Hartova válka (2002)

Velmi slibný začátek filmu by si zaslouzil minimalně 5 hvězdiček, pro předvídatelný a patetický závěr (".....a Lincoln se mohl vrátit domů a vysvětlit svému synovi co je to čest, odvaha, povinost a oběť.....") je i odpad slabé hodnocení. Mnozí tu kritizují nerealistické poměry v zajateckém táboře, ale v tom příliš nesouhlasím. S americkými a britskými zajatci zacházeli němci velmi slušně. Herecké výkony jsou průměrné (kdo od Willise čeká nějakou mimiku je naivní), jen Farrell to trochu zvedá (od toho se ale nadprůměrný výkon očekává) takže ve výsledku 60%. Kdo má rád téma 2.sv.války a rád zahlédne i české herce (film se točil v ČR) může pár procent klidně přidat.

Babel (2006)

Plusem je velmi silný příběh, proplétající osudy vzájemně neznámých lidí z různých koutů světa a skvělé herecké výkony. Záporně bych hodnotil některé zbytečně dlouhé scény, kdyby se film ještě trochu sestříhal jen by mu to prospělo a také hudební dobrovod mi příliš "nepadl do noty". Celkem ale klady hladce převáží, takže BABEL můžu každému jen doporučit.

Anatomie pekla (2004) odpad!

Tenhle snímek jsem viděl asi před rokem, po tom co jsem v novinách četl jak ho dávají na úroveň filmů Saló nebo Kenpark. Hloubka mého zklamání však byla nekonečná! Většinu času se tam vedou naprosto nudný rozhovory bez jediný zajímavý myšlenky a ten zbytek o kterém si moje sexuálně zvrácené já :) myslelo že to zachrání, je snad ještě horší. Trapnější a ubožejší sexuální scény by jste těžko hledali. Jsou sice perverzní a místy i nechutný, ale zároveň strašně nudný, bez náboje, bez vzrušení. Upřímně se přiznám, že jsem ten film ani nedokoukal, protože jsem u něj usnul a myslim, že to bylo moje štěstí.

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Právě jsem se díval na žebříček nejhorších 200 seriálů a v první dvacítce Doktor z hor chybí, což je neodpustitelná nedbalost!

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Kdybych to měl hodnotit, musel bych být sprostý, proto rači hodim do placu několik pravd o Chucku Norrisovi snad vás to pobaví: -Kdyz jde Bubák spát, každou noc se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris -Chuck Norris je častým dárcem krve pro Červený Kříž. Jen ne svojí vlastní -Chuck Norris hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál -Když Chuck Norris spadne do vody, nebude mokrý, ale voda bude Chuck Norris -Teorie evoluce neexistuje, existuje pouze seznam živočišných druhů, které nechal Chuck Norris přežít. -Pokud má Chuck Norris zpoždění, čas by měl radši sakra zpomalit -Chuck Norris dokáže pálit mravence lupou. V noci. -Chuck Norris je první človek, který porazil betonovou zeď v tenise. -Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že nikdy neplakal. -Na poslední stránce Guinnessovy knihy světových rekordů je malým písmem uvedeno že všechny rekordy drží Chuck Norris, zde uvedení lidé jsou ti co jsou mu nejblíž -Nekteří lidé nosí pyjamo se Supermanem. Superman nosí pyjamo s Chuckem Norrisem -Nejsou žádné odlišné rasy, jenom země plné lidí, které Chuck Norris zbil do různých odstínů černé, modré a žluté -Chuck Norris si v KFC objednal BigMac a dostal ho -V Iráku nebyly žadné zbraně hromadného ničení. Chuck Norris žije v Oklahomě -Chuck Norris zničil periodickou tabulku prvků protože uznává pouze prvek překvapení -Na Nagasaki nikdy žádná bomba nespadla, to jen Chuck Norris vyskočil z letadla a udeřil do země -Značka „parkování pro handicapované“ neznamená, že zde mohou parkovat postižení, znamená to, že tam parkuje Chuck Norris a pokud tam zastavíte udělá z Vás handicapovaného. -V průměrném obývacím pokoji je 1242 věcí, pomocí nichž by Vás Chuck Norris dokázal zabít Včetně samotného pokoje -Chuck Norris nespí, jen čeká -Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris -Hlavní příčiny smrti v USA jsou: 1.Onemocnění srdce, 2.Chuck Norris, 3.Rakovina -Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejné planetě jako Chuck Norris -Chuck Norris nečte knihy, jen je pořádně zmáčkne a dostane informace, co potřebuje -Chuck Norris je tak rychlý, že může oběhnout Zemi a udeřit se do zad -Chuck Norris nenosí hodinky, on prostě určí kolik je hodin -Většina lidí má 23 párů chromozómů Chuck jich má 72 a všechny jsou smrtelné -Chuck Norris zná poslední číslo čísla Pí -Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou Chuck Norris má větší obě -Chuck Norris vynalezl celé spektrum barev kromě růžové Tu vynalezl Tom Cruise -Chuck Norris umí roztáhnout diamant a proměnit ho tak v uhlí -Žádné globální oteplování neexistuje, to jen Chuck Norris přiblížil Slunce, když mu bylo chladno -Za každým úspěšným mužem je žena, za každým mrtvým mužem je Chuck Norris -Když bůh řekl „budiž světlo“, Chuck Norris čekal až poprosí -Ozzy Osbourne ukusuje hlavy netopýrům, Chuck Norris to dělá tygrům usurijským -Chuck Norris umí dělat bubliny z hovězích steaků -Chuck Norris nema bankovní ucet. Vždycky jenom oznámí bance kolik potřebuje -Chuck Norris dokáže vyhrát hru Dostihy a sázky aniž by vlastnil jediného koně. -Chuck Norris dokázal že jsme ve vesmíru sami. Před jeho první vesmírnou expedicí jsme nebyli -Chuck Norris jednou navštívil Panenské ostrovy. Teď se jmenují Ostrovy -Chuck Norris neměl nikdy problém s alkoholem. Avšak alkohol má problém s Chuckem Norrisem -Na konci dílu Walker : Texas Ranger nejede seznam herců ale seznam umrtí během natáčení -Scéna ve které Chuck Norris prohraje souboj s Bruce Leem, byla scéna s nejdražšímy speciálnímy efekty v historii kinematografie všech dob -Chuck Norris vymyslel rakovinu protože byl unavený ze zabíjení lidí -Chuck Norris nenechává zprávy, nechává varování Chuck Norris spí v noci se světlem. Ne že by se Chuck Norris bál tmy, ale tma se bojí Chucka Norrise -Když Arnold v prvním Terminátorovi říká "Já se vrátím" myslí tím že jde požádat Chucka Norrise o pomoc -Chuck Norris jednou přežil sebevražedný atentát. On byl atentátník -Pokud ti Chuck Norris ukáže prostředníček, ukazuje ti kolik sekund života ti zbývá -Velká Čínská zeď byla původně postavena aby zabránila Chuckovi Norrisovi vstoupit do Číny. Žalostně selhala -Chuck Norris napočítal do nekonečna. Dvakrát -Chuck Norris zemřel před 10 lety ale Smrtka neměla odvahu mu to říct -Chuck Norris umí dělit nulou

Stalker (1979)

Tenhle fim jsem si pouštěl pozdě večer tím, že skouknu půlku a zbytek dokoukam druhý den. Přestože v tom filmu nebylo skoro nic co mě většinou drží u obrazovky, nedokázal jsem ho vypnout a koukal jsem na něj celé ty dlouhé 3 hodiny a kdyby trval 30 hodin koukal bych asi taky, byl jsem jako v tranzu. Nevím jak to ten Tarkovskij dokázal, ale po skončení jsem si připadal jako by mi někdo vymyl mozek, a o tom že bych pak usnul sem si mohl nechat jen snít :). Ještě dlouho potom jsem měl hluboko v hlavě takový "divný pocit". Takže pokud se chcete dostat do trošku jiných dimezí bez použití lysohlávek či LSD, případně bez cesty mezi Tibetský mnichy, uvolněte se, zhluboka nadechněte a pusťte si STALKERA.

(1998)

Při hledání systému a vzorce podle nějž se chová burza, najít princip fungování celého vesmíru a poznat tak Boha. Skvělý námět, který je perfektně zpracován. Tenhle film mě uplně pohltil, už sem ho videl 3x a rad se na něj podívam znovu. Škoda že se podobných filmů netočí více.

Saw 3 (2006)

Oproti dvojice je zde vidět snaha o návrat ke "kořenům", která ale na mě moc nezapusobila. V jedničce jsem se alespoň dokázal trochu vžít do pozice obětí a tím byl prožitek výraznější. Tady se mi nic takového nepodařilo, což bylo mj. způsobeno tím, že všechno bylo příliš neuvěřitelné, složité a překombinované a taky tím, že většina mučených se jen tak mihla v kátkém a trhaném záběru. Dalším minusem je závěr který na rozdíl od jedničky je zcela předvídatelný. Tyhle nevýhody tvůrci kompenzovali větší brutalitou a nechutností, což jediné se jim povedlo :) Upřímě však můžu říci, že kdyby neexistoval saw1 musel bych dat min. 4 hvězičky, ale to už je nevýhoda každého pokračování.

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Pokud Dopisy v krajkách zhodnotím v rámci kategorie erotických filmů tak je to jednoznačných 5 hvězdiček . Dagmar Ďásková v hlavní roli byla dokonalá volba. Je vidět, že i pornoherečka může podat velice roztomilý a vzrušující herecký výkon :) jen mě překvapuje, že na ČSFD ještě nemá svoji biografii.

Královská hra (1980) (TV film)

Televizní inscenace s tak skvělým hereckým obsazením a na podobný námět snad ani nemohla dopadnout špatně. Zajímavostí pro mě bylo, když jem zjistil, že Stephen Zweig podlě jehož Šachové novely byla inscenace natočena spáchal v roce 1942 sebevraždu.