Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (5 031)

Poslední žoldák (2021)

Jean-Claude v šedesáti ukazuje, že na to ještě pořád má. Sice bylo v pár scénách vidět, jak za něj zaskakuje kaskadér, což je při soubojích smutný, na druhou stranu, jsou tu pojišťovny a nikdo nechce, aby se hlavní hvězdě něco stalo. On ani ten příběh nebyl zas tak hroznej. Ale děs byli herci okolo. To co předváděli nebylo už místy ani vtipný, jako spíš trapný. Škoda, mohl to být van Dammův pěknej comback

Sametoví vrazi (2005)

Pamatuji si, že jsem na nich byl kdysi v kině. I po letech film neztrácí a čím je člověk starší, tím lépe vidí souvislosti. Ano, devadesátky byly v ČR opravdu divokej východ. Když k tomu připočítáme Berdychovce a Mrázka, tak člověk musí uznat, že kriminálka měla co dělat, a to bez dnes dostupných prostředků. Pokud jde o film, tak není téměř co vytknout, až na jednu věc a to je výprava. Děj se odehrává na začátku devadesátek a najednou vidíte jezdit lidi v Passatech z roku 2002 nebo Fábiích, které se vyráběly až v roce 1999. A nejsem si úplně jistý, ale jedna scéna se odehrávala v garážích OC Smíchov, které také v té době nestálo.

Výbušnej koktejl (2021)

Tak nevím, byla to ženská variace na Johna Wicka nebo parodie na zabijáky v ženském podání? Tak jako tak, bylo to hodně zvláštní, ale spíš nepříjemným způsobem. Akce nebyla sice špatná, ale nebylo jí zas tak moc a hlavní hrdinka by v případě herectví měla raději zůstat u Nebuly nebo jak se jmenovala, protože její výkon je jak ženská verze Chucka Norrise.

plakát

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Dvojka je trochu zklamání a to hlavně díky Salme. Strhává na sebe pozornost, ale její výstupy často přesahují hranici trapnosti. Postuchovani mezi Reynoldsem a Jacksonem ustoupilo do pozadí a to je škoda. Akce je opět výborná a herecké posily Grillo, Freeman a Banderas nebyly špatné, jen souboj Freemana s Reynoldsem je trochu nemistny.

Black Widow (2021)

Sólovka Black Widow nebyla vůbec špatná. Sice ten závěrečný pád Rudé komnaty byl i na Marvel trochu přes čáru, ale jinak jsem se velice dobře bavil. Akce, tempo, lehký humor, prostě tak jak má marvelovka vypadat.

Válka zítřka (2021)

Spoluprací Paramountu a Amazonu vznikla hodně povedená sci-fi řežba, mixující Na hraně zítřka a Vetřelce. Asi to nikdy nebude klasika, ale je to řemeslně velice dobré, svižné, výpravné a nenudí to.

Mrazivá past (2021)

Slušný ledový thriller, nic náročného na přemýšlení, pěkně natočené. Stačí ale vidět jednou

Upgrade (2018)

Nebylo to špatné, jen mi to trochu připomnělo Venoma a hlavní hrdina mi nebyl dvakrát sympatický.

Daylight's End (2016)

Opravdu mě mrzí, že Johnny Strong se ve filmech neobjevuje častěji. Ideální typ na drsňáka a akce mu není cizí. Tenhle béčkový horor mě mile překvapil. Je to trochu kombinace Já, legendy a 28 týdnů poté, ale proč ne. Je to slušně natočené, má to spád. Přidat ke Strongovi a Henriksenovi pár zvučnějších a jmen a byla by to paráda.

Infinite (2021)

Jsou dva druhy akčních sci-fi. Jedny točí Christopher Nolan a druhý jsou pak např. Nekonečný nebo Old Guard. No dobře, pak jsou ještě třetí a to jsou děsný sračky. Fuqua se podle mého snažil trochu dotáhnout na Nolana, ale nevyšlo mu to. Akce byla fajn natočená, teda ten závěr byl extrémně moc, ale proč ne, když víte, že se narodíte znovu. Fuqua vlastně nikdy nenatočil něco, kde by byla akce od začátku do konce, on navnadí, pak pomalu vypráví a před koncem dostanete nálož. Je to prostě jeho standard a držel se ho tentokrát. Celkově za mě 60%, trochu mě překvapuje to nízké hodnocení tady, ale vzhledem k tomu, že dnes je v módě být hater a vše kritizovat, a sám si ani nezavázat tkaničku u boty, tak se vlastně až tak nedivím.