Máš ji! (2018)

Pohodová komédia s efektnými spomaľovačkami.

Yesterday (2019)

Prvá polovica bola nadpriemerná, ale potom to išlo z kopca a mal som problém film dopozerať. Akoby som sa díval na 2 rôzne filmy.

Ženy v běhu (2019)

Príjemná česká romantická komédia. Film s pozitívnou energiou a s klasickou štruktúrou príbehu, zvratom a následným happyendom. Občasný produkt placement zase tak nevadí.

Osvícení (1980)

Tak som sa po 39. rokoch od jeho vzniku dostal k tomuto filmu. Hneď na úvod musím povedať, že vysoké hodnotenie je oprávnené. Za ten čas som už videl peknú zbierku hororov, ale tento film ma svojou atmosférou dostal. Poctivé remeslo, viem si predstaviť aký to muselo mať úspech v 80tych rokoch. Jediné, čo by som tomu filmu vytkol je dlhá stopáž, hodina a pol by bola akurát.

Nepříčetná (2018)

Hlavná hrdinka sa dostala do nezávideniahodnej situácie. Celý film premýšľam, ako by sa z toho dalo vykľučkovať. Film aj tak nakoniec dopadne inak, ako som si predstavoval, ale nie je to zlý koniec. Námet je zaujímavý, je pravdepodobné, že si na tento film spomeniem aj po čase. Herecké výkony sú tiež na vysokej úrovni. ALE škoda, veľká škoda toho natáčania na iPhone. Je to poznať od prvého do posledného záberu. Kvalita je porovnateľná so zlým ripom z internetu. Ohnisková vzdialenosť telefónnej kamery je v 90% záberov tiež nevhodná. Kazí to celkový dojem z filmu.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Na to, že sa jedná o western je tu viacej dialógov ako akcie, ale to nevadí, lebo príbeh je zaujímavý.

Spolujízda (2019)

Humor je veľkou devízou tohto filmu. Príjemná jednohubka.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Konečne! Konečne superhrdinský film z Európy. Bolo zaujímavé svedovať superhrdinaké súboje v Prahe. Aj keď musím uznať, že práve Spider-man sa vicej hodí do svojho domovského prostredia New Yorku. Tak, ako sme pri Marveli zvyknutí, film sa nesie v odľahčenom tóne a obzvlášť, keď sa jedná o spidermanovský film. Celkovo súhlasím s aktuálnym hodnotením 80%, ale za tú Európu dávam 1* naviac.

Řbitov zviřátek (2019)

Fuj, to je hnusný horor. Aby zmutované zombie deti zabíjali svojich rodičov? To už je cez čiaru.