• Pohádka

Policie Modrava (2011) (seriál)

Docela dobré zápletky, někdy lehce prokouknutelné, ale jinak pohodovka. Herci jsou také neokoukaní, občas mám problém s tím, že hodně českých herců hraje ve více detektivkách či seriálech na různých stanicích a já se pak ztrácím a nevím, v kterém filmu jsem. Jo ale nádherná je ta Šumava, to se povedlo moc.

Kapitán Exner - Denár v dívčí dlani – 1. část (2017) (epizoda)

Mě se to líbí a to že to má dva díly mě alespoň zaměstnává můj mozek něčím jiným než klasickými starostmi. Mám čas popřemýšlet a zároveň se těšit, jak to dopadne. Ten dabing paní Šeredové je šílený, to se moc nepovedlo. Mám ráda takové ty klasické české detektivky, ale Jiří Vala jako kapitán Exner byl takový energičtější.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Výpravný historický film, který se od legendy ani moc neodklání, což je fajn. Na druhou stranu jsem čekala více prožitků - to utrpení otroků, soucítění s nimi apod. - to mi tam chybělo. Přišlo mi to trošku "jalové", dalo by se to víc prožít a prohloubit. Jinak docela dobrý, odpočinkový film. Shrnula bych to asi slovy: Neurazí, nenadchne.

Vlk z Wall Street (2013)

Docela dlouhý film a místy jsem doufala, že rozhovor už bude končit. Ohledně sexuálních scén jsem si myslela, že budou ještě pikantnější a bude jich i více, když jsem si četla komentáře ostatních. Styl života i konec mě ani moc nepřekvapil, tihle zbohatlíci jsou zvrhlí a myslí si, že mohou vše, protože na to mají. Takže strmý pád se dá lehce předpokládat, zvláště, když je to nelegální a jsou v tom drogy. Alespoň v Americe to snad ještě funguje. Skutečná hodnota a podstata života jim uniká a na konci, když bilancují, je již "pozdě bycha honit " (nebo někoho jiného? :-)). Nicméně DiCaprio to zahrál moc dobře.

Interstellar (2014)

Hodně zvláštní film. Téma je zajímavé, lákavé ke zpracování a fascinující snad pro každého. Chvílemi je film dost utahaný a nezáživný a rozuzlení je takové naivní. Bude mi chvilku trvat než to vstřebám a taky nevím, zda bych se tento film podruhé pustila.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Bohužel nic moc, čekala jsem od obsazení více. Nelíbí se mi moc pan Trojan, ač ho mám docela ráda, připadá mi tak trochu mimo. Navíc je tam i "kulturní vložka" v podání Hanky Vágnerové. Ty její postřehy ohledně znamení jsou sice zajímavé, ale sype je z rukávu, aniž zná narození podezřelého. Tak trošku mimo je i Richard na vozíku. Myslím, že ten vozík je také navíc. Vypadá to jako podobnost se seriálem s Janem Potměšilem.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

mě to naopak přijde takové civilní a od české detektivky nečekám žádnou velkou akci. Líbí se mi i obsazení a dialogy jako z normálního života, nic umělého jako je to například u seriálu Vraždy v kruhu, kde jsi si slibovala mnohem víc. Samozřejmě, že pokud se do toho budu pitvat, tak vždycky něco najdu, ale to neřeším, těším se na závěrečný díl. Je to taková oddychovka po náročném víkendu.