• Fantasy

Assassin’s Creed (2016)

z mojho pohladu jeden z najlepsich filmov inspirovanych hrou. Proste parada. A ano patrim medzi tych co to v zivote nehrali cize nemam poznaceny nahlad na film tym ze som hral hru. Film je perfektny ci sa to uz fanusikom hry paci alebo nie.

Star Trek: Do neznáma (2016)

tento rok asi najlepsie sci-fi ake som videl. po tom co trailery pri drvivej vacsine filmov boli lepsie ako samotne filmy som cakal nieco podobne aj tu ale chvala bohu nic take sa nedialo. film je parada. netreba co viac dodat len ze sa oplati pozriet a nielen fanusikom ale aj normalnym ludom ktory niesu fanusikovia star treku ale radi pozru sci-fi. kiez by aj ine filmy sli cestou ze trailer vas naladi a film zabavi.

Sebevražedný oddíl (2016)

Hned na zaciatok mi neda porovnat s batman vs. superman, ovela lepsie, priamociarejsie, v celku parada bez zbytocnych vsuviek. Prislo mi ale divne ze ti najhorsi su lusknutim prsta zrazu dobri, ale co sa tyka filmu tak celkom dobry akcnak. Co ma vsak neustale udiovuje je potreba vysetlovat ktora postava je co zac, neviem ci len ja mam ten pocit ale to iste v batman vs superman, vysvetlovanie postav kto je batman, kto je ten a ten, teraz to iste, miesto zamerania sa na dej vam dobru tretinu filmu vysvetluju co je dana postava zac co si prezila, a bla bla bla, je to odtahobanie od deju. tieto filmy su v prvom rade pre fanusikov komixov tym netreba vysvetlovat kto je kto pretoze to vedia, ja osobne som o danych postavach vela nevedel, teda deadshot a tych znamejsich poznam ale prislo mi otravne vysvetlovanie o kazdom odkial je co je zac. a v podstate do teraz nechapem co bola zas carodejnica s jej brtatom odkial boli a o com im vlastne slo. to co sa tyka deju daneho filmu vam nevysvetlia ale vysvetluju vam to co vas vlastne pri danom filme ani nezaujima. hrstka tych najhorsich sa tak ma aj chovat. ved predsa nemaju byt dobrymi lebo mali tazke osudy a si spomenu ake to bolo a chcu nieco zmenit teda, maju byt dobry pre to lebo musia, nebudes posluchat cvak odtrhne ti hlavu. mam v hlave bombu musim zastavit carodejnicu super, tak znicim vsetko naokolo, budem rozmyslat ako sa z toho dostat a pokracovat v robeni zla a nie ze mavnutim carovneho prutiku sa zrazu zo mna jedneho z najhorsich stane dobra dusa. poslusny psicek. to mi prislo kus divne, cakal som nieco tvrdie proste bandu zloduchiov co su donuteni zachranit svte odmakat si robotu lebo musia, nie lebo zrazu kazdy z nich v sebe najde nieco dobre, na to mame batmana supermana a tych dobrych. film dobry ale tioeto filmy zo sveta DC mi stale pridu nejak silene, 5 hviezdiciek zatial nemozem dat, neviem cim to je ale proste marvelovky su inak robene vtihnu vas zabavia vas, a ri DC nemam ten pocit. chyba tomu nejake to korenie.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Paradicka. Podla mna tento rok zatal lepsi len deadpool bol. este sa mi nestalo aby som v kine zadrziaval moc ako pri tomto filme, len aby mi nieco neuslo. Nebudem tu hodnotit nejake kraviny jak iny co tu rozpisuju o vyvoji postav a bla bla bla. siel som dio kina na komixovku a po tych pruseroch co som tam tento rok videl som konecne ostal milo prekvapeny, neviem ci som sa vobec stihol nudit. cely film ma bavil, aj smiech aj akcia, proste z mojho pohladu to bolo vazne dobre. ked idem do kina chcem zabavu nie nejake veci nad ktorymi sa treba zamyslat take si nechavam na doma a klud. ak sa chcete naozaj zabavit odporucam, ale co sa 3d tyka zas nijake extra triky, takze kludne dajte 2d usetrite si peniaze.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Na tento film som sa nenormalne tesil, paradne ukazky plne akcie vystrieda na moj vkus az prilisne natahovanie celeho deja. pre tento film by bolo plus keby ma o polhodinu menej. prilis vidiet ze je to nejaky medziclanok od supermana k justice leage. A cely ten dej proste umelo natahovany, vykreslovanie postav kde sa v zaznamoch najde flasch, aquaman a podobne, v DC na to idu podla mna uplne naopak, kdez to marvel urobil filmy najprv po samote ako ironman, thor, captain americaa potom nam ich vsetkych vrhol do jedneho filmu a bola to pecka ziadne natahovanie vysvetlovanie proste parada. tu opat vidime ako bruceovi vaneovy zabiju rodicov pomaly mam dojem ze by som reziserom nasekal cez prsty kedze uz kazdy vie co sa stalo. Po vizualnej stranke je to parada, krasne efekty, kostymi, herci na sebe naozaj zamakali to dost pridalo na hodnote, ze ako superman ci batman su naozaj chlapiska ako hory urasteny (ziadne sparadla s krasnou tvarickou) a ked uz sa konecne dej dostane k akcnym scenam je to parada len kym sa to tam dotiahne tak sa uz po pravde nudite. ben affleck mi ako batman nevadil, naopak myslim ze mu to seklo v ulohe starsieho batmana ktory uz ma co to za sebou (ale predsa po christianovi baleovi je to dost nezvyk, on ako batman ostane asi neprekonany). neviem z filmu som mal vazne zmiesane pocity, ked sa to rozbehne je to parada tomu niet co vytknut. len to natahovanie zas a znova navraty do minulosti ktore kazdy fanusik uz milion krat videl v inych filmoch ci serialoch. a este mi dost blbe proisli tie na na az pricaste sceny kde snivali proste pozerate scena uplne od veci az sa rozum zastavi co do slaka to je a zrazu zistite ze je to sen. ako an co to je dobre???? a takychto momentov je tam privela. toto zostrihat, povyberat zbytiocnosti a mame tu tu paradny 110-120 minutovy film, a tych 30 vystrihnutych minut zbytocnosti by tomuto filmu jedine prospeli. to jedine asi sa da vytknut a presne pre to tomu nedavam viac hviezd. moj osobny nazor viac minut nie vzdy znamena viac kvality.

Lovec: Zimní válka (2016)

No ako zacat, cakal som nieco trosku temnejsie drsnejsie a napokon sa z toho vyklula nejaka akcno-romanticka-rozpravka. plusom je to ze je to dabovane uz v kine ciize mozte viac sledovat film ked nemusite citat titulky. Z 3D som bol sklamany pretoze po prave som si nevsimol v celom filme nejaky normalnejsi 3D efekt takze ak zvazujete kino radsej chodte na 2D usetrite si peniaze. Su momenty kde sa da aj zasmiat hlavne ked sa medzi sebou doberaju trpaslici s trpaslickami. Herecke obsadenie potesi, ale ja osobne som cakal nieco na styl prvej casti ktora predsa len bola trosku temnejsia, viac pre dospeleho divaka robena, toto mi uz vazne pride ako film pre deti. preto som to hodnotil strednou cestou. Ziadny zazrak, a mna osobne to sklamalo, ocakavania som mal trosku ine. ale tak aspon som sa ako tak zasmial. nieje to prepadak ale navsteva kina kde nas bolo dokopi asi 20 hovori za vsetko.

Marťan (2015)

VYSTRAHA - TENTO FILM SI TREBA NEODKLADNE POZRIET :D Sadnem vecer k pc, nuda tak si idem pustit film kde cakam ze to bude nejaka drama kde chlapik ostane trcat na marse a pomaly tam umiera. Nechapavo rozmyslam ako za podobny film mohol dostat Matt Damon zlaty globus za komedialny film. No neprejde asi ani 5 minut a zacina to do seba zapadat. jeho hlasky nemaju chybu. vybuchy smiechu aj v scenach kde by pri inych tvorcoch clovek skor plakal. ale tu sa proste neda nezasmiat. z mojho pohladu ide o kvalitny film, s vybornym humorom kde nam tvorcovia predkladaju hrdinu naozaj hrdinu, ktory miesto toho aby sa vzdal a pomaly umrel sam na planete sa snazi prezit ako sa len da a este svojim vlastnym humorom si to cele zlahcuje ako by bol nad vecou. Niektore sceny bolitak dobre ze som musel pauznut film a minutku rozdychavat aby som sa dokazal vobec napit bez toho aby som si pri vybuchu smiechom neoplul monitor. Ako naozaj toto je film ktory si este niekolko krat urcite pozriem. A odporucam to vsetkym kto sa chce rad zasmiat pri filme od ktoreho to podla nazvu a strucnom popise vobec necaka. Tu by sa kopec tvorcou mohlo ucit ako vyzera nevtieravy humor ktory dokaze naozaj pobavit, ktory vychadza priamo z danej situacie. Naozaj tento film treba vidiet. A dufam ze ten zlaty globus sa premeni aj na oscara. TREBA VIDIET

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Nieje to ziadny filmovy trhak, ale mne sa to celkom pacilo. ziadne zbytocnosti na predlzenie deja, ani film robeny ciste pre deticky aby si zarobil v kinach viac penazi. Chyba tomu mozno trosku viac tej temnoty. Vacsie priblizenie k hororovej scene. Viem si predstavit keby to malo pristupnost 18+ ze by to bolo ovela lepsie. Ma to fajn akciu, dobre efekty, herci fajn (len ten frodo mi tam naozaj nesadne :D :D :D ) Nemam tomu nejak extra co vytykat. Je to mila pripomienka filmov z ranku Blade ci Constantine. Nenasiel som v tom ziadny rusivy moment. Ale ako vravim keby trosku viac pritvrdili nebolo by to na skodu. Myslim, ze nam uz chyba poriadny film pre nas dospelych divakov, kde sa neberie ohlad na detske ocka. Viac krvy, strachu akcie. Podobne filmy si to priam pytaju, len mam dojem ze producenti nieco podobne len tak v dnesnej dobe nedovolia, pretoze zarabaju hlavne filmy zamerane na deticky a nactiletych divakov. Niektorym filmom to neskodi ale filmu kde je hlavna zapletka lov carodejnic by ta poriadna davka krvy a strachu prospela. A to ja osobne niesom fanusik hororov. Len mam dojem ze podobne filmy ako keby stoja jednou nohou vo vode ktora pyta krutost krv a strach a druhou nohou vo vodach kde su zisky a tym padom divaci s pristupnostou 15+ sa nejak nedaju zmiesat do kvality. Bud urobit film pre deticky na ktory sa ide cela rodinka zabavit alebo urobit poriadne tvrdy film pre dospeleho divaka, ktory si pri jeho sledovani zahryzne od nervou aj do ruky popri zrani popcornu. Uz viackrat sa stalo ze film s potencialom stroskotal presne na tomto. snahe sklbit zanre ktore sa sklbit nedaju. Vazne zacinam mat strach ze filmy pre dospeleho divaka sa pomaly stavaju minulostou a skor vynimkou. Pretoze nedokazu zarobit dostatocny balik penazi a potom nam vznikne film ako Posledny lovec carodejnic, ktory sa da pozriet, nicim vas neurazi, nieje to stupidita. pacilo sa mi to. kludne by som odporucil pozriet aj dalsim ludom, ale chyba tomu ta prava kruta atmosfera.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Obaval som sa ze to bude nieco ako bola epizoda I, ktora je podla mna najslabsia zo vsetkych doterajsich, na moje prekvapenie to vsak bola parada. Plynuly dej, kopa zartikov na zasmiatie, paradne efekty a splnilo to ucel nalákať nas na dalsie filmy, ktore budu nasledovat. sice mi chybalo kusok viac akcie, predsa len epizoda 3 bola parada. Ale treba brat aj ohlad na to ze to bolo robene aj pre ludi ktorym slovne spojenie star wars nic nehovori. Tesim sa ked to dostanem domov na pc. do usi sluchatka a klud, ziadne rusive momenty z kina. a musim podotknut ze slovensky dabing tu vobec nebol pruser ako to dost casto byva. ale tak ci tak to zhliadnem aj v cestine :D Ale ziadny fanusik vesmirnych filmov nebude sklamany, jedine sklamanie je ze teraz zas budeme par rokov cakat na dlasiu epizodu. A nechapem kritiky ktore pisu ze to je presne to iste ako povodn 3 casti, ze nam nepriniesli nic nove, akoze co nove chcete od star wars? aby to bol star trek? Prave to ze to paradne zapadlo do povodnej trilogie je na tom ta parada. Clovek si povie hadam jedine preco nemali pred x rokmi take dobre efekty ako je tomu dnes. Po pravde keby epizody 4,5,6 boli graficky na urovni 7 tak by som nikdy nepovedal ze su medzi nimi desatrocia odstupu. tak dobre mi ta sedmicka zapadla do celej mozaiky. Takze podlamna sklamany nemoze byt nik.

Ten třetí (2013)

Perfektny pribeh a postupne vsetko do seba zapada az pride vyvrcholenie filmu ktore by asi nik necakal, proste parada. Mna to chytilo od zaciatku, fajn pribeh, dobre tempo, fajn herci, fajn hudba, cele je to taka fajnovka. Mozem len a len odporucit vsetkym, ktori na dobry film nepotrebuju striekanie krvi, zbrane alebo teenegerov co nas vsetkych zachranuju.