우리 집 이야기 (2016)

Američané dostávají k 18. narozeninám auto, Severokorejci kolo. Fanoušci špatných filmů ruce pryč, protože tohle je slušně natočené drama volně inspirované skutečnými událostmi, které když už to vypadá, že bude končit, tak třicet minut před koncem nastupuje ta nejhrubší severokorejská propaganda, ve které uslyšíte věci jako „Je pravda, že tě maršál držel za ruku?“, klanění vůdcům a jejich adorace v nejrůznějších podobách. A v anglických titulcích vždy tučným písmem zvýrazněná jména vůdců! Doporučuju.

Nekoli chopyong (1986)

Jak už přede mnou trefně poznamenal soudruh Vesman, sdělení filmu je jasné. Ukázkově je to vidět i ve vyhrocené scéně, kdy se porouchá náklaďák převážející dynamit do dolů a kvůli nastupujícímu dešti hrozí jeho promoknutí. Normy je třeba plnit. Jedna rudá hvězda za idealistickou píseň věnovanou silnici a fešným policistkám řídícím provoz.

Dark Tourist (2018) (seriál)

Upřímně moc nevidím smysl existence tohoto seriálu, když existuje toto: https://www.csfd.cz/film/281758-nerikejte-me-matce/komentare/ Dark Tourist nás bere na mainstreamovější / turističtější lokace, hlavní problém ale nevidím ve výběru destinací, nýbrž v osobě Davida Farriera, který nemá charisma, není zábavný (jako třeba Karl Pilkington), naopak je otravný a místama bulvární. Nejlepší epizoda "Stány”.

U Zlaté rukavice (2019)

Film plný ošklivých postav a míst, kam by člověk nikdy nevkročil. Stereotypní, ale působivá studie alkoholem ovládaného Honky se stejnou motorikou jako Hitler v Pádu Třetí říše. Film, který vypadá jako by byl natočený v 70. letech. Skvělá atmosféra a smysl pro detail (stromečky do auta, závěsy U Zlaté rukavice).

Šprtky to chtěj taky (2019)

Ne tak sprostý a zábavný jako Superbad, nemá to tak výrazný postavy jako McLovin, ale obě dvě hlavní hrdinky jsou sympatický, studenti NORMÁLNÍ, žádný modelky; vyhýbá se to klišé, takže se Molly nikdo nesměje kvůli její nadváze a má to krásný scény, bohužel občas zabitý fekálním humorem nebo nedokončený, což mě mrzelo, protože Booksmart je mnohem ambicióznější.

Slunovrat (2019)

Jsem rád, že Ari Aster točí žánrově odlišné věci, ale nemůžu si pomoct, nejsilnější je právě v okamžicích, kdy se někdo vyrovnává se ztrátou někoho blízkého. Proto bych od něj rád viděl čistokrevné rodinné psycho drama. Úvod je síla.

Koko-di koko-da (2019)

Setup to má výbornej (ústřední hudební motiv, plakáty, trio padouchů), ale čekal bych to víc nápaditější. Chápu záměr o alegorii, ale radši bych to viděl v čistokrevnější diváčtější podobě.

Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové (2018) (seriál)

Kácení topolu, Rodman, strýc, který netleskal, severokorejské Spice Girls, masové truchlení, únos jihokorejských filmových hvězd, popravy protileteckými střelami, letím!