Absolvent (1967)

Tak trošku naivný príbeh o láske na druhý pohľad. Brilantnému výkonu Dustina Hoffmana sekunduje výborná Anne Bancroft, pri ktorej ma mrzí, že nedostala v druhej polovici príbehu viac priestoru. A nielen kvôli tomu, že ako MILFka je viac než obstojná. Druhá časť príbehu mi prišla až príliš rýchlo zauzlená a ešte jednoduchšie vyriešená, malo to byť komplikovanejšie a nie tak slniečkové. Každopádne veľmi nevtieravý romantický film, ktorých je málo a preto je tak vysoko umiestnený zaslúžene.

Absurdistán (2006)

Skôr ako budúcnosť mi to pripomínalo prítomnosť US & A. Tragikomicky dvíha varovný prst nad nástrahami komercializácie všetkoého okolo nás. Hodnotil by som vyššie ale s humorom mohli ešte trochu popracovať.

Ad Astra (2019)

Nie je to až taká nuda ako sľubovali tunajšie recenzie. Pitt sa neustále pohybuje, rozpráva sám so sebou, bojuje s opicami a presúva z jednej strany slnečnej sústavy na druhú. Cestovanie je až smiešne zjednodušené, z ťaživej atmosféry samoty vo vesmíre sa dalo vyťažiť oveľa viac a to jeho chovanie je prinajmenšom na zabitie.

Addamsova rodina (2019)

Veľká nuda, filmoví, ale aj seriáloví Addamsovci ma bavili oveľa viac. A pritom práve tu sa tvorcovia nemuseli držať pri zemi a vtipy tak limitovali len ich fantázia. No, asi nebola tak veľká, veď už iba na tú veľmi škaredú animáciu som si musel chvíľu zvykať. Dejovo je to suché pripomenutitie, že byť “iný”, neznamená byť zlý. No dajte scenáristom cenu za nápaditosť! V skratke - je to remake dvojky Hotelu Transylvánia a to už aj tá stála za starú...

A dost! (2013)

Naozaj milý a veľmi nekonfliktný film. Nič pre intelektuálov, či milovníkov komplikovanosti, ale inak dobrá voľba na pohodový sobotný večer.

Agent bez minulosti (2002)

Taký priemer. Tie bitky boli hrozne zostrihané a zrýchľované scény boli smiešne.

Air: Zrození legendy (2023)

Celovečerná reklama na Nike. Converse a Adidas sú korporáti, len práve oni sú tá rodinná firma, ktorej záleží na svojich klientoch a nemajú toľko peňazí, aby si mohli dovoliť najväčšie hviezdy. Všetka česť tvorcom, že z toho námetu dokazali vytvoriť film, keďže celý dej by sa dal zhrnúť do jednej vety. Dobrý film, herci, hudba? Áno. Zaujímavý a znovupozerateľný film? Ani omylom.

Akce nemluvně (2006)

Starne ten človek vôbec? Akcia slušná, humor infantilný - proste ako za starých čias. Film sa nesie vo výchovnom duchu pre mládež, ale to čo s tým dieťaťom stvárajú bolo niekedy veľa aj na mňa. Takéto niečo sa môže robiť iba v Hong Kongu. Hviezdička dole za dlhú stopáž, film v strede totiž trochu nudí.

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

Celkom dobrá časť bez nejakej gradácie. Všetko sa to udeje iba pomimo Scullyovej psychyckého rozpoloženia zo straty syna. Jedna, alebo druhá dejová línia je tam trochu navyše.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

Nemám rád srandovné časti Akty X, ani časti, kde doslovne ukážu komplet príšeru. A pozor na záver. Ja som si napríklad ani nevšimol, že už by to mal byť koniec.