Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (5 241)

Promlčeno (2022)

Tenhle film mě velice lákal a doufal jsem že to bude pecka, jelikož podle traileru to vypadalo velice dobře. Realita je bohužel jiná. Rozhodně to není špatný film, Roden je naprosto vynikající a moc se mi líbila i Cibulková. Jelikož Roden téměř nesleze z plátna / obrazovky, tak je to fakt super. Jenže tu totálně chybí napětí, prostě nula. K tomu naprosto příšerná moderátorka Českého rozhlasu a dost špatní policajti. Těch nepřesností a hloupostí tam bylo prostě moc. Když už se tvůrci pustili do rozboru trestního řízení, tak si o tom měli něco přečíst. Fakt mě pobavila hláška: Chci tam motorizovanou pohotovostní jednotku na zákrok 😂 Pánové tvůrci, je to PMJ tedy pohotovostní motorizovaná jednotka. Asi posledním hřebíčkem do rakve pak byl herečký "koncert" velké hvězdy (jak bývá prezentována v médiích) Evy Decastelo, která fakt neumí zahrát ani recepční 🙈 Závěr je taky takový rozporuplný. Vyznělo to tak, že Rodenovi vlastně nešlo o nic jiného než o prachy, to mě poněkud zklamalo. Je to škoda, protože nápad to nebyl vůbec špatný.

Bullet Train (2022)

Tak tohle byla naprostá paráda. Jako by Quentin Tarantino natočil akční nářez. Perfektní dialogy, hlášky kam se podíváš, propracované postavy a super akce. Pitt naprosto perfektní, stejně tak Johnson a vlastně se nedá nikomu nic vytknout. Film který baví od začátku do konce. Za mě akční film roku.

Predátor: Kořist (2022)

Na nového Predatora jsem se moooc těšil a jsem z něj na rozpacích. Zasazení do 18. století se nabízelo, s odkazem na druhého Predatora, to by bylo v pohodě. Samotný Predator je super, drsňák, který se učí lovit na nové planetě, to byla fakt pecka. K tomu výborná kamera a hudba. To, že se Predator nechá zabít dost debilně bych ještě zkousnul, ale těžce jsem nedával příběh indiánů a zejména mě totálně vytáčela nesympatická, arogantní a hrozná Amber. Nechápu proč se musejí do filmů stále cpát ženské hrdinky, které na to nemají a celý film tím kazí. Shodou okolností jsem se o víkendu díval na Mannova Posledního mohykána a přesně takhle bych si představoval indiány, kteří si to rozdají s Predatorem nebo jak tu již někdo napsal, obsadit Jasona Momou. To by pak byla pecka. Takhle je to pro mě zklamání, bohužel.

plakát

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Už nějaký pátek jsme neviděli žádný celovečerní Star Wars film, ale seriálů je tu hafo. Mandalorian byl super, Obi-Wan mě nenadchnul, ale to co předvedli tvůrci Boba Fett, to už je snad až moc. Nebo spíš málo. Těžká nuda, k tomu natočená bez špetky svěžesti a naprosto strašné triky. Nebýt toho, že se vrátil Mandalorian, tak bych dal snad i horší hodnocení, protože na tohle se pomalu, ba ani rychle, nedalo koukat. Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení tady. Považuji se za velkého fanouška Star Wars, takže dokážu hodně odpustit, ale mám i soudnost a ta mi nedovolí hodnotit lépe.

Jako v bavlnce (2020)

Tohle je opravdu mazec. Nevím jak moc scénárista a režisér čerpal z reálií, ale jestli takhle funguje soudní systém v USA, tak to potěš koště. Pike je naprosto výborná bitch a člověk ji od začátku nepřeje nic dobrýho. Uteklo to jako voda, herci moc fajn, takže za mě spokojenost.

The Gray Man (2022)

Tenhle film měl tak obrovskou reklamu, že jsem se fakt nemohl dočkat. Bratři Russo, Chris Evans, natáčení v Praze, prostě paráda. O to víc mě mrzí výsledek. Akce natočená moc pěkně, Praha moc fajn i když si ta tramvaj jezdila jak chtěla, ale to je fuk, jen Pražáka to prostě bije do očí. Mělo to spád, nenudil jsem se a Evans naprosto boží. Proč Teda tři hvězdy? Na to, že to má být nejdražší projekt Netflixu, tak jsou triky dost odfláknutý, kamera byla chvílemi tak zběsilá až byla příšerná a posledním hřebíčkem do rakve byl Gosling. Nechápu co na něm všichni vidí, tady svého klaďase naprosto nezvládl a vedle Evanse působí jak hadrový panák. Škoda. PS: Nevěděl jsem, že v Baku mají taky sochu Žižky 😁

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022)

Čtvrtý Thor byl pro mě poněkud zklamání, zvlášť ve srovnání s vynikajícím Ragnarokem. Sice to bylo vizuálně super, akce pěkná a příběh taky nebyl zlý, ale. Thor si ze sebe dělal vždy srandu, ale tentokrát mi to přišlo až moc. Chvílemi jsem si říkal, že to hraničí až s trapností. Vztah s Jane byl taky trochu moc ale neštval mě tak, jak ty uřvaný kozy nebo co to bylo. Problém jsem viděl i v tom, že Waititi nedokázal jemný přechod mezi srandou a vážností. Občas to bylo jak když divák dostane facku. Co bylo ale pro mě až moc a co mě u Disneyho a vůbec celkově u současné kinematografie neskutečně sere, je to zalíbení se všem pohlavím. Takže Valkýra je na holky, modrej drolící se hláškař se tře s jiným drolícím se Dwaynem, který má knír jak německý pornoherec ze sedmdesátek. Tohle mě už opravdu vytočilo a přišlo mi to nechutný, rozhodně ne vtipný. Doufám že se Disney i Waititi podrbou na hlavě a příště to bude lepší. Ale ať jen nekritizuji, Thor je prostě sympaťák a můj nejoblíbenější Avenger, Bale jako záporák nemá chybu, krom poslední scény kdy byl vlastně Thorem přemluven aby neničil svět, což mi připomnělo trapné zakončení Wonder Woman 2. A třešničkou na dortu byl Crowe, který si to evidentně užil a vykouzlil tak strašný přízvuk až to bylo geniální. Takže za mě, slabší Marvel, ale rozhodně nemůžu dát 3* protože tak slabé hodnocení si film zase nezaslouží.

Born a Champion (2021)

Tohle se podle mě moc nepovedlo. Ohrané klišé z osmdesátek by tolik nevadilo, ale film je utahaný, nudný a zápasy nemají žádnou šťávu.

Vymazaný kluk (2018)

Chápu, že pro pastora a pobožného člověka musí být šok, když zjistí, že jeho syn je gay. Ale modlitby tady fakt nepomůžou. A rádoby léčebna už vůbec ne. Každý jsme nějaký a s tím se musí ostatní smířit. Film je to zajímavý, ale poněkud nudí a mě se osobně zvedal žaludek z toho, jak je náboženství omezené.

Stíny války (2018)

Opravdu hodně špatný akční snímek s děsně nesympatickými herci. Krom Fichtnera, ale ten se tam moc neohřál.