Kovbojové a vetřelci (2011)

Hlavnou nevýhodou tohto filmu je, že je príliš sterilný. Bez emócií. Ak by aj na konci zomreli všetky hlavné postavy, pravdepodobne by vám to bolo jedno. Na druhej strane je to ale zaujímavý námet. Stojí za jedno pozretie.

Bez jištění na El Capitan (2018)

Mal som to šťastie navštíviť Yosemity a vidieť El Capitána naživo. Práve kvôli tomu som sa odhodlal pozrieť si tento dokument, keďže o horolezectvo sa nejak zvláštne nezaujímam. Po jeho pozretí môžem konštatovať, že film odporúčam pre tých ktorých nezaujíma horolezectvo ani neboli v Yosemitoch. Objektívne môžem povedať, že je to kvalitne spravený dokument, ktorý Vám svojou autenticitou rozbúcha srdce, alebo dokonca vyrazí dych. Napätie omnoho väčšie ako Vám ponúkne hrany film.

Stáhni a zemřeš (2019)

Takéto horory by sa mali točiť v ďalšej dekáde. Nie veľmi strašidelné, ale o to viac zábavné. Odporučil by som to dokonca ako ideálnu oddychovku na piatok, alebo sobotu večer. Ideálne aj pre teenagerov, ktorí sa chcú ukázať pred frajerkami, že sa neboja.

Joker (2019)

Film nemá jediné hluché miesto. A z 90% je to zásluha Joaquina. Dajte mu oskara!

Ghostland (2018)

Tam kde ostatné filmy končia, tento začína. Doslova. Rozbeh je veľmi rýchly, ale všetko má svoje vysvetlenie. Snáď neprezradím veľa, keď poviem, že je to znepokojivý film s uspokojivým koncom. Každú chvíľu som mal nutkanie to vypnúť, ale oplatí sa dopozerať.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Tajne som dúfal, že to bude pozerateľné aj pre ľudí mimo Star Wars svet, ale mýlil som sa. Pri sledovaní tohto dielu som mal dojem, že mi veľa náznakov uniklo a veľa súvislosti nedošlo. Neviem, nevidel som ani jeden Star Wars film. Možno tomuto seriálu dám ešte šancu v budúcnosti, ale na teraz to vzdávam po prvej epizóde.

Doufám, že příště umřeš :-) (2018)

Tragikomický film o stave dnešnej mládeže. Neverím, že je to až také zlé a tínedžeri sú až takí hlúpi, ale na film sa dobre pozerá. Neviem posúdiť aké skúsenosti majú mladí herci s hraním, ale musím ich pochváliť. Aj vďaka ich prirodzenému hraniu je to pozerateľný film.

Polární expres (2004)

Na animácií sa už podpísal zub času, ale film nestratil na svojej kúzelnosti. Vďaka spracovaniu vo forme počítačovej animácie obsahuje efektné zábery, ktoré by v hranom filme neboli možné, alebo by boli veľmi náročné.

Gravitace (2013)

Príbeh plytký, ale audiovizuálne spracovanie majstrovské.