Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor

Recenze (1 234)

Mrazivá past (2021)

Napínavý dobrodružno-akčný film, akoby natočnený v polovici 90-tych rokov, čo kvitujem. Asi každý videl dokument o kamionistoch na Alijaške na Discovery  a tu v rozmedzí dvoch hodín postretne hrdinov každý jeden možný problém, aký len v týchto končinách existuje, plus do toho im pohyb sťažuje bohatá nadnárodná firma. Plus nasraný Neeson a po dlhšej dobe Fishbourne a mám ľahko nadpriemerný film, ktorý si rád kedykoľvek pozriem v telke.

plakát

Poslední z carů (2019) (TV seriál)

Vizuálna pomôcka pre hodiny dejepisu. Hrozná pripomienka, ako totálna neschopnosť jedného vladára vytvorila ideálne podmienky pre rakovinu zvanú boľševizmus. Aj napriek tej jeho neschopnosti a ešte horšej manželke Alexandre, ktorú by som popravil už v druhej časti, je seriál/dokument urobený tak, že nakoniec mi bolo tých detí ľúto.

Králové videa (2020)

Dokument od fanúšikov pre fanúšikov, nič viac. Ocenia to tým pádom ľudia, ktorí  to zažili, ale pre ostatných tam nie je pridaná hodnota. Mňa doba rýchlodabingu pre môj vek iba len tak "lízol" záver, ale tiež som si rád zaspomínal spolu s pánmi v pokročilom veku z dokumentu, ktorých sa podarilo nájsť. Z tejto anonymity mi prišli vtipné prezývky, ktoré rychlodabéry dostali ako "šeptal", či "vŕískal" a pod. Najviac ma dostal dabér, ktorý nevedel po anglicky a predsa prekládal filmy. Ale ako potvrdili všetci zúčastnení, našťastie je tá doba už preč.

plakát

Kdo mi jde po krku (2021)

Také pohodové béčko, kde som každú chvíľu čakal, že sa vynorí Stallone v postroji a vykynoží dvojicu neschopných zabijákov. Problém nastáva, keď si uvedomíte, akí tvorcovia a herci sa v tom zišli a zistíte, že to je mrhanie talentu a začnete ho brať vážne. Smiešne digitálny oheň ohrozuje Angelinu, ktorá potrebuje zachrániť chlapca... A ten ich McGyverovský trik na konci je neuveriteľná blbosť.

plakát

Saints & Strangers (2015) (TV film)

Zbytočne prepálená stopáž v inak vernom historickom filme. O hodinu skrátiť a pridal by som jednu hviezdičku. Skoro akoby sa National Geographic nevedel rozhodnúť, či chce dokument, alebo hollywoodsky veľkofilm o prvých osadníkoch v Amerike. Výprava pekná, herci, ktorých je tu ako maku zas toľko hrať nemusia, ale hodí sa tu každý. Viem si predstaviť v tomto štýle aj ďalšie historické udalosti.

Godzilla vs. Kong (2021)

Triky super, bitky možno až príliš obratné na takýchto veľkých titanov, ale čo sa naozaj veľmi nepodarilo je zakomponovanie ľudí do deja. Sú absolútne nedôležití a každá scénka s nimi je zbytočná, keďže len odďaľujú od toho najdôležitejšieho. Tomu sa povie scenaristická nemohucnosť, čo zarazí najmä po výbornej druhej časti, kde ľudia tvoria dôležitú súčasť deja.

Otec (2020)

Musím aj ja priniesť trochu dreva do lesa a napísať, že z fantastického Hopkinsa som mal chvíľu strach, že to nehrá. Zaslúžený Oscar, ale aj Olivia Colman mu zdatne sekundovala. Veľmi ťažký film a ešte ťažší, ked si divák uvedomí, že celý film je z pohľadu človeka postihnutého touto strašnou, ale v rôznych stupňoch až príliš častou chorobou.

Mortal Kombat (2021)

Keby takýto dej bol na ps hre, tak by som bol nadmieru spokojný... Ale pri filme je to už horšie. Začiatok a záver ešte ušli, ale ten tréning v jaskyni to bolo čisté utrpenie sledovať. Kde zmizla výprava? Charizmatickí herci ako Tagawa s Lambertom, ktorým veríte, že sú oveľa mocnejší než všetci okolo už len z jediného pohľadu? Goro, z ktorého šiel strach, aj napriek absencii CGI? Pokiaľ na pľaci nebol Hirojuki Sanada, či Joe Taslim v úlohách Scorpiona, resp Sub Zera, tak to bola často nuda. Hviezdičky sú za fatality a predsa len túžba po ďalšej časti.

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

Za odvahu vlepiť súčasnému publiku čiernobiely sitcom dávam pochvalu... A smejem sa z toho ako to väčšinu rozčúlilo. Bolo zaujimavé sledovať vodiace stopy k niečomu väčšiemu, alebo rozumej - klasickému Marvelu, kde nikto nemôže zomrieť a ak, tak len akože. Polhodinové časti zbehli rýchlo, časti sa neopakujú a záverečná bitka aspoň nevyzerala ako totálny digibordel.

Síla života (2014)

Surovosť je slovo, ktoré naozaj vystihuje podstatu filmu. Všetko je tu tak bezútešné, že sám z toho mám depku. Najhoršie je, že čím ďalej na Západ, tým sa tá drsnosť zvyšuje, takže žiadne nálety ponad nekonečné prérie tu nie su a aj všetky scény zaberajú čo najmenej priestoru okolo zámerne, aby tú bezútešnosť ešte podčiarkli.