Popravčí (2005)

Simon Aeby posadil film do hodně nádherného prostředí - jak opuštěný dům kata, tak středověký hrad. A herecký výkon Stevena Berkoffa byl solidní. Nicméně příběh nebyl zase úplně perfektní. A po pravdě, bylo zde (kromě odsekávání hlav) něco, co vás oslnilo. Takový průměr. 5/10

Poslední kat (2005)

Výkon Timothyho Spalla byl velmi pozoruhodný. Moc se mi líbilo, jak ve své roli během vykonávání své práce neprojevil žádné emoce. A i příběh je hodně zajímavý. Nádherně poukazuje na tu dobu, kdy ze začátku je všemi oblíbený pro to, co dělal. A pak se stal nepohodlným, začali ho nesnášet a div by ho nezabili. O popravě kamaráda ani nemluvě, skvěle propracovaná atmosféra.

Prime (2005)

Tohle je tak úžasný film se zamotanými vztahy. Já jsem se rozhovorů Rafi (Uma Thurman) a Lisy (Meryl Streep) nemohl nabažit. Skvěle jsem se bavil po celou dobu.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Jeden první z filmů české kinematografie, který se mi líbil. Musím vyzdvihnout herecké výkony Ivana Trojana, ale také jeho rodičů - Miroslava Krobota a Niny Divišové. Název úplně sedí, protože některé situace byly tak zvláštní a směšné, až jsem se fakt vážně bavil.

Pýcha a předsudek (2005)

Začátek filmu je zbytečně moc natažený, ale jinak je to nádherné převedení knihy do filmu. Nádherný příběh o lásce, které není přáno. Období, kdy ještě rodiče určovali sňatky... a celé to bylo hodně zajímavé. K tomu s Keira Knightley v hlavní roli. A docela hodně se mi líbila i kamera. A k prostředí nemám žádné námitky.

Revolver (2005)

Hodně se mi líbil herecký výkon Raye Liotta, ale ani ten to nezachránil. A zbytečně to bylo moc komplikovaný a člověk se v tom mohl ztratit...

Roboti (2005)

Ze začátku jsem měl pocit, že to bude obyčejný animák. A asi až do poloviny filmu mě to o tom i dost přesvědčovalo. Nakonec se to ale parádně rozjelo a nabralo to grády. Hlavně 2. část přidala na neotřelém a skvělém humoru, kdy jsem se vážně popadal za břicho. Na to, že je to jeden z těch starších kousků, tak mě se líbí. Pořád vyjde líp, než několik kreslených filmů ze současnosti.

Říše vlků (2005)

Trochu nechápu to, jak může mít tento film tak nízké hodnocení. Osobně si myslím, že je to hodně zajímavý, originální a skvěle vytvořený akčňák. Jean Reno mi úplně připomněl Purpurové řeky. Arly Jover podala vynikající herecký výkon. A akční scény byly podle mého názoru velmi povedené.

Sahara (2005)

Parádně rozjetý film, který rozhodně srší neotřelými vtípky. Herecké obsazení v podání Matthew McConaughey a Penélope Cruz toto dílo o nějaký ten střípek vyzdvihl. A ačkoliv scénář nebyl vždy úplně dokonalý, tak to zase tak nevadilo a filmu to moc neubralo.Tenhle film je takovým tím typickým celovečerákem pro celou rodinku.

Sametoví vrazi (2005)

Nevím, proč tomu tak je, ale stávám se stále větším cizincem české kinematografie. Z českého soudku se mi líbí stále méně a méně filmů. Tento snímek Vás hodí do nějakého kola, kdy nevíte co, kdo, proč a jak.... má to vůbec nějaký srozumitelný děj? Až zde jsem se dočetl, že snímek vlastně vychází z opravdové události - ale já v té době ještě ani nežil, tak jak si to s tím mám sakra propojit? Tímhle si u mě film výrazně pohoršil. A další bylo to strašné herecké obsazení. Dnes to jsou většina známí lidé (nevím jak dříve) a ty herecké výkony stojí za starou bačkoru. Tu 1* dávám za autonehodu (+ skvělou hudbu v této části) a vozíčkáře Michala Dlouhého