96 hodin: Zúčtování (2014)

Taken bol perfektny, taken 2 som nevidel a tak3n sa mi pacil. Ale uz to nebola ta drsna a chladnokrvna anonymna cesta . Sam proti celemu LAPD, rusom neohrozeny, nesmrtelny. 70%.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

film by som hodnotil dvoma pohladmi. Ako vaz ne sa beruci film za 1,5*. Ked sa brali vazne je to sracka mega rozmerov. Ale ked vezmem do uvahy choreografiu bojov, akcnych scen a umenie parkuru tak sa na to dalo celkom slusne pozerat. Vysledkom su slabsie 3* aj to len preto ze som sa nenudil.

Jack Ryan: V utajení (2014)

pozeram ze som jeden z mala 4* ale nemozem inak. Nejdem tvrdit ze je to podcenovana spionarcina. Ale jednoduche to nie je MI. Vsetkym tymto velkofilmom vycitame ze hlavny protgonisti su neohrozeni supermani ktorych kryju superhrackami a pracovnici sa vedia nalogovat behom minutky aj z mastale v Azerbajdzane. Tuna nie je hlavna postava ziaden Itn Hunt. Nezabija ludi na pockanie nevie ovladat vsetky typy vozidiel a nie je nekorunovany sampion tazkej vahy MMA. Ma strach a v strachu kona chaoticky a sem tam zmetene. Kostner je drsnak ako sa patri :). Keira my tam prisla zbytocna. Zaver uz ale troska pripominal hore spominane filmy kedy odhalili x rokov planovany ter.utok behom 5 minut. Nedal by som 4 ale 3 ale kedze som tvrdohlavy dam ich z trucu :D 65%.

Krvavý diamant (2006)

TJA - to je afrika. Taky je svet. Pre peniaze sa vrazdilo otrocovalo, vrazdi zotrocuje a bude vrazdit a zotrocovat. Tento film je o tom. Ci je podany cez optiku americkeho konzumneho divaka alebo nie takto to je a nikto s tym nic nespravi. Herecke vykony na jednotku. Akcne sceny na jednotku. Lokalita a celkovo priroda krasna. Akurat som neveril tym oblekovym sedeniam lebo oblekovym kapitalistom ide o prachy a par 1000 mrtvych cernochov / aziatov, arabov, indianskych kmenov/ im je uprdelky. Happy end v pohode :)

Mafiáni (1990)

suhlasim s Gemini. Asi som cakal prilis. Film na mna neposobil ako gangsterka a gangstri ako gangstri. Deniro a Pesci podali podla mna svoj klasicky herecky standart. Snad keby som to videl pred 20 rokmi neviem ... 70%.

Hra (1997)

hmmm .. mozno je to tym ze podobnych filmov som uz videl viac alebo tym ze som si precital vela od na tento film ale cakal som viac. 4* tomu samozrejme dam ale cakal som ze si pozriem 5* film. Bolo tam vsetko co malo byt napatie, akcia aj mystika ale ... neviem asi som si mal najprv pozriet film a potom citat kritiky. A prijal by som zaver kde by som este po chvili rozmyslal nad filmom. Takto mi hned vysumel z hlavy.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Knihu knih som neprecital a niesom veriaci. Na film ma zlakal trailer aprislub slusnych efektov. Z tohto ohladu sa mi film pacil velmi. najme zabery na staroveky egypt s rozostavanymi pyramidami, sochami a pod. Chybala mi este jedna vacsia bitka alebo neaky zaverecny stret s hebrejcami. Fylozofovanie s bohom bolo zaujimave a urcite nebol vysvetleny ako dobracky dedko s bradou. Cakal som troska viac pri pohromach ktore Egypt zasiali ale skor v tom ze sa im mohlo venovat viac casu. Zaroven ma prekvapila miera brutality resp.surovost na to ze to bolo PG13. Ale celkovo spokojny :) 75%

Trainspotting (1996)

Uprimne Trainspoting som videl prvy krat asi ked som mal 14 nefajcil som nepil som samozrejme nedrogoval :) moj zivot bol skola karate a futbal s kamosmi. Takze siel film mimo mna. Po opakovacke po 10 rokoch to uz bolo ine :) davam 5* a 90%

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Takze dalsi z top filmov ktory mi z neakeho dovodu unikal je zamnou. Velmi dobry film iduci si svojou cestou. V podstate sa tam nic nedialo / rozumej ziadne akcne sceny, prestrelky a pod. / a aj napriek tomu sa nestalo a na minutu aby som sa nudil. Veril som vacsine scen a myslim si / a o niektorych veciach viem / ze to presne takto chodi. Az na Douglasa. Takto postaveny clovek/karierista by sa v zivote nevzdal svojej pozicie ale tak sila rodiny odprezentovana musi byt. Inak v pohode a som rad ze som sa rozhodol si to konecne pozriet :)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Po druhom zhliadnuti zvysujem svoje hodnotenie. Sice uz predtym som dal 5* ale boli to take slabsie hviezdicky. Pred 11 rokmi ked som spolocenstvo videl prvy krat som bol nadrzany najme na sceny velkych bitiek. Obsah a neaku hlbku som nevnimal. Teraz mozem povedat/napisat ze spolocenstvo je najviac fantasy zo vsetkych 6 filmov. Je najobsirnejsie udeje a vysvetli sa velmi vela. Myslim si ale zaroven ze vela spravilo aj to ze som si to spolocenstvo pozrel po Bitky 5 armad. Bolo to zaujimavejsie, poznal som historiu a nestracal som sa v deji a suvislostiach.