Avengers: Age of Ultron (2015)

O kousek slabší než jednička, přesto důstojné pokračování marvelovské ságy. Osobně bych ocenil o trošku více prostoru příběhu na úkor akce, protože i když se snažím orientovat, u některých momentů začínám tápat (kameny moci?). Poodhalení stínu našich hrdinů jsem velmi ocenil. Celé je to na opakované klidnější shlédnutí, které snad pomůže zapadnout některým momentům do celkové fabule.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Mužskými hormony přecpaná akce, která vtáhne, ale neutkví. Akční vyvrcholení nezáměrně groteskní - sejmout dron sanitkou je přece jen moc i na Skálu. Do určité nálady se ale film určitě hodí a potěší. Milovníky příběhů varuji!

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Úchvatnými gagy prošpikovaný příběh pro děti a (trochu víc) dospělé. Důvtip Ovečky nezná konce a oddanost stáda je bezbřehá. Tentokrát je ale záporák skutečně děsivý a na zdolání nástrah velkoměsta a jedné malé amnesie musí všichni chundelatí hrdinové vynaložit veškeré své síly. Zábavy i napětí si užijete vrchovatě, jen všem přeju, aby jim malé trochu se nudící dítě neustále nekopalo do křesla...

Kingsman: Tajná služba (2014)

Skvělá, klasiku parodující "jízda", která svými hereckými výkony, vtipem i nadhledem jde daleko za starého JB a nepochybně ty, co před spojenými státy dávají přednost spojenému království, nadchne zcela bez výhrad. 9/10

Kód Enigmy (2014)

Pokud jste ze staré školy a líbí se vám komorní na hereckých výkonech postavená love story, pak vás tenhle film určitě dostane. Jen vás nesmí zaskočit, že zamilovaným párem je geniální matematik a první turingův stroj (pradědeček vašeho notebooku). Zatímco nutno zdůraznit, že Cumberbatch tragické a jemně sociopatické postavy skutečně umí, od Keiry neuvidíte nic, co jste už 100x neviděli. Rozhodně však doporučuji se nechat pozvat na film o jedné skutečně velmi zvláštní továrně na rádia...

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pohádkový příběh napovídající, že Scorsese opravdu film včetně jeho začátků miluje. Přesto jsem měl neodbytný pocit, že hlavní poselství tkví v optimistickém pohledu na lidskou povahu, kterou soužení sice občas zmate a ohne, nicméně vždy je v ní jiskřička možnosti udělat něco skutečně Dobrého. Ačkoliv hlavní postava jeden z „otců“ filmového umění Georges Meliés (Ben Kingsley) tvrdí, že v životě není dobrých konců, film se snaží všemožně naznačit, že konec je spíše proces než okamžik. Osobně jsem si tedy film od jednoho z mistrů, kteří umí opravovat rozbité věci, velmi užil.

Divergence (2014)

Postapokalyptická pohádka o „vyvolené“, která kráčí za svým osudem. Pozvolna je popisován výcvik i nezbytná love story s dalším vyvolencem. Oproti vycházejícímu Jupiterovi sourozenců Wachovských ale děj alespoň respektuje nezbytné základní motivy takovéhoto příběhu (z loosera hvězdou, zloduch nablízku, mimořádná vůle vyvolence atd.) a díky tomu drží pohromadě. Konec je trochu uspěchaný, jakoby se Burger na poslední chvíli rozhodl, že se něco konečně začne dít. Celkově vizuálně příjemný příběh, který umožňuje dobré/lepší pokračování.

Jupiter vychází (2015)

Wachovští evidentně nesnáší návštěvy příbuzných a milují akční sci-fi videohry. Kromě toho se rozhodli splácat „pátý přes devátý“ a s napětím čekali, zda bude tento „dort“ poživatelný. Není!

Vlk z Wall Street (2013)

Fascinující DiCaprio v sugestivně odpudivém příběhu o jedné z nejhorších podob kapitalismu. Vítejte ve světě, kde všemu vládne dolar, kokain a sex. Filmu se skvěle daří navodit atmosféru chvíle těsně před potopením Titaniku a po shlédnutí vás mohou přepadnout mírně apokalyptické myšlenky. A taky jedna otázka: Jak dlouho trvá vydělat milion dolarů mně?

Železná srdce (2014)

Válka jako iniciace do dospělého mužství? Je jen málo horších variant… Film skrze jednoduchý příběh odkazuje hluboko k historkám o společenstvích válečníků, pro které byl život bojem a ničím jiným. Jen kulisy se změnily: tentokrát je to Německo na konci 2.světové války, americký tank a v roli zasvěcovatele Brad Pitt. A je jeho srdce vskutku železné? Podívejte se sami a nenechte se zmást… Jde tu o hrdinství (jak se nám snaží sugerovat závěrečný dialog)? Ale kdepak, to se vtělila hrstka berserků, aby ukázala světu, že naplnit osud je důležitější než dlouhověké bezkrevné vegetování. A máme vůbec na výběr?