Útěk do divočiny (2007)

Krásná příroda a nesnesitelný rozmazlený mladíček co má pořád spoustu chytrých řečí, ale který v životě nic nedokázal. Taková antireklama na přehnaně "eko" a přehnaně "hipi" lidi kteří, když se dostanou do opravdové divočiny, tak nedokáží přežít ani pár týdnů.

Tahle země není pro starý (2007)

Po dlouhé době sem viděl ve filmu perfektniho zaporáka, už jenom kvůli němu ten film stojí za zhlédnutí. Dalším plusem jsou skvělé jednotlivé scény. Bohužel jsem měl z pocit , že byli ledabyle poskládány jedna za druhou až se doplácali k nemastnému, neslanému konci. Takže po prvím shlédnutí 75%.

Piráti (2005)

Tohle je směr kam by se pornobranže měla ubírat. I bez těch "důležitých" scén by to byl pěkný, krátkometrážní B-čkový film. Třeba se jednou dočkáme toho, že bude ve filmu spojena kvalitní pornografie s kvalitním uměním. Moc se na takovou dobu těším :D

Robin Hood (2006) (seriál) odpad!

Nevydržel jsem se dívat déle než 20 minut. Snad kdyby v první čtvrthodince padlo pár podařených vtipů, dalo by se to brát jako parodie. Nebo kdyby tam byla nějaká necenzurovaná soulož, šlo by o docela výpravný pornofilm, ale ničeho takového jsem se nedočkal. Jelikož jsem očekával, že z Velké Británie by mohlo přijít něco kvalinějšího, byl jsem hodně zklamán. Pokud je vám ale méně než 10 let klidně 3 hvězdičky přidejte.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Velmi pěkně natčený film, kde umírá mnoho nevinných lidí, ale ten jedinný kdo by si umřít zasložil přežije - ne nemyslím Russella Crowela, ale scénáristu. Psychologický profil hlavních hrdinů, jako by byl udělán podle nejakeho schizofrenickeho pacienta ustavu pro duševně choré po lobotomii mozku. Nejsem sice američan ale takhle připitomělí snad nemohou byt ani oni. A to nepočítám posledních 10 minut to už je naprostý úlet. I když musím dát za pravdu těm co tady tvrdí, že ten konec je v podstatě to o co v tom filmu šlo, tedy o psychologický přerod hlavního záporáka (jinak to asi dopadnout nemohlo, zkrátka se z těch pitomostí, co kolem sebe viděl, na konci uplně zbláznil :) . Když dávám 3* tak samozřejmě nepočítám zajímavé fyzikální vlastnosti dřevěných sudů made in USA, které by zřejmě neprostřelila ani protipancéřová střela z ochuzeného uranu. Sám se divím proč tomu vlastně dávám tak vysoké hodnocení, zřejmě pro dobré herecké výkony a hlavně prvních 15 minut, které také mohu doporučit ke schlédnutí. Pak už film raději vypněte ať nepřijdete o dobrý zážitek.

Vratné lahve (2007)

Na první shlédnutí nic moc (chvíli před tím jsem koukal na seriál Dexter a to byla trochu jiná káva:)), ale kdyz jsem si to pustil podruhé tak musím dát minimálně 80%, protože teprve napodruhé jsem si pěkně vychutnal ten jemný svěrákovský humor. No a taky pořádně všimnul co je ve filmu reklamy :), ale na rozdíl od např. canakja mi to nevadí. Jsem raději, když se natočí pěkný film se skrytou reklamou, než film žádný.

Dexter (2006) (seriál)

Po shlédnutí 1. serie 5*, jen se bojím aby aby si to v další sérii nezkazil, protože ke konci už to ztrácelo šmrnc. Už 4 díly před koncem bylo jasné jak to dopadne což se mi zdá dost a ty vedlejší epizodky co vždycky doplňují příběh už začinaly být dost otravný. Ale jinak super seriál, perfektní Michael C. Hall, místy nádhernej černej humor a skvělá úvodní hudba a titulky. Edit: Ted jsem zhlidnul 1. dil 2. serie a vypada to, že zatím ke zhoršení kvality nedošlo, spíše naopak :)

Dr. House (2004) (seriál)

Nadprůměrný seriál, který bohužel stojí jen na jedné postavě a to mi brání dát 5*.

Kupec benátský (2004)

Věrné zpracování Shakespearovi hry, což je velký klad, ale v jistých okamžicích i zápor, protože film místy nudí. Na to abych krtizoval Shakepeara se ale necítím (naopak musím vzdát hold tomu, že je stále aktuální a stále toho dokáže mnoho říci i po staletích ), proto jen vyzdvihnu dokonalé herecké výkony obou hlavních představitelů a ohodnotim 80%.

Acid House (1998)

Po celou dobu jsem se dobře bavil. Možna mam zvrhlej smysl pro humor, ale fakt mě to přišlo vtipný a hlavně všechny povídky měli vcelku originalní námět i provedení:). Na rozdil od vetšiny hodnotícich považuju za nejslabší prostřední povídku MĚKKEJŠ. A posledni poznamku mám k tomu jak to všichni srovnavají s Trainspottingem: srovnáváte nesrovnatelné - Trainspotting bylo drama, tohle je podle mě komedie! (pokud ovšem tohle taky berete jako drama pak se nedivím vašemu hodnocení)