MFA

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2
    • 7.8.2018  00:25

Musím se smát jak úsporný tenhle film je. Děj, celých 80 minut sledujete člověka se sluchátky na uších v kanceláři který (nad rámec svých poviností) řeší únos psych. ženy. Ovšem ty emoce které člověk zažívá jen při zprostředkované komunikaci jsou o to silnější. Palec. 4,1/2 Prý festivalový (art) film.

• 28.6.2018  00:45
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Tohle je pro mě ekvivalent souslova guilty pleasure. Hovadské, brutálně krvavé, vtipné. Taky je to hlavně pokračování legendárního hororu "chata", nebo taky "duch lesa", v originále "Evil Dead" Sam Raimi a v hlavní roli Bruce Campbell. Znalci ví.

• 29.1.2018  23:25
    Děti úplňku (TV film) (2017)

Šokující a děsivé. Pokud na to máte sílu tak pohlédněte do očí skutečně vážné duševní nemoci.

• 18.12.2017  00:10

Sranda jak tu někteří o filmu hovoří jako vláčné a zoufale průhledné vyprávěnce. To už je skoro nenávist, nebo pocit zrady..! No, tak můj názor je pozitívní. Film se mi moc líbil (nevěřil jsem že na takovou klasiku jakou původní film je, bude někdo schopný smysluplně navázat) a zvlášť to, jak si tvůrci poradili s vývojem příběhu a rozvinutím původního světa. Budoucnost posunutá o dalších třicet let je povědomá a logická. Krásné, temné, atmosférické i emotívní.

• 17.12.2017  23:29

Původní Twin Peaks je pro mě velmi srdeční záležitost. Seriál pokračuje. Malý zázrak po těch dlouhých letech. Ale povedlo se fakt obdivuhodně navázat na původní seriál a propojit ho s novými díly se spoustou nových otázek a bizarností. Agent Dale cooper je stále skvělý, i jeho alter ega. Je vidět že seriál natáčeli stejní tvůrci kteří se posunuli k současnosti. :-)

• 17.9.2017  16:36
    Grimsby (2016)

Strašlivě tupé, ale hvězdička navíc za naprosto přepálené fekál/sperm. scény které jistě v žádné podobné komedii neuvidíte. Vtipy naprosto přes čáru, ale musel jsem se nad tou absurditou chechtat. Film jen pro nejotrlejší.

• 1.2.2017  00:42

Ve své době to musel být hit. Skvělá hudba, humor ,cool herci ,dobrodružství. Teď po letech z toho cítím opravdu poctivý osmdesátkový feeling. Pořád se mi to líbí.

• 16.8.2016  13:40
    Saturday Night Live (TV pořad) (1975)

Nekonečná studnice humoru. Mnoho slavných a známých herců si zahrálo v S.N.L. a některé scénky jsou legendární! Existuje i jako Youtube kanál.

• 14.7.2016  21:52
    Beer Story (amatérský film) (2005)

Ano, amatérské video. První film Martina Pohla. Viz MoRTy.

• 9.5.2016  23:02

Roku 1975 byl, natočen film: Bojovali za vlast. Dnes v květnu 2016 mohu popsat pocity z tohoto filmu. Dramatické a surové dílo, natočené scény jsou opravdové (výbuchy, pohyb tanků, nálety a exploze) a natočené filovou kamerou. Zajímavé jsou i scény ve kterých vojáci mluví a jednají. Zajímavé dílo v pohledu na válku a hrdiny. Také je film totálně pro Sovětský ale to je částečně důvod proč je tak vyjímečný.

• 26.2.2016  16:04

Čekal jsem velký propadák ale byl jsem celkem příjemně překvapen. Samozdřejmě je ve filmu hromada trapností chtěných i nechtěných ale celkem slušná Griswoldovská zábava. Některé vtipy stály opravdu za to!

• 29.1.2016  14:29
    Triangle (2009)

Film který si můžete pouštět pořád dokola, ne ani tak proto že je to taková zábava, ale prostě to tak dává smysl. :-) No fakt.

• 26.1.2016  23:58
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl. Naprosto fantastické!

• 26.1.2016  23:48
    The Battery (2012)

Nezávislý horor natočený s minimem prostředků, ale celkově zajímavý a hlavně originální. Trochu jiný zombie film.

• 31.12.2015  20:49

Špičková filmová zábava (pokud vidíte ve velkém kině). Opravdu není tomuhle filmu moc co vytknout. Naprostá esence hvězdných válek a dokonce i 3D které poslední dobou nemám příliš v lásce tomuhle filmu sedne a přidává na kvalitě.

• 10.2.2015  14:21

Pravděpodobně jeden z nejhorších filmů který jsem měl možnost vidět. Od mého hodnocení ODPAD ho zachraňuje nechtěný humor daný celkovou blbostí, hereckými kvalitami a také sexizmus nejhrubšího zrna což působí opravdu vtipně. Už samotný název je boží. Prostě ultra debilní až vtipný film. Současné hodnocení 59% je naprosto neopodstatněné. Chápu že vidět se simultáním komentářem na festivalu otrlého diváka to musel být skvělý zážitek, ale film patrně dostal hodnocení za něco jiného než představuje.

• 28.1.2015  23:43

Skvělé! S neskutečnou lehkostí natočený velice cool film, příručka psychologie pro mladé (myšleno naprosto vážně) a světe div se, film z roku 1986. Tenhle film se mi tedy naprosto trefil do vkusu, asi proto že byl určen cca mému ročníku a mému pohledu na svět. Chytré, velmi zábavné - viděno leden 2015!

• 20.11.2014  14:50
    CoMyJenVíme!? (2004)

Film který se vás snaží vmanipulovat do nesmyslných teorií a který se lacinými triky pokouší naroubovat na sebe vědu a víru a všeliaké neslučitelné teorie a potom to vše nějak smířlivě zakončit. Pro mne je tohle příklad velmi znepokojující manipulace! Doporučuji přečíst kvalitní komentář od uživatele Subjektiv.

• 14.10.2014  14:25
    Hellphone (2007)

Podle názvu a přebalu to asi hodně lidí odsoudí. Kupodivu je to však solidní a vtipné, navíc žádný odpornosti - i ty horror pasáže jsou tak decentně podané. Prostě fajnově udělaná teenage horor komedie ať to zní jakkoliv. (3+)

• 13.10.2014  13:13

Dnes už si může natočit film kdejaká Yuzna...

• 24.9.2014  00:31
    Malevil (1981)

Znovu jsem se na film podíval asi po dvou letech (mezi tím pravidelně poslouchám předlohu od Merleho - načtenou knihu Malevil), tak si myslím že mohu téma celkem objektívně posoudit. Nejvíc mne na filmu mrzí naprosté předělání / zprznění děje a celkově smyslu oproti knižní předloze. Vše vypadá totiž jako kdyby se režisér řídil pouze rozpočtem a tím co se dá na plátně realizovat namísto duchem knihy a románovou předlohou. Mnoho věcí se ve filmu děje naprosto jinak a k velké smůle to bohužel působí plytce a nesmyslně, závěr filmu pak vyloženě vyzní jako plácnutí do vody. Téma je změněno tak zásadně že by se tento film měl jmenovat jinak, protože Merleho Malevil je dílo nesrovnatelně hodnotnější než tento film. Ve filmu se alespoň podařilo zpracovat úvod knihy a částečně i atmosféru a exteriéry zničené krajiny...

• 4.9.2014  12:58

Velkolepá nadupaná zábava i pro otřelého fanouška Sci-Fi. Film má zajímavou zápletku která nepůsobí hloupě a k příběhu sedí. Cruise byl ve své roli uvěřitelný a sympatický, stajně tak Emily Blunt, také Bill Paxton je tu vtipný a v celém filmu najdete překvapivě hodně humoru. Zajímavě byl také udělaný ohromně rychlý pohyb a celkově chování mimozemšťanů. 90%

• 13.5.2014  23:49

Dal bych tři a půl bodu. Zkrátka docela dost dobré, alespoň pro fanouška žánru. Ve filmu je pár poměrně neotřelých překvapení a celkově působí tak nějak svěže, jestli se tak dá říct u takového typu filmu. Jako by někdo opět vymýšlel nové pojetí hororu. Snad za to také může Thaiská produkce a zasazení. Dobrý, jinak pojatý (i když již viděný) nápad. Kvalitka*

• 22.4.2014  23:25
    Temný případ (TV seriál) (2014)

V tomhle případě nechci nic řešit. Pro mně je tenhle seriál opravdová špička. True Detective se vyrovná a nebo nejspíš předčí ty nejlepší detektívní filmy které znám. Navíc tomu svědčí skvělý TV formát který se nemusí zaobírat délkou, nebo zkracováním. HBO táhne a prezentuje TV formát jako opravdu ideální alternatívu k hollywood. velkofilmům svázaným tendenčnímy postupy. Temné a syrové jako prase a zůstane asi dlouho v paměti brnkat na mojí strunu...

• 5.12.2013  23:32

Překvapivě inteligentní teenage komedie. Parádní Emma Stone.

• 1.12.2013  18:13
    Spojení (1989)

Atmosferický a zajímavý mix sci-fi psychologického filmu a hororu. Znovu jsem si uvědomil jak moc a proč mám rád Christophera Walkena, který tu hraje opravdu výrazně. Když se vám film trefí do noty tak třeba zjistíte že to drží pohromadě a oceníte skvělou atmosféru včetně hudby, zajímavých scén a záběrů kamery. Pro mně fungující - Perfektní návrat do začátku devadesátých.

• 1.12.2013  17:44

Neskutečně EMO zážitek. Na tomto filmu jsem si uvědomil jak už jsem asi cinický a mimo kategorii. Film je poměrně ucházející sci fi na které se dá koukat, ale v mnoha ohledech je hloupý a hlavně je opravdu cílený na teen EMO publikum, takže vám ostatním nejspíš bude připadat směšný když hraje na tuto strunu. Hrdina je opravdu nesympatický a chová se pitomě ale to k tomu asi patří.

• 10.11.2013  21:35
    Odyssea (TV seriál) (1992)

Musím dát maximum. Vím že to možná není objetktívní, ale tohle je jeden ze seriálů mého dětství, který doufám nikdy nezapomenu a který formoval mojí fantazii. Ve své době jsem kvůli tomu o víkendech brzy ráno vstával, hltal každý díl a bylo to pro mně hodně osobní. Dodnes miluji příběhy s dětskými hrdiny a příběhy které mají takhle specifický pohled na svět. Když si dnes odmyslíte televizní triky a zpracování roku 92 a soustředíte se na příběh, tak je to pořád docela síla, hmm?! (pro lidi kteří nikdy úplně nevyrostou a nezciničtí)

• 25.9.2013  18:39
    Podfukáři (2013)

Tento film je jednoduše ´Bull shit´! Divák se zde má obdivovat úchvatných triků hlavních hrdinů, které by ovšem ve skutečnosti nikdy nebylo možné provést, nicméně na plátně za běhu (a vypnutém mozku) to vypadá jako hračka. Celý film stojí na tom, že si divák zřejmě na začátku vybere právě onu kartu, kterou vám potom mistr iluzionista předloží, a poté se již s otevřenými ústy máte vézt na vlně jejich geniality a věřit všemu co vidíte, třeba i tomu, co je naroubované CGI efekty. Štvala mně také otravná hudba, která má podtrhovat genialitu čtyř skvělých iluzionistů. Nemluvím o WTF grand finále ani o vyvrcholení příběhu. Pokud někoho zajímá téma tohoto filmu, tak jeden mnohem zajímavější film natočil Christopher Nolan.

• 27.6.2013  12:07
    Vegas Baby (2006)

Komedie která opravdu není vtipná. Vše je zoufale předvídatelné a tak nějak plytké. Dokoukáno jen s přemáháním.

<< předchozí 1 2