Král Šumavy (1959)

Skvelá atmosféra napätia na hraniciach, výborne vykreslené postavy a super kamera. Napriek viditeľnému politickému tlaku je vidieť určitý odstup a voľnosť. Dobrý a zlý sú rozdelení ale nikto nie je svätý.

Rašín (2018) (TV film)

Veľmi dobre spracovaný film s histórie konca Rakúsko-Uhorska. V mnohom mi pripomínal film Smrť ministra o Vladimírovi Clementisovi. Stiesnená atmosféra tlaku rakúskeho aparátu na české elity je vykreslená veľmi dobre.

Cliffhanger (1993)

Dobre natočený thriller s horolezeckým pozadím. Schéma je v podstate klišé - banda zločincov sa pokúša zmocniť niečoho cenného a hlavný hrdina prípadne pár odvážnych jednotlivcov im v tom zabráni. Plusom je tu práve horské prostredie. Na druhej strane si filmári často pomáhali skratkami aby sa udržali scenára. Takže skôr 70%

Eva tropí hlouposti (1939)

Skvelá situačná komédia. Jednoduchá ale výborne nakombinovaná zámena dvoch párov. Zábavné charaktery a výborné herecké výkony.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Taký úlet, pozbierajme najčudnejšie príšery urobme s nich tím, ktorý zachráni svet. Možno je to zábava ale stačí raz.

Nejdelší jízda (2015)

Klasický romantický ľúbostný film a Alan Alda to nevytrhne. Iskrí to medzi nimi. Ona je pekná a milá, on je pekný a milý. Ona miluje umenie a on jazdí na býkoch. Príbeh je prepletený príbehom spomienok starého manželského páru a jeho útrapami. A nakoniec všetko šťastne skončí.

Baby Boom (1987)

Pohodová komédia 70%

Staříci (2019)

Vtipný príbeh pomsty dvoch veteránov za svoje utrpenie spôsobené komunistami. Veľmi dobré herecké výkony, čierny humor.

Tisíc dnů s Annou (1969)

Historická dráma, v ktorej všetko vyzerá dobre. Herci, výprava, kamera, kostýmy ale žiaľ nedokázal ma upútať a strhnúť ako Kráľova priazeň. Možno preto že sa tvorcovia snažia natlačiť do filmu celých 1000 dní je dej často skokovitý, nesúrodý a hlavne dlhý.

Šachový princ (2019)

Príjemný príbeh chlapca, ktorý sa stane utečencom a splní svoj sen. Herecky veľmi dobré. Žiaľ nepodarilo sa dobre vykresliť všetky aspekty príbehu, takže čo sa týka úteku a azylu dochádza niekedy k prudkým skokom.