.1.2018  11:35
    Ozzy (2016)

Útěk z vězení, Vykoupení z věznice Shawshank a asi i něco ze Zelené míle. Taková vykrádačka vězeňských filmů, s celkem předvídatelným dějem, s ošklivou animací. Pro děti přijatelné, pro dospělé tak trochu za trest. Zkrátka, ničím nezaujme, ale přežít se to dalo :-)

• 25.12.2017  23:06

Problém tohoto filmu je hlavně jeho nesourodost. Dva hlavní hrdinové chvíli vystupují jako vypravěči, chvíli dej prožívají, aby se za chvíli děj pauznul a zase začali vyprávět a tak dále. Moc mě to nenadchlo, i přesto, že se to snaží. Ale humor není nijak excelentní, hlavní záporák je taky slabý, takže je to jen na občasný úšklebek.

• 16.12.2017  22:57

Docela milé, malinko strašidelné, ale i pro děti pořád koukatelné. Animace celkem retro, ale příjemně.

• 25.11.2017  18:22
    Mimi šéf (2017)

Celkově lepší, než jsem čekal, ale i tak pořád žádná sláva. Neurazí, ale ani extra nenadchne. Má to pár povedených vtípků, potěší narážky na Toy Story, ale taky několik hluchých míst.

• 21.11.2017  18:53

Musím uznat, že celkem zklamání. Asi po 15 minutách bez něčeho vtipného (až na Nema, ten pobavil) jsem si začal říkat, že je něco špatně. Hlavní záporák podle klipů vypadal výborně, nakonec ve finále celkem slabý odvar. Bratr Drou byl taky povětšinou celkem otravný. Je vidět, že nápady prostě docházejí, co se dá dělat. Spratek Bratt jako seriál je ale hodně úchylná věc :-)

• 19.11.2017  15:55
    Obr Dobr (2016)

Tak to by bylo. Zpracování na úrovni, i když chvílemi je ten obr moc digitální. Příběh se dle mého názoru na konci ubírá špatným směrem, protože tahat tam politiku (stačí osobnosti) mi přišlo jako jiný film. Možná za to může předloha, nevím, ale bylo to divné. Celkově neurazí

• 18.11.2017  00:56
    Neznámý (2011)

Rychle plynoucí akce, chvíli solidní dávka nejistoty, zajímavý zvrat... Velmi slušné

• 18.11.2017  00:41
    Ptačí teror (2016)

Což o to, teror to byl, ale trochu jiný, než ptačí...

• 9.11.2017  22:15
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Výborně zpracované, kolorované filmy. Zajímavé, co se tenkrát po válce dělo. Každopádně se na to zapomíná, že to kolikrát bylo snad ještě horší, než válka samotná. Smutná historie...

• 24.10.2017  22:44

Nuda, nuda, nuda. Samý digitální zmatek a zase nuda...

• 23.8.2017  22:12

Jedna velká nuda. Sice jsem kdysi Warcraft hrával, ale stejně jsem byl zmaten a netušil, o co vlastně jde. Strážce vypadá jako Kamil Střihavka, což je docela vtipný. Ale to je asi tak všechno. Další díl už vidět nechci...

• 22.8.2017  23:23
    Život (2017)

Solidní žánrové béčko s roztomilou chobotnicí jako hlavním záporákem. Gravitace ukázala směr a tyhle průlety vesmírnou stanicí neomrzí. Konec potěší, i když je celkem předvídatelný.

• 21.8.2017  23:31
    Dunkerk (2017)

Naprosto intenzivní zážitek, který vám nedá vydechnout. Nic podobného jsem ještě neviděl, zvuková a hlavně hudební stránka filmu je neuvěřitelná, opravdu vás vtáhne do sebe a na konci vyplivne přežvýkané. Film je založen na skutečnosti, tedy si pan Nolan nemohl pustit fantazii na špacír, ale dohání to alespoň třemi časovými osami, které se v závěru protnou a nakonec zaklapnou do sebe. Opravdu syrový zážitek.

• 20.8.2017  23:23
    Pasažéři (2016)

Děj nikoho nepřekvapí, nicméně žádný průšvih to taky není. Občas zajímavě nepředvídatelné nečekané scény, ale hlavně výborný vizuál. Moderní architektura se tu vyřádila. Nečekal jsem nic a byl jsem mile překvapen. Doplnění po druhé projekci: nedalo mi to a ten vizuál jsem si chtěl prožít ještě jednou. Smysl pro detail je výborný, scéna s gravitací v bazénu, ta je naprosto úžasně udělaná, celkově mě to bavilo snad ještě víc, než poprvé. Hudba taktéž výborná, až na závěrečnou hlavní píseň, ta je nic moc. Ale celkově mě to hodně baví, proto jdu s hodnocením ještě výš.

• 13.8.2017  20:35
    Trollové (2016)

Animace krásná se všemi detaily (jak jsou postavy a všechno zvláštně chlupaté, je super), ale to je asi tak jediný klad. Příběh je nudný a hlavně asi tak stokrát viděný, kdyby alespoň nebyl tak otravně zpracovaný. Za celou dobu nemáte chuť ani se na chvíli usmát, tak možná když to končí. Ještě že to tedy skončilo...

• 31.7.2017  20:35

I po letech to pořád funguje. Ten film je geniální. Ať už tím, že zhruba do 2/3 prostě neukáže nikoho z dospělých, vyjma maminky. Takže záporáci jsou definování jasně. I když se později zjistí, že mu vlastně chtěli pomoct, nálepky záporáků se už nezbaví. No a samotná postava E.T., to je radost se na to koukat. Neuvěřitelný, jak bez CGI dokázali udělat figuru, která nevypadá vůbec směšně a navíc si ji (skoro) každý musí zamilovat. Když pak chudáka najdou v potoce, těžko se bránit slzám.

• 24.7.2017  00:15
    Anthropoid (2016)

Zajímavé zpracování známého příběhu. Od začátku vím, jak to dopadne, přesto jsem zvědavý :-) Čechonglučtina celkem tahají za uši, ale ta závěrečná scéna v kostele je hodně dobrá a tam se skoro nemluví, takže to nevadí. Celkově spokojenost.

• 20.7.2017  14:39
    Narcos (TV seriál) (2015)

Je zajímavé sledovat, co se v ne tak vzdálené minulosti mohlo dít. Pan Escobar měl jeden čas skoro vše. Ale chtěl víc a to za každou cenu. Seriál to ukazuje celkem zajímavým způsobem, kde do hraných částí vkládá dobové záběry. Někdy si tím tedy spíše zjednoduší vlastní natáčení (třeba když vládní jednotky osvobozují vrchní soud). Takže to chvílemi vypadá, že se točilo jen v kulisách, na opravdovou akci jsou tam reportážní záběry. Ale pak se to zase rozjede. Občas mi vadilo, že se tvůrci nechali až příliš unést a do děje vpravili třeba vymyšlené postavy a podobně. Poslední dva díly druhé série se už trochu moc vlekly, vypadalo to, že to natahují za každou cenu. Ale Wagner Moura, klobouk dolů. Ten si tu roli vážně užíval. Celkově tedy podle mě trochu přeceňované, ale dobré...

• 24.6.2017  22:51
    Lou (2017)

Velmi vtipná animace, poselství taky fajn, takže palec nahoru

• 24.6.2017  22:47
    Auta 3 (2017)

Auta se vrátila tam, kde jim to sedí. Divný výlet do Londýna ve dvojce byl trochu mimo, ale tady člověk ví, co má a může čekat. Pointa je jasná celkem brzo, má to pár hlušších míst, ale celkově je to koukatelný velmi dobře, i přes ten předvídatelný děj.

• 6.6.2017  21:51

Když jsem to viděl před mnoha lety jako malej kluk, byl jsem z toho hodně zpocenej. Dneska teda triky neohromí, ale pořád se jedná o velmi kvalitní filmařinu s gradujícím napětím a herecké výkony, ty jsou prostě klasika.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8