Sousedé (2017) (seriál) odpad!

Jinej vesmír

Ďábel (2020)

Bez duše.

Kripl kemp: Revoluce na kolečkách (2020)

Bohužel o “kripl kempu” to moc není, tudíž žádný Woodstock pro tělesně postižené se nekoná, zato se připravte na hodně politiky a hodně protestů.

Kde jsem doma (2020)

Řemeslně slušné, ale míra debilit příliš vysoká (a to jsem ještě ochoten akceptovat, že viceprezident druhé největší přepravní společnosti v zemi nemá heslo k osobnímu počítači ani k mobilu a po nastěhování se do nového bytu si nevymění zámky od dveří). Slabé 3.

Chlast (2020)

Mikkelsen pije jako Dán a Thomas Vinterberg je Pán. Mikkelsen si opět krade celý film pro sebe, takže ostatní charaktery jsou proti němu trochu nezajímavé figurky, a i když tomu ke konci trochu dochází alkoholový dech, úplný závěr to zase nakopne. Viva la Démon alkohol!

Nae ka pon nara che 2 (2012) odpad!

Bylo to jako sledovat Zemanův projev k pandemii koronaviru Aneb slovy Kamila Fily: "Neuvěřitelně pomalé tempo, zabředávání do zbytečných detailů, vyřizování osobních účtů." Akorát namísto 7 minut to mělo 63 minut a naváželo se to do USA. Citelný propad oproti kvalitě jedničky zejména z důvodu toho, že dvojka se celá odehrává v Japonsku.

내가 본 나라 (1988)

Japonský novinář Takahaši Minoru se po 40 letech vrací do KLDR, kde byl ve 30. letech svědkem utlačování japonskými okupanty, aby na vlastní oči viděl úspěchy země čučche, o kterých pochybuje... Pochybuje samozřejmě naprosto zbytečně a celý film jen uznale pokyvuje hlavou, jak dobře to soudruzi dělají. Přesně tohle jsem chtěl.

Párty Hárd (2019)

Mělo to „zaděláno“ na víc. I tak ale must-see věc, která i přes svou prvoplánovou nechutnost a přestřelený závěr pobaví. Nahláškovaný je to fest a Pavel Poulíček by měl radost. Jako půlnočka do Varů naprosto perfektní. 3,5*.

우리 집 이야기 (2016)

Američané dostávají k 18. narozeninám auto, Severokorejci kolo. Fanoušci špatných filmů ruce pryč, protože tohle je slušně natočené drama volně inspirované skutečnými událostmi, které když už to vypadá, že bude končit, tak třicet minut před koncem nastupuje ta nejhrubší severokorejská propaganda, ve které uslyšíte věci jako „Je pravda, že tě maršál držel za ruku?“, klanění vůdcům a jejich adorace v nejrůznějších podobách. A v anglických titulcích vždy tučným písmem zvýrazněná jména vůdců! Doporučuju.