Marťan (2015)

Tento film si jednoznačne zaslúži Oscara. Oscara za najdebilnejšie napísaný scénar ever. Mal radšej miesto Damona hrať hlavnú postavu Chris Pratt, to by som si tento film ani nepozrel a neurobil by som vôbec zle. Ale poďme porade. Ak bolo zámerom scenáru to čo som videl vo filme, tak som zrejme neni cieľovka tejto vesmírnej propagandy. Ale ak nie... Čakal by som, že človek, ktorý strávi na Marse SÁM 500 dní, bude cítiť paniku, strach, beznádej a ľudovo povedané mu rupne zo samoty v bedni. Dokonalým príkladom bol Stroskotanec (takto sa správa človek, ktorý je rok niekde sám). Veď film Marťan si pýtal, aby sa réžia viac pohrala s tichom, ktoré sa samo vesmírom ponúka ako podnose. Tak prečo?? Trochu prinútiť diváka rozmýšľať, vcítiť sa do dej prázdnej nekončiacej samoty..ale hej, rozmýšľanie dnes bolí a plochá klišé zábava, je to čo dnes svet vyžaduje. Tu sme videli frajera nad vecou, ktorý rovnako ako si ráno rutinne vymení ponožky si uvedomil, že je na Marse sám. A veď čo, stalo sa niečo strašné? No bóže, veď je to len Mars. Do toho nejaká tá trápna akože hláška, veď je to neohrozený frajer vo vesmíre. Normálka. Pestovanie zemiakov z vlastnej zásoby exkremetária rovnako. Klasika. Tento film stelesňuje na 120% dnešnú úroveň kasových trhákov a nájde si ohromených a užasnutých divákov u väčšiny populácie... pretože je plochý, hlúpo jednoduchý a netreba pri ňom rozmýšľať. A ospravedlniť to tým, že "veď je to len fikcia vo vesmíre" sa nedá. Základné princípy filmu tu nefungovali, je to kopa hollywoodskeho akože wow umelečna.

Escobar - Paradise Lost (2014)

Benicio del Grandioso! Výborné, strhujúce a napínavé. Na toto by som sa vedel pozerať stále. 5/5

Everest (2015)

Veľmi príjemné prekvapenie. Surové, drsné, tragické. 4/5

Česko Slovensko má talent 5 (2015) (pořad) odpad!

Bavilo ma to....až kým nedošlo k výberu súťažiacich do Finále. Na niektoré čísla sa dalo pozerať a zaujali. 4 zlaté bzučiaky, ďalšie okremtohobzučiaky a posunutia do finále dodatočne. WUT? Koľko z 12 finalistov tam bolo vybraných ľuďmi? 4?5? Moderátori pre mňa príjemnou zmenou no nepadol som z toho na zadok. A Finále? 1) Výsledky overené notárom prinesené tretím asistentom zvukára asi 8 sekúnd po ukončení oficiálneho hlasovania? Ako? 2) Scéna pri finálovom vystúpení víťazky okopírovaná z Britains Got Talent 2012 - James Arthur. 3) Asi 167 krát moderátori zdôrazňovali nedostatok času, ok, ste LIVE, ale prečo mám z toho pocit, že ste to chceli rýchlo odbaviť a poďme domov? 4) Choreografie a scény slabé. A víťaz? Nechcem veriť tomu, že Slovákov a Čechov ZNOVA a ZAS upratal príbeh a nie výkon človeka. Myslím, že už tohto stačilo. Ale nie som vôbec zhrozený. Veď prečo aj? Víťazstvo v takejto súťaži neznamená nič. Akurát zaradenie sa do davu bezmenných, rýchlokvasených človeku ničnehovoriacich mien a tvári. Na koniec aj tak o úspechu rozhoduje tvrdá práca, potom tvrdá práca a usilovnosť a nie nejaká Tv show.

Moje máma vaří lépe než tvoje (2015) (pořad)

V prvom rade je to reality show a kto od toho očakával varenie a la Heston Blumenthal či Gordon Ramsey... sorry. Dve rodiny proti sebe a mladšia generácia varí podľa pokynov staršej generácie. A prečo nie? Zábavná oddychovka na podvečer pre tých, ktorí si aspoň čaj dokážu sami spraviť (pre domácich nekuchárov verím, že wtf?), niečo nové v TV a v porovnaní s Farmár hľadá ženu, Vyvolení a podobnými embólami sa na toto pozerať DÁ. Pre pseudointelektálov dnešnej doby radím prepnúť na iný omnoho kvalitnejší program.... napr. Riskuj alebo AZ kvíz. Tam sa zabavíte. Uvoľnené, nestrojené. Mňa to baví.

Fantastická čtyřka (2015)

Mám 10 rokov, zostrojím teleport. O 7 rokov ma objaví "that guy", urobím najprevratnejší vynález v dejinách ľudstva a s kamošmi ho po dlhých večeroch otestujem. Jedenkrát. K tomu NASA, vojaci, zlý ujo, súboj. koniec filmu.

Divoké historky (2014)

Bravó, bravó a ešte raz bravó. Tento film na 110% ukojil moju potrebu po dobrom a kvalitnom filme. Od prvej minúty je Vaša myseľ plne koncentrovaná na jednotlivé príbehy a tak su tu nedočkáte toho klasického hluchého miesta vo filme. Keby môžem, dám viac *.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

"Veď pôjdu polovicu filmu na jeden koniec púšte, potom sa otočia a pôjdu naspäť nie? A popri tom im bude hrať gitarista zavesený na lanách ... ". Čakal som rozhodne niečo iné, Hardy tentokrát ee.