• Thriller

Harry Brown (2009)

Gran Torino napodruhé a lépe. S odstupem času mi na Eastwoodově díle začala vadit přílišná vyhraněnost postav - ten film je prostě jednobarevný. O Harrym tak úplně nevíme, zda chtěl jen pomstít přítele, či jej ona vražda motivovala k nastolení pořádku. Jistě, film tohoto typu se nemohl obejít bez patosu - ale v rámci možnosti a s atmosférou studenou jako sychravé anglické počasí se mnohem více přiblížil klasickým thrillerům, a proto věřím, že můj dojem z něj s časem příjemně dozraje.

Opravdová kuráž (2010)

Western? Ani bych neřek - spíše dobrodružný film se zdravou dávkou Coenovic humoru. Skvělý výkon Jeffa Bridgese, který zvláda hrát frašku s Hailee Steinfeld a přitom působit jako věrohodně jako obávaný důstojník, býť stárnoucí. A Matt Damon? Nechápu, že jsme se mu kdysi smáli.

Prorok (2009)

Pozvolný postupný vývoj jsem ocenil, místy mi to však přišlo až unylé. Více než roli Malika (kterému jeho zmatenost slušela v začátcích, ale později to často vyznívalo jako zmatenost herce, ne postavy) jsem si užil Cézara Lucianiho - až mi bylo líto, že mu nedali větší prostor v úplném závěru.

Útěk ze Sibiře (2010)

Odmyslete si postavy a jako zvukový podklad si pusťte svou oblíbenou symfonií a máte výborný dokument National Geographic. Ty krajinky dělají půl dojmu z filmu! Tu druhou polovinu dělá Ed Harris a především (a to zdůrazňuji) Colin Farrell. Ta role (ač menší) mu prostě padla a je pro mě nejvýraznější postavou ve filmu. Naopak hlavní protagonisté (dva Poláci a Litevec) jsou hrány dosti slabě. Škoda. Taky je škoda, že režisér ten konec tak uspěchal.. Jedna zajímavost: Příběh ve skutečnosti nepatřil Rawiczovi ale jinému polskému vojákovi - Glińskému. Že mu Rawicz příběh ukradl se zjistilo teprve nedávno - až po Rawiczově smrti.

Tajemství jejich očí (2009)

Možná až budu starší a podívám se na tento film znovu, tak ještě hvězdu přidám. Teď mě ale ta nostalgie zas až tak nevzala proto "jen" 4 hvězdy. Ta jižanská vášnivost, ač je mi dosti vzdálená, je tady vykreslena mistrovsky! A úsměv paní doktorky by mohl hory přenášet.

Ovládací panel
24. nej uživatel Belgie