Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor

Recenze (5 557)

plakát

Zrodila se hvězda (2018) 

Není to sice můj šálek kávy, ale musím uznat, ze to byl moc pěkný film. Hlavně Cooper byl skvělý a vlastně i Lady Gaga. Uteklo to celkem rychle a nenapadá mě na co si stěžovat.

plakát

Gran Turismo (2023) 

Natočené je to opravdu pěkně, závody jsou super, vizuální stránka je fakt moc pěkná. Bohužel vizuál není všechno. Je potřeba také trochu toho herectví a to zde zajištuje pouze Harbour. Ostatní jsou jen slamění panáci. Osobně mi nejvíce vadil hlavní hrdina, což je špatně. Při castingu měli dát větší důraz na sympatie. Asi se raději znovu podívám na Le Mans 66.

plakát

Temný případ - Noční krajina (2024) (série) 

Myslel jsem, že horší než třetí série to být nemůže. A ono ejhle. Tady je opravdu všechno špatně. Herci příšerní, příběh tragický a vyprávění naprosto děsné bez trochy zajímavosti. Jen díky sněhu, který zrovna moc nemusím, dávám 1 hvězdu. Na Aljašce evidentně hulí lepší matroš.

plakát

Válka policajtů (2024) 

Byl jsem velký skeptik, ale musím uznat, že se našim východním sousedům tahle drsná krimi fakt povedla. Sice by neuškodilo film trochu zkrátit a občas jim tam vyskočila nějaká dobová nesrovnalost, ale celkově velice dobré. Závěr pak otevřel možnost pokračování a doufám, že to tak i bude.

plakát

Bratři (2023) 

Byť jsem se tomu vnitřně bránil, nakonec jsem se na Bratry podíval. Zvědavost prostě zvítězila. Co na to říct. Není to špatně natočené, zvlášť druhá polovina filmu je slušná. Po technické stránce bych tomu nevyčetl nic. Ale ptám se. Proč tenhle film vlastně vznikl? O bratrech Mašínech jsem si toho přečetl poměrně dost a tedy mě zajímalo, jak bude vyobrazen ten jejich boj proti systému, A k mému údivu jsem se žádného odboje nedočkal. Nebo snad někdo považuje za odboj, únos taxikáře, vraždu dvou policajtů a jednoho zaměstnance pošty nebo krádež výplat pracujícím lidem? Já teda ne. Takže odbojáři nebyli, jen si to mysleli nebo dnes lidé chtějí, abychom si to mysleli. Byli to vrazi a zloději, co si za odcizené peníze koupili motorky a pak se prostříleli na západ. Hmmm. Vyloženě vzor.  V Čechách se bohužel vracíme stále k minulosti a oslavujeme ty, kteří by neměli být oslavováni. A na některé zapomínáme. Shodou okolností jsem tento víkend viděl Jeden život s Anthony Hopkinsem o muži, který zachránil skoro 700 československých dětí před fašisty. Natočili to Angličani. Ptám se, proč ne my? Proč se netočí u nás takové filmy? Vsadím se, že lidí, jako byl Winton bylo víc. Proč si je nepřipomínat a nevykašlat se na propagaci vrahů? Za chvíli se začnou točit filmy o českých masových vrazích a bude se tvrdit, že tím zabíjením vlastně bojovali proti komunismu. Bravo. A pak se divíme, že je česká kinematografie na dně.

plakát

Vicky Cristina Barcelona (2008) 

Allen vždy dokáže nalákat všemožné hvězdy do svých filmů. Chápu, každá herečka a každý herec si chce odškrtnout Allena na seznamu herců, se kterými spolupracoval. Já bohužel nejsem Allenův fanoušek, ale na druhou stranu nikdy neodmítnu film, který mi byl doporučen. Tentokrát mě to ale fakt nebavilo. Zbytečně natažené, docela předvídatelné, ale taky občas vtipné. Největší zážitek jsem měl z Penélope Cruz. S Bardemem jim to fakt šlo jak po másle a zejména ona byla výborná. Což už se nedá říct o Johansson a Hall, které mi přišly celý film nemastné neslané. Ale zase je fakt, že neměly co hrát.

plakát

Jeden život (2023) 

Moc pěkný snímek, který je především hereckým koncertem sira Hopkinse. Je velká škoda, že se režie neujal někdo lepší a nezdůraznil tak dramatičnost událostí. Co mě však mrzelo ještě víc, že tenhle film nenatočil český režisér. Proč se čekalo tak dlouho, než byl příběh Nicholase Wintona zfilmován? Každopádně díky i za toto ztvárnění.

plakát

Argylle: Tajný agent (2024) 

Dlouho jsem neměl rozporuplnější pocity z filmu jako v případě Argyllea. Moc jsem se na film těšil, Vaughn je pro mě super režisér a představa Cavilla a Ceny v jednom akčním filmu byla více než lákavá. Ve finále to byl trochu podvod na diváka, protože tihle dva se na plátně moc neohřáli. Cena vlastně skoro vůbec. Pozornost tak padla na dvojici Howard Rockwell a za mě to byla velice špatná volba herců. To, že ani jednoho z nich nemusím je vedlejší, ale chemie mezi nimi prostě nefunguje. Rockwellovi šla aspoň akce, ale Howard byla příšerná a až nechutná skoro celý film. Prostě jak byste koukali na Shrekovu Fionu, zvlášť ve druhé polovině filmu. A v tom je asi největší průšvih. Délka filmu a ač je první polovina celkem svižná, vtipná i zajímavá, druhá polovina ztrácí dech a přechází ze zajímavého na hodně divné. Některé scény, byly prostě přes čáru a být jsem u Vaughna zvyklý na ledacos a jeho styl se mi líbí, tak tady totálně ujel. Dalo by se říct, že film je jeden velký výkyv. Nahoru a dolu a to ve všem, včetně akce a humoru. Zkrátit a vyměnit ústřední dvojici a bylo by to super, protože jak Cavill se Cenou, tak O’Hara s Cranstonem jsou prostě super a svoje role si evidentně užili. Každopádně zážitek ze 4DX v Cinema city byl super.

plakát

Strach z hlubin (2023) odpad!

To bylo tak příšerný, že to nešlo dokoukat. To jako byli fakt herci?

plakát

Dej si pohov, mladej! (2022) 

Příjemná komedie, která sice není moc vtipná, ale neurazí. Možná kdyby hlavní hrdina byl větší sympaťák, tak by to bylo lepší.