Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Není to žádná seriálová bomba a určitě by mu prospělo víc se držet předlohy, jako to udělali v Game of Thrones. Nesnažit se dělat uzavřené epizody, ale víc roztáhnout děj. Máme tu však sympatickou trojicí herců a doufám, že Bridget Regan ještě někde uvidím.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Věřím, že takoví lidé, geniální a zároveň zakopaní ve světě superhrdinů, existují. TBBT je nejvtipnější sitcom, co znám, i když v páté sérií trochu ztrácí dech. Jeho humor je inteligentní, bez berliček typů zvratky, exkrementy a jiné trapnosti.

Rain Man (1988)

Hoffman je velmi sympatický autista a Cruise mu herecky zdatně sekunduje. V tomto filmu jsem si oblíbila Cruise.

Zelená míle (1999)

Nabízí se srovnání se Shawshankem, ale tento film je zase o něčem jiném. Darabont se dobře vypořádal i s mystickými prvky, u Kinga oblíbenými, zatímco Shawshank stojí nohama pevně v realitě. Doporučuji přečíst knížku, která je stejně dojemná jako film.

Přichází Satan! (1976)

Viděla jsem to poprvé jako dítě na polském nočním kině a i když s opakováním už atmosféra není taková hororová, stále tento film v rámci žánru nic nepřekonalo.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Je to paradox, že zrovna film č. 1 je podle Kinga, jehož adaptace pravidelně spadají od opadu. Darabont je génius. Toto je jeden z filmů, který je lepší než adaptace, protože King napsal jenom takovou nenáročnou jednohubku. Nicméně jeho styl vyprávění se dá ve filmu poznat.

Vetřelec ³ (1992)

Hodnocení režisérské verze, která je tentokrát delší s více změnami: Fincher není špatný režisér, takže chyba musí být ve scénáři, že jsem se nudila. Trojka se vrací se kořenům jedničky, je víc roztahaná a s delším náběhem, než vstoupí na scénu xenomorf. Nicméně postavy s potenciálem oblíbitelnosti umírají brzy a zbývají blázniví vězni, kteří těžko získají sympatie diváka. Jiná kapitola je samotný vetřelec, který tentokrát vypadá jako kostra prehistorického psa uprchlá z muzea (přestože v DC vylezl z buvola). Při detailních záběrech hlavy, které známé z jedničky, vypadá jako z jedničky, tj. úplně jinak než když ho zabírají celého.

Dexter (2006) (seriál)

Po páté sérií: Některé sezóny jsou povedenější, jiné méně povedené, ale prozatím se tvůrcům daří udržet kvalitu. Dexter na první pohled vypadá jako kladná postava, která se nebojí vzít spravedlnost do svých rukou. Ve skutečnosti však máme do činění s asociálním sobcem, kterému nejde o to, aby zločin byl potrestáný, ale aby ho potrestal ON. Sem tam dělá chyby a občas poruší svůj kodex. Věčně maří policejní vyšetřování a dává v sázku kariéru své vlastní sestry.

Poslední základna (2012) (seriál)

Po posledním dílu: Je škoda, že Last Resort uťali v půlce, protože koukatelných seriálu z vojenského prostředí není mnoho. Možná si vzali příliš velké sousto, hlavní zápletku zkomplikovali, jak jen to šlo, a pak polovinu dílů věnovali nezajímavým filosofickým diskuzím a romancím, protože čekali, že mají dost času. Největší klad seriálu vidím v hlavní postavě kapitána, který se potýká nejen s prohnilou (alternativní) vládou USA, ale i s kritikou podřízených, protože je těžké mít obrovskou moc a nezneužívat ji pro vlastní ambice. Je to seriál o těžkých rozhodnutích, kterými prochází skoro každá postava.

Zdrojový kód (2011)

S cestováním časem přicházejí paradoxy a snímku se jim dařilo vyhnout až na ten našroubovaný konec, který nadobro posunul Source Code do škatulky romantických slaďáren.