Kuře na švestkách (2011)

A tak nebolo to až také sladučké ako to tu bolo prezentované. Videl som už väčšie sladučké veci. Pekný film naozaj, zobrazujúci osud hlavného hrdinu umelca a jeho ukážky z celého života. Kde vidíme, že keď stratil jediné vo svojom živote "husle" alebo motto života, rozhodol sa zomrieť. Určite každý si v tom nájde inú pointu. A o tom to je. Tak isto sa dozvedáme ako skončia jeho deti vo filme. Do toho pekná hudba a aj keď moc nejako nemusím francúzske filmy, tento mi nevadil a hodinka a pol ubehla v dobrom tempe, nebola ani jedna scénka pri ktorej by som sa nudil. Francúzske filmy naozaj zaznamenali krok vpred.

Samsara (2011)

Veľmi zaujímavý a pestrý poetický film. K prekrásnej prírode z rôznych kútov sveta sa pridávajú stavby, či už historické, alebo katedrálne a v polke nás film začne sprevádzať množstvom ľudí. Vidíme tu odraz spoločnosti, na jednej strane nepísaná chudoba na druhej strane luxusné bejváky. Za každým kúskom možno spoznať kúsok histórie Dubaj, Múr Nárekov, Izraelské militárne územie. Čo ma zaujalo, bola práca ľudí vo fabrikách, naozaj ich tam bolo nespočetné množstvo a sa fakt nadreli. Stáť celý deň na nohách? wtf? Tento dokument ale nebude baviť všetkých, musíte sa nato pozerať ako na niečo čo vás ukľudní a čo Vám prinesie nové zábery do života.

Sucker Punch (2011)

To bolo čo? Raz som to videl a maximálne mi stačilo. Dej je totálne trhlý, bez nápadu a myšlienky, ale to by som ešte dokázal prežiť. Akcia vkusná ale maličko detská.Prečo? Neviem ale ako som pozeral nato, buď boli nesmrteľné tie ženy, alebo sa suprovo dokázali vyhýbať guľkám. A to nespočetné množstvo munície. Čo chválim tak je úvod a k tomu pesnička od Marylina Mansona sľubovala poriadny nárez, ale tam to asi aj úvodom končilo. A samozrejme tú hviezdu venujem tým sexy ženám.

Méďa (2012)

Na tento film som sa tešil pomerne dlho a tak som si ho nemohol nechať ujsť v kine. Ted (alebo Macík? ) dával riadny nárez od začiatku až po koniec filmu. Húlenie trávy, večné párty, byt plný štetiek, kto by nechcel takého macíka? Nielen na toto je dobrý. V správnej chvíli si vypočul svojho kamoša od detstva Mark Wahlberga pomohol mu (nie vždy správne a rozumne) a keď bol smutný urobil s ním ďaľšiu párty. Mila Kunis ako vždy bezchybná aj keď neviem, prečo tak moc žiarlila na Teda? Napokon aj kvôli nej sa stal záver taký aký bol, nejednému človeku musela slza vyskočiť. Ale aký by to bol svet bez Happy Endu. 

Hooligans (2005)

Mám rád šport. A toto sa mi veľmi páčilo. Aj keď v tomto prípade to so športom nemalo veľa spoločné, či ale chceme alebo nie takto nejako to proste funguje v Anglicku (a nielen tam). Títo fanúšikovia chodia na futbal, len preto aby rozbili „držky“ svojim protivníkom. Charlie Hunnam nás previedol celým filmom a dal nám pohľad ako to funguje a beží, nech sme v obraze. Jeho výkon bol skvelý, tento herec to proste vie. Celý film ma dostával do varu, bitky v baroch, bitky mimo štadióna, pomsty, zastrašovanie protivníka. Keďže viem niečo o tejto tematike, dávam tomu 5 * .

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Adam Sandler zase raz vo výbornej filmovej roli, kde mu patril celý film. Za ženu dostal krásnu Kate Beckinsale (povedzme si narovinu, kto by ju nechcel?  ) a dobre tam zapasovali aj dve deti,ktoré sa postupne menili. Trošku ma iritoval David Hasselhoff, ktorý hral čistého paka, ale neskôr tam bol menej a menej a tak som to prežil.Skvelý dej, príjemné pozeranie, kde som sa ani na sekundu nenudil. Kto by totiž nechcel taký ovládač aj v reálnom živote? Aspoň by sa poučil z filmu ako správne s ním narábať. Zastaviť, pretočiť , zrýchliť. Super. Koniec smutný a uvedomenie, že takto život sa premrhať nemôže. Film som videl už 5 krát !!

500 dní se Summer (2009)

Musel som si tento film pozrieť druhý krát, lebo keď som ho videl prvý krát, nejako sa mi nepozdával a tak som mu dal šancu. A dobre som urobil. Skvele herecké výkony Josepha Gordona a Zooey Deschanel dávala tomuto filmu správnu šťavu. Chémia medzi nimi fungovala suprovo dokonca aj jeho kamoši zvládali bočné úlohy bravúrne. Vynikajúce bolo striedanie dní najprv 5 potom 54 potom 23 potom 219 atď, kde sme videli kontrast medzi šťastím a nešťastím, tak nejako to funguje aj v bežnom živote.