Sunshine (2007)

Uplne v pohodicke film. Nenudil som sa. Velmi dobry soundtrack vdaka ktorému som sa vlastne dostal aj k filmu. Jadro bola vacsia kokotina :).

Rychle a zběsile 7 (2015)

Suhlasim s vela vytkami ktore tu popisalo viac ludi ... prilis akcne, prepalene, sem tam nelogicke. Popierane zakony fyziky. Ale myslim si ze ked ide niekto na star wars ocakava scifi, ked ide niekto na pana prstena ocakava fantasy. No a ked idete na film zo serie FaF ocakavate rychle auta, vela akcie a popieranie fyziky :) kino ma bavit a mne tych 140 minut prislo ako 90. Okorene humorom ako to mam rad :) 85%.

Chappie (2015)

Mile a naivne a zaroven drsne a krute. Ale vtiahlo ma to na zaciatku a pustilo az nakonci. Velmi zaujimavy pohlad na AI.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Viem si predstavit ze v dobe svojho vzniku film patril k spicke. Ale dnes uz nie. Na tu dlzku filmu som sa nenudil vobec. Ale tie natahovane sceny s pohladmi kamery vzdialenymi od hercov 20metrov az k zaberom popraskanych ziliek v ociach mi postupne liezli na nervy. V ramci westernu ale urcite spicka.

Zkažená úča (2011)

Cakal som troska viac. Sem tam som sa zasmial ale bolo to malo na film oznaceny ako komedia. 60%

Focus (2015)

Will Smith opet nesklamal. Velmi slusny a zabavny film. Je pravda ze az troska velmi prekombinovany, takze Margot nebola jedina kto nevedel kedy sa vlastne hovori pravda :). Kazdopadne som sa pobavil ovela viac alko na drvivej vacsine americkych cisto komedii. Nebolo to vulgarne, nesmail som sa z toho ze si niekto grgol, prdol alebo spadol. Neboli ani nahotinky takze Rkove hodnotenie bude asi koli tomu ze sa tam skaredo rozpravalo :) 75%.

Interview s upírem (1994)

Neviem ci som si pozrel nejaku special edition alebo Rkovejsiu verziu ale prislo mi to o dost surovejsie ako pred rokmi. Kazdopadne si film plynul pomaly ale nenudil. Najlepsi herecky vykon podla mna podala Kirsten. Ale po poslednom pozreti uberam 1* nizsie.80%.

Americký sniper (2014)

Tazka tema a vela emocii. Necham si ulezat v hlave. Troska ulezane :). Patriotizmus vo filme musi byt a havne v hollyvoodskej produkcii. Pravda ale je ze neglorifikuje vojnu a sceny z bojiska ju viac menej zobrazuju ako strach utrpenie a smrt. Bojove sceny su zaujimave ale len pre zdvihnutie adrenalinu lebo133 minut je dost. Pre ma bol film najme o vnutornom boji vojaka ktory ma svoje idealy pre ktore je ochotny polozit za vlast zivot ci obetovat rodiny zivot. Casto krat ak nie takmer vzdy vsak funguje ako smrtiaci stroj na zachovanie niecich zaujmov a vlastne jedine co moze z tychto ludi robit hrdinov je uz len to ze sa snazia aspon zachranit zivoty svojich kamaratov. Pribeh americkeho snipra je smutny ale nechcem pokazit filmovy zazitok ludom ktori ho nevideli. Za hrdinu ho ja oznacit nemozem lebo zabijat v cudzej zemi "domorodcov" nie je hrdinstvo nech je ospravedlnene hoci cim. Kazdopadne po skonceni filmu by bolo v kine pocut aj tichy prd komara na strope. Emocie pracovali a stale pracuju a prave preto 85%. PS : Bradley sa na skutocneho Chrisa podobal velmi ale Sienna na jeho manzelku ani zdaleka :). Ale ved zo skutocnych obeznych americaniek predsa musime spravit kocky aspon vo filme :)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Momentalne teraz ma film 89% co je vela.Nad komedialnou zlozkou by som trosku pokrutil hlavou. Mam rad tento typ humoru ale urcite boli viac komedie filmy R.Downeyho Jr./ Sherlokovia, Iron mani /. Akcia bola viac bondovska ako v bondovi ale neberiem to ako minus. Celkovo by som tomu dal slusne 4* a uroven 80% ale za scenu v kostole s hudbou od Lynyrd skynyrd - freebird musim dat 5* lebo uz davno som nemal podobny pocit pri neakej filmovej scene. Celkovo bol film az necakane surovy nevsimol som si Rko a koli trzbam som cakal PG13. Palec hore.

Jupiter vychází (2015)

U mna je to podobne ako u Johna Cartera. Nezasluzi si to byt komercny prepadak a ani si to nezasluzi nedosiahnut ani 60%. Fantazijny svet je prekrasny a ten velky rozpocet tam je citit. Bohuzial prave ten rozpocet moze za to ze to nezarobi. Scvrknut naklady na 2/3 a slo by to. Herci v pohode, akcia dobra. Neviem v ktorom komentari som cital ze tam boli max. 2 akcne pasaze. Podla mna cely film bola jedna velka akcna scena kde neakcne pasaze boli len na vydychnutie. Ano scenar a myslienka ziadna slava a ani oscar, pribeh otrepany a tisíckrát videny ale tu aspon v peknom vizuale. Podla mna pokial nie ste prof. filmovy kritici alebo si vyslovene nepotrpite na komornych dramach nebudete lutovat € za to minute.70%